paź
24

newsletter_gora

Projekt „Edukacja przez Szachy w Szkole”, jeden z najważniejszych projektów Polskiego Związku Szachowego nabiera coraz większego rozmachu. W związku z tym, aby sprostać zwiększającym się z dnia na dzień potrzebom, w biurze Polskiego Związku Szachowego utworzono nowe stanowisko Specjalista ds. Projektu. Od 20 października br. pracę na tym stanowisku podjęła Pani Anna Harazińska. W ramach jej obowiązków i kompetencji jest współpraca z koordynatorami wojewódzkimi oraz osobami wokół Projektu, dystrybucja książek i sprzętu, gromadzenie wszelkiej dokumentacji dotyczącej Projektu, informowanie wszystkich zainteresowanych o sposobie i możliwościach uczestnictwa w Projekcie.

Kontakt z Panią Anną: Tel. 22 428 2376 lub mailowo: szachywszkole@pzszach.org.pl.

Liczymy na udaną współpracę i życzymy sukcesów w codziennych działaniach.

Źródło

paź
24

44286

Mistrzyni świata kobiet Yifan Hou pokonała w finale turnieju „Corsican Circuit” Sergieja Fedorczuka, który wcześniej wyeliminował byłego mistrza świata Vishy Ananda.

W turnieju grał również Dariusz Świercz.

ChessBase News

 

paź
23

Witam!

Podobnie jak rok temu chciałbym przedstawić za pomocą Pańskiego bloga, moją relację wideo z Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych rozegranych w Bydgoszczy w dniach 18-19.10.2014r.

Wszystkie 26 filmy wgrałem na serwis youtube i wpisałem partie do pliku PGN (przesyłam je w załączniku do tego emaila). Filmy zostały udostępnione w jakości Full HD (1080p). Zapis partii jest również dostępny na każdej stronie z filmem po wciśnięciu przycisku „Pokaż więcej”.

Życzę miłego oglądania dla Wszystkich Sympatyków Szachów!

Pozdrawiam z Bydgoszczy,
Dariusz Baumann
18.10.2014 (sobota)

Drużynowe Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych

1) 2014 DMP R01 (k) Gawroński Mirosław (2088) – (FM) Pacuszka Tomasz (2243) 0:1
http://www.youtube.com/watch?v=61a1sM7JzzU

2) 2014 DMP R02 (FM) Pacuszka Tomasz (2243) – (GM) Antoniewski Rafał (2569) 0:1
http://www.youtube.com/watch?v=DRZkLyTMsl4

3) 2014 DMP R03 (IM) Żołnierowicz Krzysztof (1981) – (IM) Butkiewicz Łukasz (2424) 0:1
http://www.youtube.com/watch?v=eyM9ytY1IMg

4) 2014 DMP R04 (IM) Butkiewicz Łukasz (2424) – (GM) Antoniewski Rafał (2569) 0:1
http://www.youtube.com/watch?v=YIpGP7jbORY

5) 2014 DMP R05 (GM) Antoniewski Rafał (2569) – (k) Paprocki Jarosław (2148) 1:0
http://www.youtube.com/watch?v=xcu51gUwYLo

6) 2014 DMP R06 (IM) Butkiewicz Łukasz (2424) – (k) Jóźwicki Jakub (2230) remis
http://www.youtube.com/watch?v=VJs7tYHJOCo

7) 2014 DMP R07 (GM) Antoniewski Rafał (2569) – (FM) Licznerski Łukasz (2451) 0:1
http://www.youtube.com/watch?v=esdEfBPTbDo

8) 2014 DMP R08 (k++) Plichta Kamil (2355) – (GM) Antoniewski Rafał (2569) 0:1
http://www.youtube.com/watch?v=Pt2WUOaCrJA

9) 2014 DMP R09 (IM) Butkiewicz Łukasz (2424) – (FM) Pacuszka Tomasz (2243) 1:0
http://www.youtube.com/watch?v=HA3jW04NZwU

10) 2014 DMP R10 (GM) Antoniewski Rafał (2569) – (k++) Kempiński Tomasz (2177) 1:0
http://www.youtube.com/watch?v=EEvWrQPSX5U

11) 2014 DMP R11 (FM) Licznerski Łukasz (2451) – (k) Paprocki Jarosław (2148) 1:0
http://www.youtube.com/watch?v=RrbGlJBvh50

 

19.10.2014 (niedziela)

Indywidualne Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych

1) 2014 IMP R01 (GM) Miśta Aleksander (2468) – Lewandowski Marek (1931) 1:0
http://www.youtube.com/watch?v=Wfmn_SDfvqc

2) 2014 IMP R02 (GM) Antoniewski Rafał (2569) – (k) Bieluszewski Piotr (2143) 1:0
http://www.youtube.com/watch?v=ZHwr91IPZYw

3) 2014 IMP R03 (GM) Piorun Kacper (2542) – (I++) Brzeziński Mateusz (2164) 1:0
http://www.youtube.com/watch?v=xPmPwGkomkI

4) 2014 IMP R04 (GM) Antoniewski Rafał (2569) – (k++) Kempiński Tomasz (2177) 1:0
http://www.youtube.com/watch?v=PYwGBb6PBPI

5) 2014 IMP R05 (GM) Piorun Kacper (2542) – (FM) Skawiński Arkadiusz (2262) remis
http://www.youtube.com/watch?v=Gm_wUX9pzOI

6) 2014 IMP R06 (k) Paprocki Jarosław (2148) – (GM) Miśta Aleksander (2468) 0:1
http://www.youtube.com/watch?v=WKPK8hD3F7A

7) 2014 IMP R07 (GM) Jaracz Paweł (2530) – (k+) Kukuła Paweł (2089) 1:0
http://www.youtube.com/watch?v=Li1RqaltsGA

8) 2014 IMP R08 (GM) Miśta Aleksander (2468) – (I++) Brzeziński Mateusz (2164) 1:0
http://www.youtube.com/watch?v=NufTZXwIC20

9) 2014 IMP R09 (GM) Jaracz Paweł (2530) – (GM) Miśta Aleksander (2468) 1:0
http://www.youtube.com/watch?v=RFD69glKXmQ

10) 2014 IMP R10 (GM) Piorun Kacper (2542) – (FM) Licznerski Łukasz (2451) 1:0
http://www.youtube.com/watch?v=H_OoWbvwtKI

11) 2014 IMP R11 (GM) Grabarczyk Mirosław (2429) – (k+) Jagodziński Piotr (2186) 0:1
http://www.youtube.com/watch?v=MliYdOKdqyA

12) 2014 IMP R12 (GM) Jaracz Paweł (2530) – (FM) Licznerski Łukasz (2451) 1:0
http://www.youtube.com/watch?v=FNz1W4NZy3Q

13) 2014 IMP R13 (IM) Krzysztofiak Marcin (2418) – (GM) Miśta Aleksander (2468) 0:1
http://www.youtube.com/watch?v=ye67wLL5-yw

14) 2014 IMP R14 (k+) Jagodziński Piotr (2186) – (GM) Jaracz Paweł (2530) 0:1
http://www.youtube.com/watch?v=-hyxy-tmieE

15) 2014 IMP R15 (FM) Bronowicki Mateusz (2309) – (GM) Miśta Aleksander (2468) 0:1
http://www.youtube.com/watch?v=qKcLxTjZu8g

 

paź
23

b4_0603_1

Polski Związek Szachowy pragnie bardzo serdecznie podziękować wszystkim formalnie nie związanym ze środowiskiem szachowym osobom za ich aktywne wsparcie związane z rozwojem i promocją naszej dyscypliny.

Specjalnie dla tych osób przygotowaliśmy „Odznakę Przyjaciela Szachów”, niezależną od Odznak Honorowych Polskiego Związku Szachowego oraz przyznawaną podczas ważnych uroczystości lub imprez szachowych.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem przyznawania wyróżnienia.

Źródło