lip
16

Przez dwa tygodnie wakacji w Lubartowskim Ośrodku Kultury rozgrywano XIX Ultramaraton Szachowy. Na starcie stanęło 55 szachistów i szachistek ze Świdnika, Lublina, Radzynia Podlaskiego, Warszawy, Gródka Szlacheckiego, Krzywdy, Stanina, Nałęczowa, Lubartowa oraz jeden zawodnik z Ukrainy. Każdy zawodnik mógł rozegrać 70 partii.

Rywalizowano codziennie w kategoriach do lat 8, 10, 15 i 20 na dystansie 7 rund przy czasie do namysłu 10’+5” bonusu za ruch, walcząc o cenne nagrody. Finałowy turniej rozegrano tempem P’30′(dodatkowo zgłoszony do oceny międzynarodowej FIDE) umożliwiającym zdobycie IV i V kategorii. Cały cykl wygrał Kacper Czuchryta z rewelacyjnym wynikiem 54 zwycięstw, 8 remisów i 8 porażek. Zdobył nagrodę główną dla najlepszego zawodnika Turnieju w postaci wycieczki do EnergyLandii ufundowanej przez Biuro Turystyczne – WibWycieczki. Nagrody zwycięzcom wręczali: Dyrektor Lubartowskiego Ośrodka Kultury Adam Kościańczuk, Manager LUKS Lubartów Tomasz Drozd i sędzia turnieju Piotr Opolski.

Poniżej prezentujemy wyniki z punktacją z odrzuceniami dwóch najsłabszych dni

W kategorii do lat 8 zwyciężyli: 1. Patryk Sowa – 30,5 pkt., 2. Adam Wygadańczuk – 23,5 pkt., 3. Natan Kurzyński- 17,5 pkt. (14 sklasyfikowanych)

W kategorii do lat 10 zwyciężyli: 1. Weronika Dajek – 42,5 pkt., 2. Aleksander Opolski – 33,5 pkt., 3. Jeremiasz Skrzypiec- 32,5 pkt. (14 sklasyfikowanych)

W kategorii do lat 15 zwyciężyli: 1. Kacper Czuchryta – 49 pkt. , 2. Jakub Bereza – 42,5 pkt., 3. Dominik Piekarczyk – 42 pkt. (17 sklasyfikowanych)

W kategorii do lat 20 zwyciężyli: 1. Jakub Radzik- 10 pkt., 2. Artem Suprunow – 7 pkt., 3. Łukasz Lendzion 5 pkt. (6 sklasyfikowanych)

Frekwencja była bardzo wysoka, szczególnie w najmłodszej kategorii wiekowej. Organizatorem wydarzenia był Lubartowski Ośrodek Kultury i LUKS Lubartów. Łącznie rozegrano 1057 partii. Łączna kwota nagród ufundowanych przez sponsorów to blisko 2000 zł.

Normy na IV kategorie szachowe wypełnili: Bartłomiej Podleśny, Patryk Sowa i Pola Domańska. Normy na V kategorię wypełnili: Tymoteusz Charliński, Adam Wygadańczuk, Szymon Mazurek, Natan Kurzyński i Róża Dajek. Trzecią klasę sportową wywalczyła Weronika Dajek. Ranking międzynarodowy uzyskał Franciszek Podleśny (1233 Rapid). 5 zawodników zanotowało wzrosty rankingu FIDE, trzech spadki.

SPONSORZY ULTRAMARATONU SZACHOWEGO: Miasto Lubartów, Lubartowski Ośrodek Kultury, LUKS Lubartów, Helion, Farma Iluzji, Projekt Zdrowie, AMIC Energy PL, Pro-Komp Design Group, ProfiLine, Wydawnictwo RM, Biuro Turystyczne – WibWycieczki, Konkret Plus

Zapraszamy na kolejne zmagania już 16 lipca na Międzynarodowy Dzień Szachów na plac przed Ratuszem w Lubartowie. Szczegóły na http://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/ti_3467/

Zwycięzcy w poszczególnych grupach wraz z organizatorami!