Lip
15

W dniach 14-15.07.2018 r. odbywają się po raz kolejny na katowickim Rynku „Wakacyjne rozgrywki szachowe” zorganizowane przez firmę Jarmarki Śląskie pana Marka Kijaka przy wsparciu Urzędu Miasta w Katowicach. Podczas tego wydarzenia mamy okazję nie tylko na rozegranie partyjki z godnym przeciwnikiem. Osoby nieznające zasad gry miają okazję nauczyć się podstaw gry w szachy pod okiem doświadczonych trenerów szachowych i animatorów. Ponadto spotkanie z panem Jackiem Gajewskim – współautorem książek „Mistrzowie świata i ich 400 kombinacji szachowych”, „Królowie 64 pól” i „Akiba Rubinstein”, instruktorem szachowym i rekordzistą świata w najdłuższym maratonie szachowym. Na zakończenie każdego dnia rozegrana zostanie symultana z 20 chętnymi zawodnikami.
Zachęcamy do udziału osoby już grające w szachy oraz te, które chciałyby poznać zasady jednej z najstarszych gier świata.
Podczas dwóch dni trwania wydarzenia w godzinach od 12 do 19 będzie możliwość rozegrania indywidualnych partii na standardowych szachach, ale także na 5 szachownicach w wersji XXL, król największej z nich sięga 120 cm wysokości.
Co więcej warcaby, Jenga i inne gry towarzyskie w wersji XXL.
Celem realizacji tego przedsięwzięcia jest popularyzacja gry w szachy wśród mieszkańców Katowic, nauka gry w szachy dzieci, młodzieży i dorosłych, także propagowanie zasad fair-play, oraz zapewnienie atrakcyjnej formy spędzania czasu wolnego w okresie wakacji letnich.

 

URL Trackback

Trackback - notka

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

 • Szukaj:
 • Nadchodzące wydarzenia

  Paź
  17
  śr
  2018
  całodniowy MŚJ Porto Carras do lat 18
  MŚJ Porto Carras do lat 18
  Paź 17 – Paź 31 całodniowy
  W dniach 17-31 października w Porto Carras (Halkidiki, Grecja) odbywają się Mistrzostwa Świata Juniorów do 18 lat. W dniach 17-20 w szachach szybkich i błyskawicznych, a następnie w szachach klasycznych. Ekipa grająca z Polski składa[...]
  Lis
  1
  czw
  2018
  całodniowy Mistrzostwa Świata Kobiet
  Mistrzostwa Świata Kobiet
  Lis 1 – Lis 25 całodniowy
  W dniach 1-25 listopada 2018 odbędą się w Chanty Mansyjsku mistrzostwa świata kobiet systemem pucharowym. W 1 rundzie Polki spotkają się z : Monika Soćko – Shvayger i Jolanta Zawadzka – Nechaeva.  
  Lis
  9
  pt
  2018
  całodniowy Mecz o Mistrzostwo Świata
  Mecz o Mistrzostwo Świata
  Lis 9 – Lis 28 całodniowy
  Fabiano Caruana kontra Magnus Carlsen. Strona meczu
 • Odnośniki

 • Skąd przychodzą

  Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
 • Ranking na żywo

  2700chess.com for more details and full list 2700chess.com for more details and full list
 • Codzienne zadania

  Play Computer
 • Zaprenumeruj ten blog

  Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

  Dołącz do 140 pozostałych subskrybentów

%d bloggers like this: