lip
30

Zrozumieć Goldchess

Z Goldchess w XXII wiek

Czym się różnią turnieje tradycyjne od turniejów Goldchess?

Na wstępie dwie uwagi. Turnieje te nie kolidują ze sobą, to wszystko szachy, więc w jednej rodzinie, przy czym Goldchess to całkiem inna bajka.

Pierwsza różnica to ilość uczestników. W Goldchess jest ona nieograniczona. Tysiąc, sto tysięcy, milion i więcej.

Druga, turnieje tradycyjne to zarazem spotkania towarzyskie. Gracze mają bezpośredni kontakt ze sobą, rozmawiają, wymieniają uwagi, mogą oglądać partie innych i to jest bardzo pozytywne.

Goldchess to w pewnym sensie turnieje samotników, ale mają inne zalety.

Przede wszystkim spokój, uczestnik gra w swoim domu (oszczędność czasu i kosztów), nie ma stresu, nie trzeba grać z wieloma  przeciwnikami po kolei, tylko z jednym, ponadto nie ma reżimu ruchów, w Goldchess można je cofać i grać od nowa, jeśli w pierwszym wariancie nie uzyskaliśmy wymaganego rozwiązania. Jest tak dlatego, ponieważ w Goldchess pierwszym celem jest tworzenie, a dopiero drugim – wygranie. W turniejach zwykłych jest odwrotnie.

Poza tym, gramy na czas, są więc i turniejowe znane emocje, a w tle potężna satysfakcja jeśli wygramy w gronie tysiąca czy 10 000 zawodników, jeżeli tylu zacznie już realnie u nas grać oczywiście. Tu jeszcze raz potarzamy, mamy specyficzne know-how i nasze turnieje to turnieje równych szans i dla mas, w których dosłownie każdy może wygrać.

Amator przed arcymistrzem. U nas nie ma faworytów. Nie wygrywa tytuł ani ranking, tylko ten, kto pierwszy znajdzie drogę do wygranej i prześle wymagane rozwiązane.

No i czas trwania. Turnieje tradycyjne ciągną się przez wiele dni, przez co są wyczerpujące i meczące. Rozegranie turnieju z tysiącem czy milionem uczestników trwa u nas tylko pół godziny do godziny (3-5 partii). Tu mały plus. Przy takiej ilości uczestników będą potężne nagrody, jakich nigdy nie będzie w turniejach tradycyjnych.

Jesteśmy również wszechstronni. Mogą się zapisywać się u nas do turniejów całe kluby, jak będzie dużo klubów zrobimy dla nich Klubowy Puchar Świata z odpowiednimi nagrodami.

No i oczywiście jak już będziemy mieli dziesiątki tysięcy graczy zrobimy Otwarte Mistrzostwa Świata Goldchess z pulą w granicach $250 000. A może być większa.

Aktualnie chcemy stworzyć nasz pierwszy legion, podstawowy zespół 1000 graczy. Będą mieli u nas status VIP-ów i specjalne przywileje. Będą to gracze pierwszego turnieju który osiągnie liczbę 1000 uczestników.

Goldchess to piękne partie, tworzone również przez graczy, nauka błyskotliwego stylu gry i nowa jakość szachów którą wspólnie będziemy tworzyć.

Na zakończenie ostatnia różnica. Turnieje tradycyjne zawęziły się do sportowej rywalizacji, grania dla wyników. Goldchess to przede wszystkim TWORZENIE, budowanie nowej jakości, rozwój i krok w przyszłość szachów.

Zapraszamy

https://www.goldchess.com/pl/

Goldchess Assistant

 

URL Trackback

Trackback - notka

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

 • Szukaj:
 • Nadchodzące wydarzenia

  mar
  18
  sob.
  2023
  całodniowy MEKobiet
  MEKobiet
  mar 18 – mar 30 całodniowy
  Więcej informacji tutaj.
  mar
  27
  pon.
  2023
  całodniowy Mecz kandydatów kobiet
  Mecz kandydatów kobiet
  mar 27 – kw. 6 całodniowy
  Finał meczu kandydatów pomiędzy Lei Tingjie i Tan Zhongyi odbędzie się w Chongqing od 27 marca do 6 kwietnia. Kolejny mecz o mistrzostwo świata pomiędzy zwycięzcą tego pojedynku i obrońcą tytułu Ju Wenjunem również odbędzie[...]
  kw.
  7
  pt.
  2023
  całodniowy World Championship Match
  World Championship Match
  kw. 7 – kw. 30 całodniowy
  Mecz o mistrzostwo świata pomiędzy Niepomniaszczyjem (Rosja) i Dingiem (Chiny) odbędzie się w dniach 7 – 30  kwietnia w Astanie (Kazachstan). Strona turnieju
 • Odnośniki

 • Skąd przychodzą

  Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
 • Ranking na żywo

  2700chess.com for more details and full list 2700chess.com for more details and full list
 • Codzienne zadania

  Play Computer
 • Zaprenumeruj ten blog

  Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

  Dołącz do 156 pozostałych subskrybentów

%d bloggers like this: