Maj
09

„Po raz pierwszy w historii PZSzach została opracowana kompleksowa strategia rozwoju dyscypliny. Jest to związane z wytycznymi Ministerstwa w kwestii dobrego zarządzania polskimi związkami sportowymi. Dokument powstał w 2018 roku. Złożyliśmy go w ministerstwie i czekamy na akceptację władz. Stworzyliśmy go, aby nasze działania dobrze wkomponowywały się w politykę sportową naszego państwa. Jest to przejaw naszej troski, aby prawidłowo realizować „Kodeks Dobrego Zarządzania dla PZS”, bowiem od tego będą zależeć przyszłe dotacje”. (Radosław Jedynak, prezes PZSzach, MAT 1/2019)

URL Trackback

Trackback - notka

Komentarzy: 5

 • Editor

  Trzy dni temu Nawara wygrał mistrzostwa swojego kraju. Wypoczęty zagra w GP w lipcu w Rydze. Dzwonkowski, członek komisji FIDE ds imprez mistrzowskich pewnie wiedział wcześniej kiedy będzie GP aby Jedynak mógł dostosować termin MP – w prestiżowym i najmocniejszym składzie. Skoro Wojtaszek i Duda nie mogli zagrać w DMŚ bo mieli podpisaną umowę na turniej w Czechach a teraz nie zagrają w MP to oznacza że nie mieli podpisanej umowy na grę w MP tylko wybrali GP. „Regulamin Kadry Narodowej. XI. Obowiązki członka Kadry Narodowej. 11.1.2. Członkowie Kadry Narodowej zobowiązani są do udziału w Indywidualnych Mistrzostwach Polski, o ile posiadają uprawniania”.

 • Hetman

  Młody zarząd i widać brak doświadczenia. Dajmy im szansę. Mam propozycję, aby w PZSzach powołać jedną osobę do tych spraw, np. jako „Koordynator do planowania imprez szachowych”. Co myślicie o tym?

 • Editor

  The Hetman 2018 goes to Hetman 🙂

 • Krzysztof Kledzik

  @Hetman – może lepiej nie mnożyć urzędniczych funkcji w PZSzach. Za dużo będzie tych wszystkich koordynatorów, specjalistów, menedżerów, Rad Przyjaciół Szachów, Rad Rodziców Przyjaciół Szachów, itp. W końcu PZSzach stanie się koordynacyjno-menedżerskim „Krajem Rad”.

 • Editor

  Dymisje z zarządu, zdryfowanie z mistrzostw świata, mistrzostwa kraju z łapanki.

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

 • Szukaj:
 • Nadchodzące wydarzenia

  Maj
  16
  czw
  2019
  całodniowy 1st Grand Prix Series Knockout (...
  1st Grand Prix Series Knockout (...
  Maj 16 – Maj 30 całodniowy
  Grają: Mamedyarov, Giri, So, Aronian, Grischuk, Nakamura, Karjakin, Nepomniachtchi, Svidler, Radjabov, Jakovenko, Wojtaszek, Wei Yi, Duda, Vitiugov, Dubov. Informacja na stronie FIDE: link.
  Maj
  30
  czw
  2019
  całodniowy Women Candidates Tournament
  Women Candidates Tournament
  Maj 30 – Cze 17 całodniowy
  Turniej kandydatek odbędzie się w Kazaniu. Uczestniczki: Lagno, Muzychuk M, Kosteniuk, Muzychuk A, Gunina, Dzagnidze, Tan Zhongyi, Goryachkina. Strona turnieju Dodatkowa informacja 
  Cze
  24
  pon
  2019
  całodniowy Grand Chess Tour (Zagrzeb)
  Grand Chess Tour (Zagrzeb)
  Cze 24 – Lip 9 całodniowy
  Grają: Carlsen, Nakamura, Vachier-Lagrave, Caruana, Mamedyarov, Ding Liren, Aronian, So, Nepomniachtchi, Kramnik, Giri, Anand Strona turnieju
 • Odnośniki

 • Skąd przychodzą

  Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
 • Ranking na żywo

  2700chess.com for more details and full list 2700chess.com for more details and full list
 • Codzienne zadania

  Play Computer
 • Zaprenumeruj ten blog

  Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

  Dołącz do 146 pozostałych subskrybentów

%d bloggers like this: