lis
25

Kontynuacja odcinka 3

W związku z nieobecnością Pana Jana Krzysztofa Dudy na Drużynowych Mistrzostwach Świata w Jerozolimie otrzymaliśmy wiadomość od Pana Adama Dzwonkowskiego, obecnie menedżera najlepszego polskiego szachisty, a w przeszłości prezesa PZSzach. Pan Adam Dzwonkowski zarzucił nam publikowanie nieprawdziwych informacji – zamieściliśmy rozmowę Pana Tadeusza Matyki z Panem Krzysztofem Puszczewiczem, autora Wielkiej Księgi Olimpiad Szachowych. W/w rozmowę zamieszczoną na oficjalnym profilu PZSzach usuneliśmy na prośbę Pana Adama Dzwonkowskiego. W rzeczonej rozmowie Pan Tadeusz Matyka zapytał „A co z Jankiem?”. Pan Krzysztof Puszczewicz odpowiedział i dokonali oceny postawy Pana Jana Krzysztofa Dudy. Rozmowa do wglądu na PZSzach. Komentarz Pana Krzysztofa Puszczewicza został usunięty przez moderatora profilu PZSzach.

Dziękujemy Panu Adamowi Dzwonkowskiemu za feedback. Liczymy, że PZSzach, będacy dysponentem sytuacji kadrowej ustosunkuje się do sprawy.

URL Trackback

Trackback - notka

Komentarzy: 6

 • Obi

  Sądziłem, że Pan Adam Dzwonkowski napisze dlaczego Janek nie grał albo da to info do PAP, bo to jego rola; tymczasem miał zagrać trener kadry.
  W radiu słyszałem, że najlepszy polski zawodnik nie gra… zatem rodzą się spekulacje.
  Polityka informacyjna JKD i pzszach kuleje.

 • OLEk Grzyb

  czołówka innych państw tez nie zagrała i to nawet nie najlepszy zawodnik, ale kilku – patrz USA!!!

 • Obi

  W sporcie liczy się wygrana. Mnie nie interesuje w jakim składzie grał przeciwnik. Mnie interesuje PL. Skoro inni grali w nie najsilniejszym zestawieniu to była większa szansa te prestiżowe zawody wygrać. Gdy Lewy nie gra też rodzą się pytania i spekulacje ale nikomu nie przychodzi do głowy, aby te wypowiedzi banować, tylko związek czy manager mówi dlaczego. Klasa związku, klasa zawodnika.

 • Editor

  Można dyskutować. I nikt nikogo nie banuje. 2017. Drużynowe Mistrzostwa Świata oczami kibiców http://www.blog.konikowski.net/2017/06/28/druzynowe-mistrzostwa-swiata-oczami-kibicow/

  Jacek Ilczuk – starszy mistrz międzynarodowy w grze korespondencyjnej oraz autor książek szachowych nadesłał nam swoją dyskusję z Przemysławem Musiatowiczem na facebooku dotyczącą Drużynowych Mistrzostw Świata 2017.

  Jacek Ilczuk: Będę krytyczny : Na pewno jest to osiągnięcie, ale…  jak na mój gust dziwaczny jakiś ten turniej. 10 drużyn z których część wygląda jakby wypadła sroce spod ogona. Przyznaję, że nie jestem na bieżąco w temacie… ale były jakieś kwalifikacje? Kto w nich uczestniczył? Bo analizując np. pierwszą setkę w rankingu chciałbym wiedzieć np. gdzie się podziała drużyna Azerbejdżanu? Skąd się wzięły drużyny Turcji, Białorusi, czy Egiptu? Istotne jest także to, że mistrzostwa zostały potraktowane raczej olewająco, bo gdzie podział się Carlsen? Czemu nie widzieliśmy w drużynie USA So, Caruany i Nakamury? Gdzie Kramnik i Karjakin? Można długo wymieniać, właściwie więcej nazwisk jest do wymieniania, niż pojawiło się graczy. To raczej nie mistrzostwa świata, tylko mistrzostwa świata drugich składów…

  Przemek Musiatowicz: Carlsen i cała wymieniona przez Ciebie spółka zakończyła superturniej w Norwegii. Co do zasad wyłaniania finałowej 10tki na MŚ też się nie orientuję, co do zasad.

  Jacek Ilczuk: …czyli superturniej był ważniejszy od mistrzostw świata… :O Przy okazji pytanie, czy/czemu nikt nie protestował, że te dwie imprezy mogą ze sobą kolidować? Jak to świadczy o prestiżu mistrzostw świata?

  Jacek Ilczuk: Mała tabelka… Kraje których reprezentacje uczestniczyły w mistrzostwach zaznaczone na zielono i tym samym kolorem numery zawodników z listy pierwszej setki ELO, którzy wzięli udział w rozgrywkach. Nawet Turcja i Egipt nie wystawiły swoich liderów (!), a z Białorusi żaden zawodnik nie „łapie się” do grupy stu najlepszych.

  Przemek Musiatowicz: Czyli widać po tej tabelce jak niski prestiż mają MŚ.

  Jacek Ilczuk: Poważnie do tematu podeszły tylko federacje szachowe Chin i Polski 🙂

  Przemek Musiatowicz: Na to wygląda.

 • Editor

  @Obi: Pan Adam Dzwonkowski nie skorzystał z okazji aby na łamach bloga wyjaśnić powody nieobecności Pana Jana Krzysztofa Dudy na DMŚ.

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

 • Szukaj:
 • Nadchodzące wydarzenia

  lis
  18
  pt.
  2022
  całodniowy IMPKobiet
  IMPKobiet
  lis 18 – lis 27 całodniowy
  W dniach 18-27 listopada odbywają się w Karpaczu Indywidualne Mistrzostwa Kobiet do lat 20. Wyniki i partie na stronie
  lis
  26
  sob.
  2022
  całodniowy Liga niemiecka
  Liga niemiecka
  lis 26 – lis 27 całodniowy
  W weekend odbędą się 3-4 rundy ligi niemieckiej z udziałem Polaków. Więcej informacji na ChessBase News.  Partie i wyniki na chess24
 • Odnośniki

 • Skąd przychodzą

  Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
 • Ranking na żywo

  2700chess.com for more details and full list 2700chess.com for more details and full list
 • Codzienne zadania

  Play Computer
 • Zaprenumeruj ten blog

  Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

  Dołącz do 156 pozostałych subskrybentów

%d bloggers like this: