paź
03

W latach 1987-1991 wydawnictwo „Reinhold Dreier Verlag” z Ludwigshafen wydawało zbiór partii poświęcony rozgrywkom niemieckiej 1 i 2 ligi (Bundesligi) w formie książkowej pt. „Schachspiegel”. Przez prawie trzy lata omawiałem w tym periodyku poszczególne rundy ze zwróceniem szczególnej uwagi na najciekawsze partie.

Na początku 1992 roku wydawca Joachim Beyer zaprosił mnie do swej siedziby w Hollfeld w celu omówienia różnych spraw związanych z naszą współpracą. Na miejscu poinformowano mnie o zakupie praw do dalszego wydawania „Schachspiegel”, który miał się teraz ukazywać dwa razy w roku. Joachim Beyer zaproponował mi objęcia roli kierowniczej od strony fachowej. Stroną techniczną miał się zająć Erich Siebenhaar.

Nowemu wydawcy przedstawiłem moją koncepcję. „Schachspiegel” miał zawierać, oprócz niekomentowanych partii z rozgrywek ligowych, również komentowane słownie i systemem znakowym, artykuły teoretyczne z zakresu debiutów, gry środkowej, gry końcowej, kompozycji szachowej, testy, kombinacje, wywiady, artykuły z historii szachów, fotografie itd. Każda książka miała być bogata w różnorodny materiał.

Joachim Beyer dał mi zielone światło do działania i w połowie roku ukazał się pierwszy tom. Do współpracy udało mi się wciągnąc także dwóch znanych arcymistrzów Gutmana i Mednisa z USA.

Jerzy Konikowski i Erich Siebenhaar
Schachspiegel 1
Verlag Deutsche Schachblätter/Schach-Report GmbH
Hollfeld 1992
260 stron
ISBN 3-89168-101-1

URL Trackback

Trackback - notka

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

 • Szukaj:
 • Nadchodzące wydarzenia

 • Odnośniki

 • Skąd przychodzą

  Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
 • Ranking FIDE na żywo

 • Codzienne zadania

  Play Computer
 • Zaprenumeruj ten blog przez e-mail

  Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

%d bloggers like this: