Lip
03

Z początkiem lipca ruszył ChessGold – to zupełnie nowa platforma szachowa.
Zachęciłem się do rejestracji poprzez jedną z reklam, która ukazała mi się podczas porannego przeglądania Internetu, reklama była krótka, treściwa i prosta – od razu wiedziałem na co się piszę, bez owijania w bawełnę – to co lubię najbardziej. Do utworzenia konta na platformie ChessGold, bo to właśnie o niej mowa, skusiła mnie innowacyjność systemu, ponieważ nigdy wcześniej nie spotkałem się z podobnym zastosowaniem szachów w taki sposób. Rejestracja przebiegła pomyślnie, nie miałem z nią żadnych problemów, warto pochwalić twórców za prostotę serwisu.

Pytanie pewnie, jak to możliwe, że w najstarszej grze świata może pojawić się jakakolwiek innowacyjność, a jednak jest to możliwe! Nie musisz już czekać na turnieje, by wygrywać wymarzone nagrody – dobrze rozumiesz, ChessGold to pierwsza platforma, która oferuję rozgrywkę szachową z nagrodami pieniężnymi, a sponsorami nagród jesteście wy sami! Brzmi śmiesznie, ale
po bliższym zbadaniu zasad funkcjonowania platformy zgadzam się z przedstawioną na niej ideą.

ChessGold odwołuje się do bardzo starej tradycji (która swoją drogą jest do dziś stosowana
w Stanach Zjednoczonych) rozgrywania partii szachowych za pieniądze w parkach. Dwóch szachistów ustalało stawkę, o którą będzie toczyła się walka, uiszczali opłatę wkładając pieniądze pod szachownicę, a zwycięzca po jej zakończeniu – zgarniał wszystko!

www.chessgold.com.pl jest odwzorowaniem tego staroświeckiego systemu, ale w dobie Internetu – można toczyć podobne partię w domu na swoim komputerze lub na świeżym powietrzu korzystającz urządzenia mobilnego, swojego telefonu lub tabletu.

Zbadałem funkcjonalność platformy, każdy zarejestrowany użytkownik, by stać się aktywnym graczem (posiada możliwość prowadzenia rozgrywki, w innym przypadku może on tylko obserwować partię toczone przez innych graczy na portalu) musi wpłacić depozyt. Autorzy nie ograniczyli jego wysokości, każdy użytkownik ma możliwość indywidualnego wyboru ile chcę przeznaczyć na poczet gry w szachy. Początkowo możesz wpłacić 5 złotych i rozwijać swój kapitał, by następnie wypłacić pieniądze za wygrane partie! Depozyt jest zwrotny na każde żądanie użytkownika.

Użytkownicy są nagradzani przez system z wykorzystaniem algorytmu ELO w uproszczonej wersji (został przyjęty faktor K=40), więcej informacji o jego działaniu znajdziecie na stronie platformy.

Teraz wisienka na szczycie tego przepysznego, czekoladowego tortu! Czas przejść do samej rozgrywki na ChessGold. Gracze ustalają pomiędzy sobą czas gry oraz stawkę za 1 punkt ELO.
W zależności od poziomu graczy, system wylicza (już przed rozpoczęciem partii) ile może on zyskać lub stracić w wyniku zakończenia każdej, pojedynczej gry. Najniższa stawka, którą mogą wybrać szachiści zasiadający przy stole to 0,10 zł (10 groszy), a więc dla przykładu – wybierając daną stawkę, przy poniesieniu porażki i utracie 20 punktów ELO moje konto zostanie umniejszone o kwotę dwóch złotych. Wszystko zostało czysto i przejrzyście wyjaśnione, a co najważniejsze – gracze już przed grą znają poziom ryzyka.

Twórcy portalu pobierają prowizję tylko od zwycięzcy partii, która wynosi 10% wygranej. Nie jest to duża kwota, opłata jest moim zdaniem jak najbardziej słuszna, autorzy przeznaczają ją na rozwój portalu – o czym otwarcie informują.

Na pewno będę przyglądał się dalszemu rozwojowi platformy ChessGold, a w tym momencie serdecznie zapraszam was do rejestracji na platformie korzystając z adresu: www.chessgold.com.pl

Zrób swój pierwszy ruch po fortunę!

 

URL Trackback

Trackback - notka

Jedna odpowiedź

 • Tomeczek Żarski opublikował post w grupie Edukacja przez Szachy w Szkole-zadania.

  25 lipca o 12:08

  Cześć, odświeżyliśmy trochę stronę ChessGold. Dla przypomnienia – jest to pierwsza strona, która oferuję grę w szachy za pieniądze. Jeśli jesteście znudzeni grą na kurniku i chcielibyście spróbować czegoś nowego to zapraszamy:

  https://chessgold.com.pl/

  Strona główna – Chess Gold

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

 • Szukaj:
 • Nadchodzące wydarzenia

  Lut
  18
  pon
  2019
  całodniowy Aeroflot Open
  Aeroflot Open
  Lut 18 – Mar 1 całodniowy
  Strona turnieju: link Transmisja na ChessBomb
  całodniowy Cannes Open
  Cannes Open
  Lut 18 – Lut 24 całodniowy
  Otwarty turniej z udziałem Polaków. Strona turnieju Partie i wyniki na ChessBomb
  Lut
  20
  śr
  2019
  całodniowy Saint Louis
  Saint Louis
  Lut 20 – Lut 24 całodniowy
  Champions Showdown z udziałem Jana Krzysztofa Dudy. Strona turnieju Partie i wyniki na ChessBomb
 • Odnośniki

 • Skąd przychodzą

  Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
 • Ranking na żywo

  2700chess.com for more details and full list 2700chess.com for more details and full list
 • Codzienne zadania

  Play Computer
 • Zaprenumeruj ten blog

  Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

  Dołącz do 140 pozostałych subskrybentów

%d bloggers like this: