http://www.blog.konikowski.net
Europe/Warsaw
Europe/Warsaw
Europe/Warsaw
20231029T030000
+0200
+0100
CET
20240331T020000
+0100
+0200
CEST
ai1ec-79780@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
European Online Club Cup will be played from 27th-31st March 2021, on Tornelo platform.
20210327
20210401
0
European Online Club Cup
free
ai1ec-79849@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Więcej info
oraz
część 2.
20210405
20210412
0
Kaderturnier des Deutschen Schachbundes
free
ai1ec-75446@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Zakończenie turnieju kandydatów w Jekaterinburgu z udziałem Caruana, Ding Liren, Grischuk, Nepomniachtchi, Vachier-Lagrave, Giri, Wang Hao, Alekseenko.
Breaking News: Der Weltschachverband FIDE kündigte soeben an, das Kandidatenturnier ab dem dem 19. April in Ekaterinenburg (Russland) fortzusetzen.
Zeitplan:
19. April 2021, Runde 8
20. April 2021, Runde 9
21. April 2021, Runde 10
(22. April 2021, Ruhetag)
23. April 2021, Runde 11
24. April 2021, Runde 12
(25. April 2021, Ruhetag)
26. April 2021, Runde 13
27. April 2021, Runde 14
28. April 2021, Stichkämpfe (falls benötigt)
Aktueller Stand nach der 7. Runde:
Rg. Spieler Punkte Rating
1 Maxime Vachier-Lagrave 4½ 2767
2 Ian Nepomniachtchi 4½ 2774
3 Fabiano Caruana 3½ 2842
4 Anish Giri 3½ 2763
5 Wang Hao 3½ 2762
6 Alexander Grischuk 3½ 2777
7 Liren Ding 2½ 2805
8 Kirill Alekseenko 2½ 2698
Paarungen der 8. Runde:
Fabiano Caruana (USA) – Maxime Vachier-Lagrave (FRA)
Wang Hao (CHN) – Ding Liren (CHN)
Ian Nepomniachtchi (RUS) – Anish Giri (NED)
Kirill Alekseenko (RUS) – Alexander Grischuk (RUS)
Strona turnieju
20210419
20210501
0
Turniej kandydatów (II koło)
free
ai1ec-80230@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Więcej informacji
Partie i wyniki na ChessBomb
20210424
20210503
0
New in Chess Classic
free
ai1ec-80307@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Więcej informacji na blogu.
Transmisja
20210428
20210509
0
Mistrzostwa Polski
free
ai1ec-80336@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Turniej z udziałem:
Yu, Yangyi
Duda, Jan-Krzysztof
Rapport, Richard
Wei, Yi
Strona turnieju
Partie i wyniki na ChessBomb
20210429
20210502
0
Shenzhen Longgang Chess Masters Tournament
free
ai1ec-80591@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Strona turnieju
Partie i wyniki na ChessBomb
20210512
20210517
0
MrDodgy Invitational 2.0
free
ai1ec-80560@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Strona turnieju
Inne informacje
Transmisja na ChessBomb
20210522
20210603
0
4th Women FIDE GP
free
ai1ec-80667@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Turniej online 15 10 „FTX Crypto Cup” to szóste wydarzenie w Meltwater Champions Chess Tour. Od niedzieli do wtorku 16 uczestników najpierw gra w turnieju każdy z każdym (pięć rund każdego dnia, każda o godzinie 17:00). Najlepszych ośmiu graczy będzie mogło kontynuować turniej w trybie pucharowym od środy. Bezpośredni pojedynek między mistrzem świata Magnusem Carlsenem a jego obecnym pretendentem Ianem Nepomniachtchi jest już dziś w 2. rundzie!
Uczestnicy
Magnus Carlsen (Norway)
Fabiano Caruana (USA)
Ding Liren (China)
Ian Nepomniachtchi (Russia)
Levon Aronian (Armenia)
Anish Giri (Holland)
Alexander Grischuk (Russia),
Shakhriyar Mamedyarov (Azerbaijan)
Wesley So (USA)
Teimour Radjabov (Azerbaijan)
Maxime Vachier-Lagrave (France)
Alireza Firouzja (Iran)
Hikaru Nakamura (USA)
Peter Svidler (Russia)
Alan Pichot (Argentina)
Strona turnieju
Transmisja na ChessBomb
20210523
20210601
0
FTX Crypto Chess Cup
free
ai1ec-80810@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Strona turnieju
Gra liczna grupa Polaków.
Informacja na stronie PZSzach.
Partie i wyniki na ChessBomb
20210524
20210531
0
European FIDE World Cup Qualifier
free
ai1ec-81025@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Strona turnieju
Partie i wyniki na ChessBomb
20210605
20210616
0
Grand Chess Tour
free
ai1ec-81023@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Silny turniej z udziałem Dudy i Wojtaszka.
Partie i wyniki na ChessBomb
Więcej informacji na stronie turnieju.
1
JAN-KRZYSZTOF DUDA
2729
2
JORDEN VAN FOREEST
2701
3
DAVID NAVARA
2697
4
RADOSLAW WOJTASZEK
2694
5
SAM SHANKLAND
2691
6
NILS GRANDELIUS
2670
7
NIJAT ABASOV
2665
8
THAI DAI VAN NGUYEN
2577
Ø 2678
20210613
20210621
0
Prague International Chess Festival
free
ai1ec-81248@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Partie i wyniki na ChessBomb
Strona turnieju
20210618
20210624
0
Grand Chess Tour Paris Rapid & Blitz
free
ai1ec-81343@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Drużynowe Mistrzostwa Francji z udziałem Grzegorza Gajewskiego.
Informacja na ChessBase News
Partie i wyniki na ChessBomb
20210624
20210705
0
DM Francji
free
ai1ec-81342@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Turniej z udziałem Jana Krzysztofa Dudy.
Szczegóły
Partie i wyniki na ChessBomb
20210626
20210705
0
Champions Chess Tour (12)
free
ai1ec-81426@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Silny turniej szachów szybkich i błyskawicznych z udziałem Jana Krzysztofa Dudy.
ChessBase News
Strona turnieju
Wyniki
Partie i wyniki na ChessBase News
20210705
20210712
0
Croatia Grand Chess Tour
free
ai1ec-77945@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Strona turnieju
Informacja na ChessBase News
Kto z kim i kiedy?
20210710
20210719
0
Dortmunder Schachtage
free
ai1ec-81372@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Strona Turnieju
Informacja na ChessBase News
W turnieju uczestniczy 206 zawodników, w tym 5 Polaków:
Jan Krzysztof Duda (MKS MOS Wieliczka)
Radosław Wojtaszek (MTS Kwidzyn)
Kacper Piorun (KSz Stilon Gorzów Wielkopolski)
Michał Krasenkow (KSz Stilon Gorzów Wielkopolski)
Paweł Teclaf (KKS Ormuzd Kartuzy)
20210710
20210809
0
Open World Cup
free
ai1ec-81373@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Strona turnieju
Informacja na ChessBase News
W turnieju zagra 103 zawodniczek, w tym 5 Polek:
Karina Cyfka (KSz Stilon Gorzów Wielkopolski)
Monika Soćko (KSz Hetman GKS Katowice)
Jolanta Zawadzka (KSz Polonia Wrocław)
Klaudia Kulon (LKS Wrzos Międzyborów)
Joanna Majdan (KS Gwiazda Bydgoszcz)
20210710
20210805
0
Women’s World Cup
free
ai1ec-81879@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Wyniki i partie na ChessBomb
Strona turnieju
20210727
20210804
0
V International Memorial Warakomska
free
ai1ec-81866@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Strona turnieju
Informacja na ChessBase
Wyniki i partie na ChessBomb
20210731
20210809
0
Chessable Masters
free
ai1ec-81950@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Strona turnieju
Wyniki i partie na ChessBomb
20210807
20210809
0
Puchar Polski
free
ai1ec-80561@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
W dniach 8-21 sierpnia 2021 roku w Jassy (Rumunia) odbywają się Indywidualne Mistrzostwa Europy Kobiet.
Polskę reprezentować będzie 5 zawodniczek:
Klaudia Kulon, Jolanta Zawadzka, Monika Soćko, Alicja Śliwicka, oraz Oliwia Kiołbasa.
Strona turnieju
Wyniki
20210808
20210822
0
Women European Championship
free
ai1ec-81958@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Strona turnieju
Wyniki i partie na ChessBomb
20210809
20210817
0
GCT Saint Louis (rapid blitz)
free
ai1ec-82076@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Więcej informacji na stronie turnieju
Transmisja
20210813
20210822
0
57. Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Akiby Rubinsteina
free
ai1ec-81371@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Informacja na stronie ChessBase
20210821
20210830
0
5° Chess Festival Innsbruck
free
ai1ec-82317@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
W dniach 26.08-05.09.2021 roku w Reykjaviku (Islandia) odbędą się Indywidualne Mistrzostwa Europy.
Polskę reprezentują:
GM Grzegorz Gajewski, GM Mateusz Bartel oraz GM Kacper Piorun.
Strona mistrzostw
Wyniki
Partie i wyniki na ChessBomb
20210826
20210906
0
Indywidualne Mistrzostwa Europy
free
ai1ec-82424@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Silny turniej z udziałem arcymistrza Dudy.
Więcej informacji na stronie turnieju
ChessBase News
Wyniki i partie na ChessBomb
20210828
20210906
0
Champions Chess Tour
free
ai1ec-82532@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Strona turnieju
Transmisja
20210904
20210913
0
I Liga Szklarska Poręba
free
ai1ec-82529@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Strona turnieju
Wyniki i transmisja na ChessBomb
20210904
20210913
0
II liga Sypniewo k. Jastrowia
free
ai1ec-82597@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Strona turnieju
Wyniki i partie na ChessBomb
20210907
20210911
0
Champions Showdown: Chess 9LX 2021
free
ai1ec-82588@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Barwy Polski bronią:
Jan-Krzysztof Duda (2775)
Radosław Wojtaszek (2729)
Jolanta Zawadzka (2313)
Karina Cyfka (2341)
Paweł Teclaf (2398)
Alicja Śliwicka (2171)
Więcej informacji.
20210908
20210916
0
FIDE Online Olimpiada
free
ai1ec-82692@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Strona imprezy
20210917
20210926
0
European Club Cup
free
ai1ec-82778@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Turniej z udziałem Jolanty Zawadzkiej
Wyniki
Partie na ChessBomb
20210917
20210926
0
Sharjah Masters
free
ai1ec-82777@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Turniej z udziałem Kacpra Pioruna.
Wyniki
Transmisja
20210918
20210927
0
Isle of Man Manx Liberty Masters
free
ai1ec-82693@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Strona turnieju
Wyniki i partie na ChessBomb
20210918
20210920
0
Puchar Polski
free
ai1ec-82834@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Więcej informacji
Partie i wyniki na ChessBomb
20210925
20211005
0
Champions Chess Tour
free
ai1ec-82806@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Informacja w wpisie na blogu.
Partie i wyniki na ChessBomb.
20210926
20211004
0
8.DMŚ Kobiet
free
ai1ec-82949@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
W dniach 2-10 października 2021 roku w Legnicy odbywają się rozgrywki o Drużynowe Mistrzostwo Polski – PGNiG TERMIKA Ekstraliga Szachowa 2021.
Strona turnieju
Transmisja
Wyniki
20211002
20211011
0
PGNiG TERMIKA Ekstraliga
free
ai1ec-83240@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
W dniach 25.10-08.11.2021 w Rydze odbywają się rozgrywki Grand Swiss Tournament (open i kobiet).
Polskę reprezentują: Radosław Wojtaszek, Mateusz Bartel, Jolanta Zawadzka, Karina Cyfka oraz Monika Soćko.
Oba turnieje są kwalifikacjami do ważnych imprez w przyszłym roku. Dwójka najlepszych zawodników zapewnia sobie miejsce w turnieju kandydatów 2022, a zawodnicy z miejsc 3-8 awansują do cyklu FIDE Grand Prix.
Strona turnieju
Informacja na ChessBase
Partie i wyniki na ChessBomb Open
Partie i wyniki na ChessBomb Kobiety
Wyniki w Chess-Results: Open | Frauen
20211005
20211109
0
Grand Swiss Tournament
free
ai1ec-83005@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
W dniach 5-19 pażdziernika odbywają się mistrzostwa USA z udziałem Dariusza Świercza.
Strona mistrzostw
Informacja na ChessBase News
Partie i wyniki na ChessBomb
20211005
20211020
0
Mistrzostwa USA
free
ai1ec-83031@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Konkurencja kobiet z udziałem Aliny Kaszlińskiej – żony Radosława Wojtaszka.
Wyniki i partie na ChessBomb
Komkurencja open: wyniki i partie na ChessBomb.
Strona mistrzostw
20211009
20211022
0
Mistrzostwa Rosji
free
ai1ec-83084@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
W dniach 14-17 października odbywają się rozgrywki 1 ligi niemieckiej (Bundesliga) z licznym udziałem zawodników z Polski.
Informacja na ChessBase News
Wyniki i partie na ChessBomb
20211014
20211018
0
1 liga niemiecka
free
ai1ec-83194@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
W dniach 17-26.10.2021 na Rhodos (Grecja) odbywa się 16. Olimpiada IBCA zawodników niewidomych lub słabowidzących.
Polska reprezentowana jest przez zespół w składzie: Marcin Tazbir, Jacek Stachańczyk, Piotr Dukaczewski, Ryszard Suder, Andrzej Migala, Michał Wolański.
Strona olimpiady
Wyniki
20211017
20211027
0
Olimpiada IBCA
free
ai1ec-83472@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
W dniach 11-22 listopada odbywają się w Słowenii Drużynowe Mistrzostwa Europy.
Polskie ekipy:
Open: Jan-Krzysztof Duda, Radosław Wojtaszek, Kacper Piorun, Wojciech Moranda, oraz Paweł Teclaf.
Turniej Kobiet: Jolanta Zawadzka, Karina Cyfka, Oliwia Kiołbasa, Monika Soćko oraz Klaudia Kulon.
Polacy rozstawieni są z czwartm numerem startowym na 39 drużyn.
serwis turniejowy Open
Polki rozstawione są z trzecim numerem startowym na 31 zespołów.
serwis turniejowy kobiet
strona turnieju
20211111
20211122
0
Drużynowe Mistrzostwa Europy
free
ai1ec-80280@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Walczą ze sobą w Dubai aktualny mistrz świata Magnus Carlsen (Norwegia) i pretendent Jan Nepomniajszczyj (Rosja)
Partie i wyniki na ChessBomb.
Mecz składa się z 14 partii (7,5 pkt. gwarantuje zwycięstwo) tempem 120 minut na 40 ruchów, z dodaniem 60 minut na kolejne 20 posunięć i 15 minut na dokończenie.
Po 30 ruchu czarnych zawodnicy otrzymają dodatkowo 30 sekund za każde posunięcie.
Partie rozpoczynają się o 16.30 miejscowego czasu, czyli u nas 13.30.
Fundusz nagród wynosi 2.000.000$
Strona imprezy
////////////////////////////////////////
20211124
20211217
0
Mecz o mistrzostwo świata
free
ai1ec-83772@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Dokładne informacje na stronie PZSzach.
Partie i wyniki na ChessBomb.
20211127
20211128
0
Superpuchar Polski: Duda-Wojtaszek
free
ai1ec-83965@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Informacja o turnieju
20211207
20211217
0
Festiwal Szachów Kobiecych
free
ai1ec-84185@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Strona mistrzostw
Wyniki i partie na chessBomb
20211217
20211220
0
European Blitz and Rapid Chess Championship
free
ai1ec-84194@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Strona turnieju
Wyniki i partie na ChessBomb
Informacja na ChessBase News
20211217
20211225
0
Memoriał Vugara Gaszimowa
free
ai1ec-84172@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Mistrzostwa Świata w szachach szybkich i błyskawicznych odbędą się w Warszawie w dniach 25-31 grudnia 2021!
Regulamin open
Regulamin kobiety
Informacja na ChessBase News
Onet
20211225
20220101
0
MŚ BiS w Warszawie
free
ai1ec-84365@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Strona turnieju
Partie i wyniki na ChessBomb
20211227
20220105
0
Cracovia
free
ai1ec-83292@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Superturniej z udziałem Jana Krzysztofa Dudy.
Informacja 1
Informacja 2
Kojarzenia
20220114
20220131
0
Tata Steel Chess 2022
free
ai1ec-84927@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Wyniki i partie na ChessBomb.
Więcej informacji.
ChessBase News
20220124
20220204
0
BATTLE OF THE SEXES
free
ai1ec-84734@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Informacja 1
20220203
20220218
0
FIDE Grand Prix 1
free
ai1ec-85100@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
W dniach 3-17.02.2022 w Berlinie odbędzie się pierwszy turniej z FIDE World Chess Grand Prix.
Strona imprezy
Transmisja
Informacja na ChessBase News
20220203
20220218
0
GP FIDE Berlin
free
ai1ec-85261@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
W dniach 12-18 lutego 2022 w Cappelle la Grande (Francja) odbywa się 38. edycja tradycyjnego openu z licznym udziałem ekipy z Polski.
Uczestnicy
Strona turnieju
20220212
20220219
0
Cappelle la Grande
free
ai1ec-85327@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Turniej z udziałem Dudy.
Strona imprezy
W eliminacjach bierze udział 16 uczestników, którzy grają systemem rundowym po cztery rundy w sobotę, niedzielę i poniedziałek, a kolejne trzy partie we wtorek.
System rozgrywek: szachy szybkie 15 10. Za wygraną otrzymuje się trzy punkty, za remis tylko jeden punkt.
Po zakończeniu eliminacji ośmiu najlepszych graczy będzie kontynuować turniej w systemie pucharowym.
20220219
20220227
0
Meltwater Champions Chess Tour 2022
free
ai1ec-85458@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Drugi z trzech turniejów Grand Prix rozpocznie się we wtorek 1 marca. Gospodarzem jest hotel Crowne Plaza w Belgradzie. 16 graczy startuje w czterech grupach. Najlepsi z grupy rywalizują w fazie pucharowej. Start każdej rundy o godzinie 15:00.
Strona turniejowa
ChessBase News
W finale Rapport pokonał Andrejkina.
ChessBase News
20220301
20220315
0
Grand Prix
free
ai1ec-85512@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Turniej z udziałem Draguna i Świercza.
Strona turnieju
Informacja na ChessBase News
20220301
20220312
0
SPRING CHESS CLASSIC
free
ai1ec-85619@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Rozgrywki I ligi niemieckiej.
Więcej informacji.
20220305
20220307
0
I liga niemiecka
free
ai1ec-85938@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Więcej o turnieju
lub tutaj
20220319
20220327
0
Charity Cup
free
ai1ec-86043@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
W dniach 26.03-07.04.2022 w Terme Catez (Słowenia) odbędą się Indywidualne Mistrzostwa Europy.
Polskę będą reprezentować:
Mateusz Bartel, Paweł Teclaf, Szymon Gumularz, Grzegorz Nasuta, Oskar Wieczorek, Jakub Kosakowski, Jacek Szwed, Michał Redzisz oraz Andrzej Krzywda.
Wyniki
Strona mistrzostw
20220326
20220408
0
IME Terme Catez
free
ai1ec-86286@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Więcej informacji na ChessBase News.
Strona turnieju
20220406
20220413
0
Reykjavik Open
free
ai1ec-86665@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Więcej informacji na ChessBase News:
https://de.chessbase.com/post/bundesliga-5-und-6-runde
Transmisja: https://chess24.com/de/watch/live-tournaments/schachbundesliga-2021-2022/5/1/1
20220430
20220502
0
Liga niemiecka (rundy 5 i 6)
free
ai1ec-86729@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Tegoroczne mistrzostwa Polski odbywają się w Kruszwicy.
Partie można oglądać na chess24.
20220508
20220518
0
Mistrzostwa Polski
free
ai1ec-86455@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Grand Chess Tour (blitz) 2022, Web (18),
18 – 24 May 2022, Warsaw (Poland)
Strona turnieju
Więcej informacji na Chessbase
Partie na chess24
20220518
20220526
0
Grand Chess Tour
free
ai1ec-86290@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
The 10th edition of Norway Chess will take place between May 31st to June 10th in Stavanger.
Together with our primary partner, NES Fircroft, we proudly present the following players:
World Chess Champion, Magnus Carlsen (Norway)
Richard Rapport (Hungary)
Wesley So (USA)
Shakhriyar Mamedyravov (Azerbaijan)
Anish Giri (The Netherlands)
Teymur Rajabov (Azerbaijan)
Viswanathan Anand (India)
Maxime Vachier-Lagrave (France)
Veselin Topalov (Bulgaria)
Wang Hao (China)
20220531
20220611
0
Norway Chess
free
ai1ec-84733@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Turniej z udziałem Dudy.
Informacja na stronie turnieju
Partie na chess24
20220616
20220708
0
Turniej kandydatów
free
ai1ec-85839@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Więcej informacji na ChessBase News.
20220710
20220725
0
Festiwal szachowy w Bielu
free
ai1ec-87433@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Turniej online z udziałem Dudy i Wojtaszka.
FTX Road to Miami 15 10 jest piątą imprezą turnieju Meltwater Champions Chess Tour 2022. Format turnieju: przez pierwsze cztery dni turnieju 16 uczestników gra przeciwko sobie w turnieju rundowym. Pierwszych ośmiu zawodników będzie kontynuować grę w turnieju pucharowym.
„Prelims” (runda eliminacyjna) trwa od niedzieli do środy: cztery rundy rozgrywane są w niedzielę, poniedziałek i wtorek, a kolejne trzy w środę. Zaczyna się codziennie o 18:00 CEST.
Duda zakwalifikował się do ścisłego finału.
Partie i wyniki na chess24.
Więcej informacji
20220710
20220719
0
FTX Road to Miami
free
ai1ec-87487@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Strona turnieju
20220716
20220725
0
Dortmunder Schachtage
free
ai1ec-87503@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Strona turnieju
Grają: Carlsen, Nepomniachtchi, So, Vachier-Lagrave, Dominguez, Firouzja, Mamedyarov, Topalov, Van Foreest, Saric
Partie na chess24
20220720
20220723
0
GCT Zagreb (rapid)
free
ai1ec-87504@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Strona turnieju
Grają: Carlsen, Vachier-Lagrave, Firouzja, Mamedyarov, So, Nepomniachtchi, Topalov, Dominguez, Van Foreest, Saric
Partie na Chess24
20220723
20220725
0
GCT Zagreb (blitz)
free
ai1ec-87502@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Strona olimpiady
Wyniki turnieju open
Wyniki turnieju kobiet
20220729
20220811
0
World Chess Olympiad
free
ai1ec-87763@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Strona festiwalu.
20220813
20220822
0
58. Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Akiby Rubinsteina
free
ai1ec-87706@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Mistrz świata Magnus Carlsen wraz z Alirezą Firouzja, Levonem Aronjanem, Anishem Giri, Janem-Krzysztofem Dudą, Liem Le, Hansem Niemannem i Praggnanandhaa, zmierzą się w FTX Crypto Cup, który odbędzie się od 15 do 21 sierpnia w Miami na Florydzie.
2022 Meltwater Champions Chess Tour Major 2 oferuje 210.000 nagród pieniężnych i 100 000 dolarów bonusu w bitcoinach.
20220815
20220823
0
FTX Crypto Cup
free
ai1ec-87812@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
W tegorocznych mistrzostwach Europy kobiet w czeskiej Pradze zagrają:
Oliwia Kiołbasa, Michalina Rudzińska, Monika Soćko, Jolanta Zawadzka, Karina Cyfka, Julia Antolak, Aleksandra Malczewska, Alicja Śliwicka, Anna Kubicka, Honorata Kucharska, Aleksandra Lach, Katarzyna Dwilewicz oraz Monika Marcińczyk.
Strona mistrzostw
Wyniki
20220819
20220902
0
ME Kobiet Praga
free
ai1ec-87764@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Uczestnicy:
Nakamura, Rapport, Nepomniachtchi, Caruana, Vachier-Lagrave, Aronian, Dominguez, Firouzja, Mamedyarov, Shankland
Strona Turnieju
20220826
20220829
0
Grand Chess Tour (rapid)
free
ai1ec-87765@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Uczestnicy:
Aronian, Nakamura, Caruana, Vachier-Lagrave, Firouzja, Nepomniachtchi, Mamedyarov, Dominguez, Rapport, Shankland
Strona turnieju
20220829
20220831
0
Grand Chess Tour (blitz)
free
ai1ec-88025@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Drużynowe Mistrzostwa Polski w Bydgoszczy.
Strona turnieju
Partie na chess24
20220902
20220910
0
Ekstraliga
free
ai1ec-87766@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Uczestnicy:
Carlsen, Nepomniachtchi, Firouzja, So, Aronian, Caruana, Mamedyarov, Vachier-Lagrave, Rapport, Dominguez Perez
Strona turnieju
Partie na Chess24
20220902
20220912
0
Sinquefield Cup
free
ai1ec-88142@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
W dniach 21-30.09. 2022 w stolicy Kazachstanu Nur-Sultan odbędzie pierwszy z czterech turniejów Grand Prix Kobiet.
16 uczestniczek gra w sumie w czterech turniejach o dwa miejsca w kolejnym Turnieju Kandydatek Kobiet, który ma się odbyć w 2023 roku.
Każda zawodniczka bierze udział w trzech z czterech turniejów. Dwie zawodniczki z największą liczbą punktów awansują do dalszej gry.
Kolejne turnieje: Monachium (luty 2023), Indie (marzec) i Bydgoszcz (maj).
Więcej informacji
20220921
20221001
0
FIDE Grand Prix Kobiet
free
ai1ec-88021@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
2 – 10 Oct 2022, Mayrhofen (Austria)
Strona turnieju
Dodatkowe informacje
20221002
20221011
0
European Club Cup
free
ai1ec-88369@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Mistrzostwa USA w Saint Louis z udziałem Darka Świercza.
Strona turnieju
Informacja na ChessBase News
20221005
20221020
0
The USA Championship
free
ai1ec-88503@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Więcej informacji na ChessBase News
Wyniki
Partie juniorzy
Partie juniorki
20221012
20221024
0
MŚ juniorek i juniorów do 20 lat
free
ai1ec-88512@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Turniej z udziałem Jana Krzysztofa Dudy.
Wyniki i partie na chess24
20221014
20221022
0
Aimchess Rapid
free
ai1ec-88533@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Wyniki
Partie na chess24
Program rozgrywek
Ausrichter: SG Solingen
Sa
15.10.22
14:00
SG Solingen
−
SK Schwäbisch Hall
Sa
15.10.22
14:00
SV Hemer 1932
−
FC Bayern München
So
16.10.22
09:00
FC Bayern München
−
SG Solingen
So
16.10.22
09:00
SK Schwäbisch Hall
−
SV Hemer 1932
Ausrichter: TuRa Harksheide
Sa
15.10.22
14:00
TuRa Harksheide
−
OSG Baden-Baden
Sa
15.10.22
14:00
Hamburger SK
−
Schachfreunde Deizisau
So
16.10.22
09:00
Schachfreunde Deizisau
−
TuRa Harksheide
So
16.10.22
09:00
OSG Baden-Baden
−
Hamburger SK
Ausrichter: SV Medizin Erfurt
Sa
15.10.22
14:00
SV Medizin Erfurt
−
Rodewischer Schachmiezen
Sa
15.10.22
14:00
SC 1957 Bad Königshofen
−
SV Weißblau Allianz Leipzig
So
16.10.22
09:00
SV Weißblau Allianz Leipzig
−
SV Medizin Erfurt
So
16.10.22
09:00
Rodewischer Schachmiezen
−
SC 1957 Bad Königshofen
20221015
20221017
0
Niemiecka liga kobiet (rundy 1 i 2)
free
ai1ec-88654@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Więcej informacji
20221022
20221024
0
Liga niemiecka (Bundesliga)
free
ai1ec-88708@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Więcej informacji
Partie na Chess24
20221024
20221107
0
Turniej Kandydatek
free
ai1ec-88737@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Więcej informacji
20221026
20221030
0
Festiwal w Salamance
free
ai1ec-88832@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Strona turnieju
20221102
20221109
0
Chess.com Global Champ. Final (rapid)
free
ai1ec-88827@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
W dniach 4-14.11.2022 we Wrocławiu odbywa się XII Arcymistrzowski Festiwal Kobiet im. Krystyny Hołuj-Radzikowskiej.
Więcej informacji
20221104
20221115
0
XII Festiwal Kobiet im. Krystyny Hołuj-Radzikowskiej
free
ai1ec-88877@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Mistrzostwa odbywają się w kategoriach wiekowych 8-18.
Strona mistrzostwa
Wyniki
20221106
20221115
0
Mistrzostwa Europy juniorek i juniorów
free
ai1ec-88933@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Więcej informacji na ChessBase News
Wyniki
20221112
20221114
0
Niemiecka liga kobiet
free
ai1ec-88959@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Turniej finałowy Meltwater Champions Chess Tour rozpoczyna się w poniedziałek (14 listopada) i kończy w następną niedzielę (20 listopada).
Z ośmiu uczestników czterech zgromadziło się na miejscu w San Francisco (Magnus Carlsen, Wesley So, Anish Giri i Praggnanandhaa), a pozostali czterej będą grać online (Jan-Krzysztof Duda, Liem Le, Shakhriyar Mamedyarov i Arjun Erigaisi).
Modus
Każdy mecz składa się z czterech szybkich gier 15 10. Jeśli wynik wynosi wtedy 2-2, następuje dogrywka składająca się z dwóch partii błyskawicznych 5 3, po których, jeśli będzie remi, następuje ostatnia partia Armagedonu. Wygrana meczu już za pomocą szybkich gier daje trzy punkty, w przypadku rozstrzygnięcia dopiero po tie-breaku zwycięzca otrzymuje dwa punkty, a przegrany jeden.
W każdej rundzie do wygrania jest natychmiastowa gotówka: 7500 $ za trzypunktową wygraną; jeśli rozstrzygnięcie padnie po tie-breaku, następuje podział: zwycięzca otrzymuje 5000 USD, a przegrany 2500 USD. Ma to znaczenie dla klasyfikacji generalnej: zwycięzcą zostaje ten, kto zbierze najwięcej nagród pieniężnych podczas całej trasy.
Harmonogram czasowy
Jedna runda dziennie od poniedziałku 14 listopada do niedzieli 20 listopada. Start jest o 21:00 czasu europejskiego.
Strona turnieju
Partie na Chess24
20221114
20221121
0
Meltwater Champions Chess Tour Finals
free
ai1ec-89036@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
W dniach 18-27 listopada odbywają się w Karpaczu Indywidualne Mistrzostwa Kobiet do lat 20.
Wyniki i partie na stronie
20221118
20221128
0
IMPKobiet
free
ai1ec-88924@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
20 – 25 listopada 2022, Jerozolima (Izrael)
Strona turnieju
Informacja na ChessBase News
Wyniki i partie 1 rundy: Polska-USA
Wyniki i partie 2 rundy: Polska-Indie
Wyniki i partie 3 rundy: Polska-Izrael
Wyniki i partie 4 rundy: Polska-Azerbejdżan
Wyniki i partie 5 rundy: Polska-Uzbekistan
Finał
Polska drużyna zakwalifikowała się do dalszej gry i jutro spotka sie z Chinami. Trzymamy kciuki!
Wyniki i partie przeciwko Chinom na Chess24.
20221120
20221127
0
FIDE World Team Champ (rapid)
free
ai1ec-89151@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
W weekend odbędą się 3-4 rundy ligi niemieckiej z udziałem Polaków.
Więcej informacji na ChessBase News.
Partie i wyniki na chess24
20221126
20221128
0
Liga niemiecka
free
ai1ec-89241@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Informacja na ChessBase News
Partie i wyniki na chess24
20221128
20221212
0
Women’s Candidates: Pool B
free
ai1ec-89243@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Festiwal szachowy z udziałem Oliwii Kiołbasy.
Więcej informacji na ChessBase News.
Partie i wyniki na chess24.
Turniej kobiet
20221129
20221205
0
Tata Steel India Rapid & Blitz
free
ai1ec-89321@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
9 rundowy turniej otwarty z udziałem Mateusza Bartla.
Więcej wiadomości na ChessBase News
Strona turniejowa
Wyniki
20221130
20221209
0
El Llobregat Open
free
ai1ec-89475@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Strona mistrzostw
Informacja na stronie PZSzach
Partie i wyniki na chess24
20221216
20221217
0
Mistrzostwa Europy w Katowicach (blitz)
free
ai1ec-89476@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Strona mistrzostw
Informacja na stronie PZSzach
20221217
20221219
0
Mistrzostwa Europy w Katowicach (szachy szybkie)
free
ai1ec-89532@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Więcej informacji.
20221217
20221225
0
Vugar Gashimov Memorial
free
ai1ec-89531@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Mistrzostwa odbędą się w Kazachstanie.
Więcej informacji na stronie PZSzach.
Informacja na ChessBase News
Open rapid
Kobiety rapid
20221226
20221231
0
World Championship (rapid blitz)
free
ai1ec-89852@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Strona turnieju
Transmisja partii
20221227
20230101
0
XLI MIĘDZYNARODOWY MEMORIAŁ LUDWIKA ZAMENHOFA
free
ai1ec-89775@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Silny turniej z udziałem m.in. Carlsen, Ding Liren, Caruana, Giri, So, Rapport, Aronian, Duda itd.
Partie i wyniki na Chess24
Strona turnieju
Wiadomość z ostatniej chwili: nasz arcymistrz Jan-Krzysztof Duda jednak nie zagra w Tata Steel Masters 2023 „Z powodów osobistych Jan-Krzysztof Duda wycofał się z The Tata Steel Masters 2023. Dudę zastąpi Parham Maghsoodloo (2719 FIDE) z Iranu.”
20230113
20230130
0
Tata Steel Masters
free
ai1ec-90324@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
1 lutego oficjalnie rozpoczyna się drugi turniej Grand Prix kobiet z cyklu 2022-23. Miejsce rozgrywek Monachium.
Dwanaście zawodniczek walczą o nagrody główne i udział w kolejnym Turnieju Kandydatów.
Polskę reprezentuje Alina Kaszlińska.
Strona turnieju
Dodatkowe informacje
20230201
20230215
0
Grand Prix kobiet
free
ai1ec-90023@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Strona turnieju
Uczestnicy: Nepomniachtchi, Giri, So, Aronian, Duda, Gukesh D, Abdusattorov.
Dodatkowa informacja
20230215
20230227
0
Dusseldorf WRChessMasters
free
ai1ec-90785@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
3 – 13 Mar 2023, Vrnjacka Banja (Serbia)
Strona turnieju
https://de.chessbase.com/post/start-der-europaeinzelmeisterschaft-3
Strona PZSzach – wyniki Polskiej ekipy.
20230303
20230314
0
European Championship
free
ai1ec-90995@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Wyniki i partie na Chess24
Informacja na ChessBase News
20230318
20230320
0
Liga niemiecka (Bundesliga)
free
ai1ec-90977@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Więcej informacji tutaj.
20230318
20230331
0
MEKobiet
free
ai1ec-91051@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Strona turnieju
Partie i wyniki na chess24
20230324
20230407
0
3rd Women FIDE GP – New Delhi
free
ai1ec-91015@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Finał meczu kandydatów pomiędzy Lei Tingjie i Tan Zhongyi odbędzie się w Chongqing od 27 marca do 6 kwietnia.
Kolejny mecz o mistrzostwo świata pomiędzy zwycięzcą tego pojedynku i obrońcą tytułu Ju Wenjunem również odbędzie się w Chinach – od 5 do 25 lipca w Chongqing i Szanghaju.
20230327
20230407
0
Mecz kandydatów kobiet
free
ai1ec-91191@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Partie i wyniki na chess24.
20230401
20230403
0
Liga niemiecka: rundy 12 i 13
free
ai1ec-90325@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Mecz o mistrzostwo świata pomiędzy Niepomniaszczyjem (Rosja) i Dingiem (Chiny) odbędzie się w dniach 7 – 30 kwietnia w Astanie (Kazachstan).
Strona turnieju
20230407
20230501
0
World Championship Match
free
ai1ec-91296@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Komunikat
20230411
20230422
0
MPolski
free
ai1ec-91050@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Strona turnieju
Uczestnicy: Nepomniachtchi, Ding Liren, Firouzja, Giri, So, Caruana, Vachier-Lagrave, Rapport, Duda
Plan gry.
May 4
Player Arrival
May 5
Opening Ceremony
May 6
3:00 PM
Round 1
May 7
3:00 PM
Round 2
May 8
3:00 PM
Round 3
May 9
3:00 PM
Round 4
May 10
3:00 PM
Round 5
May 11
Rest Day
May 12
3:00 PM
Round 6
May 13
3:00 PM
Round 7
May 14
3:00 PM
Round 8
May 15
2:00 PM
Round 9
6:30 PM
Playoffs (If Necessary)
7:30 PM
Closing Ceremony
May 16
Player Departure
20230504
20230517
0
Grand Chess Tour – Bukareszt
free
ai1ec-91720@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Skład turnieju: Alexandra Kosteniuk (Szwajcaria, Blitzelo 2453), Humpy Koneru (Indie, Blitzelo 2448), Bibisara Assaubayeva (Kasachstan, Blitzelo 2461), Sara Khadem (Iran, Blitzelo 2417), Nana Dzagnidze (Gruzja, Blitzelo 2416), Gunay Mammadzada (Aserbajdżan, Blitzelo 2408), Alina Kaszlińska (Polska, Blitzelo 2382) i Elisabeth Paehtz (Niemcy, Blitzelo 2342).
Więcej informacji na ChessBase News
Strona rurnieju
Turniej na youtube
20230508
20230515
0
Armageddon Championship Kobiet
free
ai1ec-91795@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Polskie szachy reprezentuje Oliwia Kiołbasa! Życzymy sukcesów!
Strona turnieju.
Wyniki i partie na chess24.
20230515
20230529
0
4th Women FIDE GP Series 2022/23
free
ai1ec-91848@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Więcej informacji
Partie i wyniki na chess24
20230516
20230527
0
Sharjah Masters
free
ai1ec-91287@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Miejsce turnieju: Warszawa
Uczestnicy: Carlsen, Ding Liren, So, Duda, Rapport, Vachier-Lagrave, Nepomniachtchi, Giri
Strona turnieju
20230519
20230527
0
Grand Chess Tour (blitz)
free
ai1ec-91286@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Miejsce turnieju: Warszawa
Uczestnicy: Carlsen, Ding Liren, So, Duda, Rapport, Vachier-Lagrave, Nepomniachtchi, Giri
Strona turnieju
20230519
20230527
0
Grand Chess Tour (rapid)
free
ai1ec-91849@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Turniej z udziałem: Carlsen, Aronian, So, Duda, Rapport, Vachier-Lagrave, Giri, Wojtaszek, Schewczenko i Deac.
Partie i wyniki na chess 24
Harmonogram
20230521
20230526
0
Superbet Warszawa Rapid & Blitz
free
ai1ec-92112@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Turniej z udziałem Carlsen, Firouzja, Giri, Nakamura, Caruana, So, Mamedyarov, Abdusattorov, Gukesh.
Strona turnieju
Partie i wyniki na chess24
20230529
20230610
0
Norway Chess
free
ai1ec-91772@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Więcej informacji o turnieju.
20230603
20230614
0
Saint Louis Chess Club
free
ai1ec-92412@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
W dniach 21-30 czerwca odbędzie się silny turniej w Pradze. W turnieju mistrzowskim gra Mateusz Bartel.
Challengers
Benjamin Gledura (Węgry)
Erwin l’Ami (Holandia)
Jergus Pechac (Słowacja)
Mateusz Bartel (Polska)
Christopher Yoo (USA)
Alexander Motylev (Rumunia)
Akash Ganesan (Indie)
Jan Vykouk (Czechy)
Richard Stalmach (Czechy)
Vaclav Finek (Czechy)
Strona turnieju
Partie na Chess24
20230621
20230701
0
Turniej w Pradze
free
ai1ec-92513@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Dzisiaj rozpocznie się Globalna Liga Szachowa Tech Mahindra, najwyższej klasy turniej drużynowy o nietypowym formacie. Sześć drużyn rozgrywa podwójne rundy w trybie każdy na wszystkich, a każda z tych sześciu drużyn składa się z „Ikony” – gracza światowej klasy – dwóch czołowych graczy płci męskiej i dwóch żeńskich (Superstars) oraz „cudownego dziecka”.
System rozgrywek: szybki szachy (15 10).
Więcej informacji na ChessBase News: https://de.chessbase.com/post/icons-superstars-wunderkinder-und-vier-punkte-fuer-einen-sieg-mit-schwarz-die-global-chess-league-beginnt
lub wersja angielska: https://en.chessbase.com/post/global-chess-league-2023-live
////////////////////////////////////////////
Partie na Chess24: https://chess24.com/de/watch/live-tournaments/global-chess-league-2023/1/1/1
20230622
20230704
0
Globalna Liga Szachowa
free
ai1ec-92558@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
VIII Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Lecha Kaczyńskiego w Bydgoszczy
Strona turnieju
Więcej informacji
Partie na chess24 – zawodniczki
Partie na chess24 – zawodnicy
20230624
20230704
0
Bydgoszcz
free
ai1ec-92357@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Tradycyjny Festiwal w Dortmundzie
Web
20230624
20230703
0
Dortmund Sparkassen
free
ai1ec-92360@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
3 – 10 Jul 2023, Zagrzeb (Chorwacja)
(rapid) Web
(blitz) Web
Uczestnicy:
Carlsen, Duda, Rapport, Nepomniachtchi, Caruana, Firouzja, Anand, Lupulescu, Saric i Gukesh.
Partie na chess24.
20230703
20230711
0
Grand Chess Tour (rapid i blitz)
free
ai1ec-92678@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Więcej informacji w wpisie.
Partie na chess24.
20230704
20230727
0
MŚ kobiet
free
ai1ec-92818@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Turniej w Budapeszcie z udziałem Radosława Wojtaszka:
The V. Geza Hetenyi Memorial | GM takes place July 11-19, 2023, in Budapest, Hungary. The format is a round-robin with 10-players. The time control is 90 minutes for 40 moves followed by 30 minutes for the rest of the game plus a 30-second increment starting on move one. Chess-results
Partie na chess24
Strona turnieju
20230711
20230720
0
V. Geza Hetenyi Memorial
free
ai1ec-92819@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Strona turnieju
20230715
20230731
0
Biel
free
ai1ec-93010@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Więcej informacji na stronie PZSzach Strona turnieju
20230723
20230731
0
DMEuropy Juniorów, Jassy
free
ai1ec-93003@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
W Jassach (Rumunia) w dniach 24-31.07.2023 odbywają się Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów.
Strona turnieju
Transmisja
20230724
20230731
0
DME Juniorów, Jassy
free
ai1ec-92931@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
FIDE-World Cup odbędzie się w Baku w dniach 29. 07.- 25. 08. 2023.
Informacja na stronie PZSzach.
Strona turnieju
20230729
20230826
0
World Cup
free
ai1ec-92933@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Turniej odbędzie sie w Baku.
Informacja na stronie PZSzach.
Strona turnieju
20230730
20230821
0
Women World Cup
free
ai1ec-93354@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
W Hotelu Arche w Lublinie odbywają się Mistrzostwa Świata Osób z Niepełnosprawnościami.
Strona mistrzostw
Wyniki
20230820
20230829
0
MŚ Osób z Niepełnosprawnościami
free
ai1ec-93444@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Strona turnieju
Partie na chess24
20230826
20230830
0
World Rapid Team Championship
free
ai1ec-93565@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Uczestnicy: Division I
GM Magnus Carlsen: Zwycięzca Division I
GM Wesley So: Drugi Division I
GM Nodirbek Abdusattorov: Trzeci Division I
GM Denis Lazavik: Zwycięzca Division II
GM Fabiano Caruana: Zwycięzca Play-in
GM Amin Tabatabaei
GM Pavel Eljanov
GM Alireza Firouzja
Strona turnieju
Info na ChessBase News
Partie na chess24
20230830
20230904
0
Julius Baer Generation Cup
free
ai1ec-93697@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Prawie 1000 uczestników gra obecnie w Mamai w sumie w 12 grupach w kategoriach wiekowych U8 do U18 o tytuł Młodzieżowego Mistrza Europy.
Strona mistrzostw
Wyniki
20230904
20230916
0
ME Młodzieży
free
ai1ec-93563@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
W dniach 5 -12 września odbędą się w Bydgoszczy Drużynowe Mistrzostwa Świata Kobiet w Szachach pod honorowym Patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego!
Strona imprezy
20230905
20230913
0
Drużynowe Mistrzostwa Świata Kobiet
free
ai1ec-93889@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Mistrzostwa Świata Juniorów i juniorek odbędą się w dniach 21 września – 1 października w hotelu del Prado w Meksyku-City.
Więcej informacji na ChessBase News.
Strona mistrzostw
20230921
20231002
0
Mistrzostwa Świata do lat 20
free
ai1ec-94008@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Klubowy Puchar Europy odbędzie się w dniach 30 września – 7 października w ośrodku wypoczynkowym w Durres (Albania) bez udziału polskiej drużyny. Pierwsza runda zostanie rozegrana w niedzielę 1 października o godzinie 15:00.
Więcej informacji na ChessBase News
20230930
20231008
0
Klubowy Puchar Europy
free
ai1ec-94223@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Więcej o turnieju na stronie ChessBase News
Strona imprezy
20231010
20231021
0
Qatar Open
free
ai1ec-94280@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Rundy 1-2 z udziałem Polek.
Wiecej informacji na ChessBase News: Die Frauen eröffnen die neue Bundesliga-Saison | ChessBase
20231014
20231016
0
Bundesliga Kobiet
free
ai1ec-94216@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Turniej młodzieżowy z udziałem Polaków.
Informacja na ChessBase News.
20231023
20231030
0
Turniej młodzieżowy w Berlinie
free
ai1ec-94541@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Więcej informacji
20231025
20231106
0
Grand Swiss FIDE
free
ai1ec-94810@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
W dniach 10-21.11.2023 w Budwie (Czarnogóra) odbywają się Drużynowe Mistrzostwa Europy.
Turniej open
Turniej kobiet
Strona zawodów
20231110
20231122
0
DME w Budwie
free
ai1ec-94861@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Silny turniej w Saint Louis z udziałem: Caruana, Firouzja, Nepomniachtchi, Giri, So, Rapport, Dominguez Perez, Vachier-Lagrave, Duda, Aronian
20231121
20231201
0
Sinquefield Cup
free
ai1ec-95003@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Uczestnicy
GM Dommaraju Gukesh (Indie) 2746
GM Nikita Vitiugov (Anglia) 2712
GM Amin Tabatabaei (Iran) 2694
GM Michael Adams (Anglia) 2670
GM Andrei Volokitin (Ukraina) 2660
GM Hans Niemann (USA) 2659
GM Mateusz Bartel (Polska) 2651
GM Jules Moussard (Francja) 2639
GM Luke McShane (Anglia) 2626
IM Shreyas Royal (Anglia) 2404
Strona turnieju: London Chess Classic 2023
20231201
20231211
0
London Chess Classic
free
ai1ec-94860@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
FIDE przyznała Federacji Szachowej Uzbekistanu Mistrzostwa Świata w szachach szybkich i błyskawicznych 2023. Obydwa turnieje odbędą się w Samarkandzie w dniach 26-30 grudnia.
Więcej informacji
Informacja FIDE
Rapid
Partie open
Partie kobiety
20231226
20231231
0
MŚ w rapidzie i blitzach
free
ai1ec-96031@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Mistrzostwa Europy Kobiet w grze błyskawicznej i rapidzie edycja 2023 odbędą się w tym roku ze względów organizacyjnych. Turniej błyskawiczny odbędzie się w najbliższy piątek (12 stycznia), a turniej szachów szybkich w sobotę i niedzielę (13 i 14 stycznia ). Miejscem wydarzenia jest Novotel w Monako.
Więcej informacji na ChessBase News
20240113
20240115
0
MEkobiet: blic i rapid
free
ai1ec-96033@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Tradycyjny turniej odbędzie sie w dniach 13-15. 01.2024.
Uczestnicy: Ding Liren, Nepomniachtchi, Firouzja, Giri, Praggnanandhaa R, Maghsoodloo, Vidit, Wei Yi, Abdusattorov, Gukesh D.
Więcej informacji na ChessBase News.
20240113
20240129
0
Tata Steel Masters
free
ai1ec-96363@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Międzynarodowy turniej z udziałem Polaków.
Strona turnieju
Wyniki
Info na ChessBase News
20240124
20240131
0
Młodzieżowy międzynarodowy turniej w Dżidda
free
ai1ec-96758@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
W głównej grupie gra Mateusz Bartel.
Strona turnieju
20240227
20240308
0
Miedzynarodowy Festiwal w Pradze
free
ai1ec-96789@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Uczestnicy: Carlsen, Ding Liren, Vachier-Lagrave, Rapport, Keymer, Fridman
Strona
20240328
20240402
0
The GRENKE chess (rapid)
free
ai1ec-92932@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
Impreza w kategorii kobiet i mężczyzn odbędzie się w Toronto w dniach 5-24 kwietnia 2024.
Uczestniczki: Lei Tingjie, Lagno, Goryachkina, Salimova, Muzuchuk A., Vaishali, Tan Zhongyi, Koneru
Uczestnicy: Nepomniachtchi, Praggnanandhaa, Caruana, Abasov, Vidit, Nakamura, Firouzja, Gukesh
Więcej informacji na ChessBase News
20240405
20240424
0
Turniej kandydatów
free
ai1ec-97250@www.blog.konikowski.net
20240319T031601Z
W dniach 18-30.04.2024 roku na Rodos (Grecja) odbędą się Indywidualne Mistrzostwa Europy Kobiet z licznym udziałem Polek.
Strona
Lista startowa
20240418
20240501
0
IMEK Rodos
free