Kwi
19


zr. FB

URL Trackback

Trackback - notka

Komentarzy: 12

 • Skoczek2

  Szach i mat.

 • Hetman

  Kolejny przejaw hipokryzji znanych osób, które są na bakier z moralnością i etyką sportową. Mentalność Kalego. Innych można bezpodstawnie i chamsko niszczyć za to że pracują na rzecz polskich szachów, ale przyjąć słusznej krytyki do siebie to już nie łaska, bo to jest „ostre i niesłuszne”.

 • Skoczek2

  Jedni piszą, inni przepisują i się podpisują.

 • Hetman

  Czy już „wyznaczono” osoby „winne”, które mają przeprosić znanego trenera MASz?

 • Skoczek2

  A co na to czasopismo MAT?

 • Skoczek2

  „Coraz częściej spotkać się można z procederem kradzieży własności intelektualnej, także w środowisko szachowym. Mocne słowa, ale może wtedy dotrze to do osób, które po macoszemu traktują ciężką pracę i własność intelektualną innych ludzi. Zżynane są całe karty książek czy artykułów bez jakiejkolwiek odpowiedzialności. Czy to dobry przykład dla młodzieży?” http://www.blog.konikowski.net/2016/09/09/problemy-polskich-szachow-51/

 • Dominik

  Redaktor Paweł Dudziński napisał w numerze 3-2016 „Panu Marcinowi Maciądze gratulujemy szachowej erudycji i wiedzy, a także dziękujemy za ważny głos w kwestii poszanowania cudzej własności intelektualnej, natomiast co do drugiego aspektu sprawy, pozostaje nam tylko wystosować apel do wszystkich wysyłających nam teksty miłośników szachów o podawanie źródeł i korzystanie z większej różnorodności materiałów przy tworzeniu swych artykułów”.

 • Skoczek2

  To tak jak z pamiętnym komentowaniem meczu o MŚ – „Wszystkie partie meczu będą komentowane przez trenera Młodzieżowej Akademii Szachowej Waldemara Świcia. Skomentowane partie będą się ukazywały tutaj (blog Nagrockiego, przyp. skoczek2) i na blogu Waldemara Świcia. Mistrz Waldemar Świć jest odpowiedzialny za merytoryczną stronę meczu” (Nagrocki). Sił i cierpliwości trenerowi MASz wystarczyło na 5 rund; później merytorycznie „zastąpiła” go Susan Polgar, bo rzeczony trener bez cienia wstydu, metodą „kopiuj-wklej”, 1 do 1 ładował na bloga jej komentarze. Przypomnę, że pan Konikowski skomentował na swoim blogu cały mecz (12 rund+dogrywki), a co istotne – na bazie tych komentarzy wydał książkę (w dwóch językach) z dokładnym opisem tego meczu! http://www.blog.konikowski.net/2017/01/02/carlsenkarjakin-17/

 • Skoczek2

  Natomiast w kwestii http://zielonizielonka.info/index.php?option=com_content&view=article&id=7:zasady-pracy-szkoleniowej-nad-debiutami&catid=10:technika-gry przypomnę, że nadal ta treść bez zgody autora wisi na stronie klubowej! Nikt z panem Konikowskim nie kontaktował się aby choć zapytać czy można umieścić rzeczony artykuł a do tego w takiej formie; taka formuła wyraźnie sugeruje, że dedykowanie napisał publikację autor. Nie użyto też formy cytatu! Gdyby taki kontakt nastąpił to pan Konikowski – jak wielokrotnie to czynił dla dobra polskich szachów – z pewnością udzieliłby zgody na powielenie wybranych artykułów tudzież fragmentów z bogatej skądinąd pracy publicystycznej i szkoleniowej.

 • Obi

  Znany trener Masz nie ma czasu na pisanie oryginalnych artykułów w Macie, gdyż swoją energię traci na tworzenie absurdalnych paszkwili na swoim blogu. Oj wstydź się Waldku.

 • Skoczek2

  Serdeczne życzenia z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 🙂

 • Skoczek2

  „Pinokio potrzebowal 26 godzin i 52 minut, żeby odpowiedzieć Krzysztofowi Kledzikowi. Jest to trochę mniej niż „dwa, może trzy dni temu”. Pinokio z uporem maniaka moją prostolinijność i troskę o zdrowie fizyczne i psychiczne. Waldemara Świcia, nazywane przez niego „chamstwem”, przypisuje Krzysztofowi Kledzikowi. Nie chce zauważyć, że blog Jerzego Konikowskiego jest prowadzony w kulturalny sposób i nie ma na nim miejsca na rzeczywiście chamskie wypowiedzi widziane na blogu Waldemara Świcia i Krzysztofa Jopka. Zresztą, każdy to widzi, motorem tych chamskich wypowiedzi jest właśnie Waldemar Świć. Będąc w Polsce, zainteresowałem się stanem zdrowia Waldemara Świcia, bo chciałem zrozumieć przyczyny jego postępowania i jakoś je wytłumaczyć. Problemy ze wzrokiem całkowicie tego nie usprawiedliwiają, przyczyny tkwią głębiej. O tym pisałem juz tutaj, dalszy rozwój wypadków tylko to potwierdza. Mam nadzieję, że Waldemar Świć potraktuje mnie jako oponenta z wyższym szachowym statusem. Nie może mnie wyzwać od szachowych dyletantów, bo, mimo bardzo krótkiego okresu szachowego zawodnika, osiągnąłem trochę więcej, niż Waldemar Świć. Moje mistrzostwo Polski juniorów zdobyłem po pokonaniu przyszłych olimpijczyków, a Waldemar Świć nie może poszczycić się żadnym tytułem mistrza Polski w szachach klasycznych”. No comment.

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

%d bloggers like this: