lut
11

W Jastrzębiej Górze w dniach 19-25.01 odbył się już VIII Międzynarodowy Festiwal Szachowy „Gwiazda Północy”.

W turnieju otwartym wzięło udział 247 zawodników! Niespodziewanie ale w pełni zasłużenie zwyciężyła 16 – letnia Patrycja Waszczuk z dorobkiem 8 punktów, nie przegrywając żadnej partii. Drugie miejsce zajął Jerzy Kyć, a trzecie Jakub Luberański.

(zdjęcie z Internetu: Słowo Podlasia)

Nie ulega żadnych wątpliwości, że Patrycja jest wielką nadzieją polskich szachów wyczynowych w kategorii kobiet i powinno się ją otoczyć szczególną opieką szkoleniową.

Z tego co wiem, to szkoli ją arcymistrz Robert Kempinski. Młoda mistrzyni korzysta również z fachowej pomocy innych trenerów.

Moim zdaniem powinno się zorganizować odpowiedni program startów w silnych turniejach w celu zapewnienia dalszego dynamicznego rozwoju sportowego tej uzdolnionej juniorki!

Teraz prezentuję aktualnę partię Patrycji, która jest charakterystyczna dla stylu jej gry.

 

 

 

URL Trackback

Trackback - notka

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

  • Szukaj:
  • Nadchodzące wydarzenia

    mar
    18
    sob.
    2023
    całodniowy MEKobiet
    MEKobiet
    mar 18 – mar 30 całodniowy
    Więcej informacji tutaj.
    mar
    27
    pon.
    2023
    całodniowy Mecz kandydatów kobiet
    Mecz kandydatów kobiet
    mar 27 – kw. 6 całodniowy
    Finał meczu kandydatów pomiędzy Lei Tingjie i Tan Zhongyi odbędzie się w Chongqing od 27 marca do 6 kwietnia. Kolejny mecz o mistrzostwo świata pomiędzy zwycięzcą tego pojedynku i obrońcą tytułu Ju Wenjunem również odbędzie[...]
    kw.
    7
    pt.
    2023
    całodniowy World Championship Match
    World Championship Match
    kw. 7 – kw. 30 całodniowy
    Mecz o mistrzostwo świata pomiędzy Niepomniaszczyjem (Rosja) i Dingiem (Chiny) odbędzie się w dniach 7 – 30  kwietnia w Astanie (Kazachstan). Strona turnieju
  • Odnośniki

  • Skąd przychodzą

    Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
  • Ranking na żywo

    2700chess.com for more details and full list 2700chess.com for more details and full list
  • Codzienne zadania

    Play Computer
  • Zaprenumeruj ten blog

    Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

    Dołącz do 156 pozostałych subskrybentów

%d bloggers like this: