Cze
16

Pisałem już na blogu, że swoich materiałów szkoleniowych nie chowam do szuflady, lecz staram się je publikować w formie artykułów lub książek.

Od kilku lat nie prowadzę już systematycznych treningów, lecz jedynie konsultacje, przeważnie w kwestii debiutów. Nazbierało się ostatnio trochę opracowań informacyjno-analitycznych dla zawodników do poziomu I kategorii, które postanowiłem przedstawić w kolejnej książce. Tematem jej jest obrona sycylijska.

Współautorem książki, która jest obecnie w druku, jest mistrz w grze korespondencyjnej Uwe Bekemann.

Więcej na stronie wydawnictwa: link.

URL Trackback

Trackback - notka

Jedna odpowiedź

 • Skoczek2

  Trochę z innej beczki. Moje wspomnienie. Wielokrotnie byłem w Niemczech i doskonale pamiętam gdy dowiedziałem się że pan Konikowski został trenerem Naiditscha. Niewątpliwie ukształtował on szachowo pierwsze kroki młodego wtedy szachisty http://konikowski.net/najdicz.php. Do tej pory Arkadi i jego rodzina, tata, mama – otrzymują serdeczne stosunki z panem Jerzym, co zresztą można zobaczyć podczas corocznych turniejów w Dortmundzie. W latach 90. brakowało w Polsce literatury szachowej. Pamiętam to uczucie gdy wchodziło się do Thalia Bücher a tam mnóstwo książek; wśród nich różnorodna tematyka książek pana Konikowskiego. Nie na wszystko można było sobie pozwolić. Ale zawsze można było przysiąść na kanapie w księgarni – między parkowymi figurami skoczka i gońca – i delektować się szachami. Tudzież wertować kartki, na miejscu w wydawnictwie Kurta Rattmanna (obecnie Schachversand Niggemann). Obecnie rynek polskiej literatury – i to w dużej mierze też dzięki panu Konikowskiemu – jest coraz bogatszy, i dobrze. Rokrocznie pan Jerzy „wypuszcza” ciekawe pozycje wydawnicze, także w rodzimym języku http://konikowski.net/str13.php. Ostatnie książki, które „konsumuje” to „Atak królewsko-indyjski” oraz „Mistrzowie świata i ich 400 kombinacji”. Natomiast wracając do pierwszego wątku, to podobnie ciepło i serdecznie wypowiada się o współpracy z panem Konikowskim ojciec Wojtaszka. Pisaliśmy już o tym http://www.blog.konikowski.net/2017/06/12/problemy-szkoleniowe-w-polskich-szachach-109/#comment-444006. Jak mówi rzeczony ojciec te cztery lata spędzone razem nakierowały jego syna na solidną metodykę pracy nad szachami i zmobilizowały do rozwoju obecnego lidera polskich szachów.

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

 • Szukaj:
 • Nadchodzące wydarzenia

  Maj
  11
  pt
  2018
  całodniowy Mistrzostwa Polski
  Mistrzostwa Polski
  Maj 11 – Maj 21 całodniowy
  Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn odbędą się w dniach 11-21.05.2018 w Centrum Giełdowym przy ul. Książecej 4 w Warszawie. Strona mistrzostw Informacja na stronie PZSzach  
  Maj
  27
  nie
  2018
  całodniowy Norway Chess
  Norway Chess
  Maj 27 – Cze 8 całodniowy
  W dniach 27.05. – 08.06. odbędzie się w Stavanger superturniej z udziałem: Carlsen, Mamedyarov, So, Aronian, Vachier-Lagrave, Nakamura, Caruana, Anand, Ding Liren, Karjakin. Strona turnieju
  Lis
  9
  pt
  2018
  całodniowy Mecz o Mistrzostwo Świata
  Mecz o Mistrzostwo Świata
  Lis 9 – Lis 28 całodniowy
  Fabiano Caruana kontra Magnus Carlsen. Strona meczu
 • Odnośniki

 • Skąd przychodzą

  Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
 • Ranking na żywo

  2700chess.com for more details and full list 2700chess.com for more details and full list
 • Codzienne zadania

  Play Computer
 • Zaprenumeruj ten blog

  Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

  Dołącz do 110 pozostałych subskrybentów

%d bloggers like this: