kw.
29

Dzisiaj otrzymałem paczkę z wydawnictwa Caissa Jurij Zezulkin z moimi egzemplarzami autorskimi książki „Mistrzowie świata i ich 400 kombinacji szachowych“.

W takich sytuacjach zawsze następuje chwila zadumy i i przypomnienie sobie „historii” powstawania książki: zbieranie materiałów i ich analiza, podejmowanie decyzji odnośnie wyboru partii i konkretna praca, czyli pisanie. Potem wysłanie manuskryptu do wydawnictwa i oczekiwanie na ocenę. Następuje ulga, gdy wydawnictwo przysyła złożoną pracę w formacie pdf.

Teraz następuje żmudna praca korektorska. Z reguły jest wiele błędów technicznych, które trzeba poprawić. Potem otrzymuje się znowu już poprawioną wersję książki, którą trzeba znowu dokładnie sprawdzić, czy wszystko jest w porządku? Ten proces może trwać wiele dni, gdyż składacz książki często czegoś nie zauważy i nie poprawi.

Wreszcie książka idzie do drukarni i końcowy efekt ostatecznie otrzymuje autor (autorzy). Teraz następuje refleksja. Czy książka spodoba się czytelnikowi i jaka będzie jej sprzedaż?

Książka „Mistrzowie świata i ich 400 kombinacji szachowych” w formacie 230X165  zawiera 308 stron i przedstawia sylwetki wszystkich najsilniejszych szachistów naszego globu wraz z historią rozgrywek o mistrzostwo świata. Każda postać jest uzupełniona o 24 taktyczne pozycje (mistrzowie świata FIDE o 4 kombinacje).

Książka ma więc aspekt informacyjno-historyczny oraz szkoleniowy. Rozwiązanie 400 kombinacji z pewością wpłynie na poprawę techniki liczenia wariantów oraz pogłębi wiedzę na temat różnorodnych elementów taktyki szachów!

 

URL Trackback

Trackback - notka

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

 • Szukaj:
 • Nadchodzące wydarzenia

  wrz
  21
  śr.
  2022
  całodniowy FIDE Grand Prix Kobiet
  FIDE Grand Prix Kobiet
  wrz 21 – wrz 30 całodniowy
  W dniach 21-30.09. 2022 w stolicy Kazachstanu Nur-Sultan odbędzie pierwszy z czterech turniejów Grand Prix Kobiet. 16 uczestniczek gra w sumie w czterech turniejach o dwa miejsca w kolejnym Turnieju Kandydatek Kobiet, który ma się[...]
  paź
  2
  niedz.
  2022
  całodniowy European Club Cup
  European Club Cup
  paź 2 – paź 10 całodniowy
  2 – 10 Oct 2022, Mayrhofen (Austria) Strona turnieju
 • Odnośniki

 • Skąd przychodzą

  Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
 • Ranking na żywo

  2700chess.com for more details and full list 2700chess.com for more details and full list
 • Codzienne zadania

  Play Computer
 • Zaprenumeruj ten blog

  Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

  Dołącz do 156 pozostałych subskrybentów

%d bloggers like this: