„Pamiętajmy, że Darek już od 2017 roku nie występował w reprezentacji. Przyczyną tego była agresywna postawa niektórych działaczy z poprzednich władz, którzy wykluczyli go z reprezentacji, mimo zajmowania przez niego 3. miejsca na liście rankingowej ELO wśród Polaków. Gdy objąłem funkcje Prezesa Związku – Darek był jedną z pierwszych osób, z którymi się skontaktowałem. Niestety poinformował mnie, że wybrał inną drogę w życiu, rozpoczął studia w USA, zaręczył się i nie zamierza wracać. Takich mieliśmy działaczy!”. (Radosław Jedynak, prezes PZSzach, MAT 1/2019)
Sklep Caissa
Blog na YouTube
"Szachy w moim życiu" na YouTubeKategorie
-
Najnowsze wpisy
-
Najpopularniejsze wpisy
- Tata Steel Chess Tournament 2014 (115)
- Carlsen wygrał Tata Steel Chess Tournament (112)
- Olimpiada szachowa w Tromso (84)
- Magnus Carlsen nowym królem! (71)
- Magnus Carlsen wygrywa w Londynie (70)
- Dziewczęta uratowały honor polskich szachów! (65)
- Paradoksy szachowe (59) (57)
- Mecz tytanów: Carlsen obronił tytuł! (57)
- Tylko jeden medal w Mariborze! (56)
- Brąz kobiet w DME (55)
- Radosław Wojtaszek mistrzem Polski (55)
- Propozycja Krzysztofa Jopka (49)
- Klęska w Wijk aan Zee (45)
- Wang Hao wygrywa w Sharjah (45)
- Moskwa zdobyta! (44)
- Indywidualne Mistrzostwa Polski (44)
- Ocena Krzysztofa Jopka (44)
- Władimir Kramnik zdobył Puchar Świata (44)
- Paradoksy szachowe (55) (44)
- "Shrek1953" polemizuje! (1) (43)
Najnowsze komentarze
- Dominik - Polskie występy (83)
- Jerzy Konikowski - Polskie występy (81)
- Jerzy Konikowski - Polskie występy (81)
- Jerzy Konikowski - Goldchess prezentuje (300)
- Jerzy Konikowski - Grand Chess Tour 2025 (2)
- Jerzy Konikowski - Grand Chess Tour 2025 (2)
- Jerzy Konikowski - Z życia PZSzach (248)
- Jerzy Konikowski - Szachy na świecie (34)
- Jerzy Konikowski - Rzecz Polska (155)
- Jerzy Konikowski - Artysta i szachista (63)
- Editor - Kto to jest? (408)
- Krzysztof Kledzik - Chess960 (30)
- Dominik - IMP 2025 (10)
- Jerzy Konikowski - Ranking FIDE – Maj 2025
- Lesefunde 2025-04-19 – Ingram Braun - Vladas Mikenas
- Editor - Chess960 (26)
- Sonix - Chess960 (26)
- Dominik - Polskie występy (71)
- Jerzy Konikowski - Ranking FIDE – Marzec 2025
- Jerzy Konikowski - Szachy w Polsce (217)
- Jerzy Konikowski - Mistrzowie świata (165)
- Jerzy Konikowski - Problemy szkoleniowe w polskich szachach (270)
- Dominik - Jan-Krzysztof Duda (34)
- Robert Majer - Jan-Krzysztof Duda (34)
- Hetman - Jan-Krzysztof Duda (34)
- Jerzy Konikowski - Tata Steel Masters 2025
- Jerzy Konikowski - Polskie występy (68)
- Jerzy Konikowski - Szachy kobiece (35)
- Jerzy Konikowski - Polskie występy (65)
- Jerzy Konikowski - Polskie występy (65)
- Jerzy Konikowski - Ciekawa książka (64)
- Jerzy Konikowski - World Rapid & Blitz Championship 2024 (4)
- Jerzy Konikowski - World Rapid & Blitz Championship 2024 (4)
- Jerzy Konikowski - Goldchess prezentuje (277)
- Marcin - Ding Liren kontra Gukesh Dommaraju (18)
- Jerzy Konikowski - GM to brzmi dumnie (35)
- Goldchess - Polemiki, opinie (165)
- Jerzy Konikowski - Ranking FIDE – Grudzień 2024
- Jerzy Konikowski - Polskie występy (61)
- Jerzy Konikowski - Przed końcówką jest debiut (196)
Autor bloga
Archiwa
maj
02
URL Trackback
Trackback - notka
Komentarzy: 5
-
-
Nadchodzące wydarzenia
lip5sob.2025całodniowy Puchar Świata Kobiet BatumiPuchar Świata Kobiet Batumilip 5 – lip 29 całodniowyW czasie 5-29.07.2025 w Batumi (Gruzja) odbywa się Puchar Świata Kobiet. Polskę reprezentują Alina Kaszlińska, Klaudia Kulon, Aleksandra Malczewska, Oliwia Kiołbasa i Alicja Śliwicka. Strona mistrzostw Wyniki Więcej informacji na stronie CBNews Paniom życzymy sukcesów! CBChess News:[...]sie15pt.2025całodniowy Memoriał RubinsteinaMemoriał Rubinsteinasie 15 – sie 24 całodniowyWięcej informacji na stronie imprezy. Uczestnicy głównego turnieju.paź10pt.2025całodniowy European Individual ChampionshipEuropean Individual Championshippaź 10 – paź 19 całodniowy5th IPCA European Individual Chess Championship 2025 -
Odnośniki
Skąd przychodzą
Ranking FIDE na żywo
Codzienne zadania
Zaprenumeruj ten blog przez e-mail
Już w 2012 roku obawiałem się o szachową przyszłość Darka:
http://www.blog.konikowski.net/2012/05/19/polemika-krzysztofa-kledzika-7/
„O Dariuszu Świerczu wiele powiedziano i napisano, ale duży „push” medialny, czyli wywiady, i artykuły w których porównywano go do Kasparowa, Karpowa, Fischera i innych, nie przekłada się na wyniki Darka. Jakieś tam są, ale chyba nie takie jakie powinny być w związku z całą otoczką jaką stworzono wokół niego. Proszę zobaczyć, lata lecą, a 18-letni chłopak słabo progresuje. Nie ma jakiś większych osiągnięć. Jest na dobrej drodze do celu, który osiąga większość juniorów, czyli przepadnięcia gdzieś w tłumie. Może przyrównanie go do Kasparowa i innych, pomogło w przyciągnięciu sponsorów którzy słyszeli o byłym mistrzu świata, a skoro ktoś im podaje na tacy chłopaka przyrównywanego do Garriego, to zwabieni tym dali pieniądze. Dobry marketing robi swoje. Ale gdzie Świercz ma zacząć porządnie grać jak nie na jakimś solidnym turnieju? Gra w nowej warszawskiej świetlicy szachowej to trochę za mało, jak na rozwój utalentowanego juniora, a właściwie już seniora. Chyba już czas aby zostawił tornister w Akademii Szachowej i zaczął poważne występy turniejowe, bo nie chcielibyśmy aby za kilka lat mówiono: „…ach tak, Darek Świercz, był kiedyś taki zdolny junior, szkoda że przestał grać…”.”
Tomasz Sielicki (2009–2013)
Tomasz Delega (2013–2017)
Adam Dzwonkowski (2017–2018)
Radosław Jedynak (2018–)
Niemieckie talenty https://www.chess-international.com/?p=6659&
To bardzo zaskakujące oświadczenie. Pani Pahtz żąda jeszcze większej dyskryminacji mężczyzn, niż jest obecnie. Nikt jej nie broni zakwalifikować się do kołówki w Baden, tak jak to zrobił Vincent Keymer.
Informacja o tym na ChessBase News: https://de.chessbase.com/post/elisabeth-paehtz-erklaert-ruecktritt-aus-nationalmannschaft