sie
05

z10962893K,Szachy

7 lat temu miał miejsce skandal na turnieju w Policach.

 

URL Trackback

Trackback - notka

Komentarzy: 2

  • amator

    W szachach to jest niewielki problem. Takich zawodników jest stosunkowo niewielu. Gorzej, że z podobnej techniki nierzadko korzystają maturzyści.

  • Krzysztof Kledzik

    A to dlatego, że w Polsce istnieje społeczna aprobata i zachęta do tego rodzaju oszustw. Podobnie jest na studiach. Ci którzy „ściągają” są traktowani jako osoby zaradne. Ale nauczyciele akademiccy często nie zwracają uwagi na to zjawisko. Ja podchodziłem do tego inaczej. Gdy przeprowadzałem egzamin dla swoich studentów, to na jego rozpoczęciu (jeszcze zanim podałem im pytania egzaminacyjne) ogłaszałem głośno, że wszyscy mają teraz pierwsze i ostatnie ostrzeżenie że nie wolno ściągać, i że jak kogoś złapię, to nie będzie drugiego ostrzeżenia, tylko ta osoba od razu i bez gadania „wylatuje” z egzaminu. Na początku studenci myśleli że żartuję, ale jak pierwsza osoba wyleciała po zaglądnięciu do cudzej kartki (bez słuchania jej wątpliwych wyjaśnień), to reszta już do końca egzaminu była zajęta wyłącznie sobą i swoją kartką papieru. System rygorystyczny, ale sprawdził się w 100%.

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.