lip
30

Zrozumieć Goldchess

Z Goldchess w XXII wiek

Czym się różnią turnieje tradycyjne od turniejów Goldchess?

Na wstępie dwie uwagi. Turnieje te nie kolidują ze sobą, to wszystko szachy, więc w jednej rodzinie, przy czym Goldchess to całkiem inna bajka.

Pierwsza różnica to ilość uczestników. W Goldchess jest ona nieograniczona. Tysiąc, sto tysięcy, milion i więcej.

Druga, turnieje tradycyjne to zarazem spotkania towarzyskie. Gracze mają bezpośredni kontakt ze sobą, rozmawiają, wymieniają uwagi, mogą oglądać partie innych i to jest bardzo pozytywne.

Goldchess to w pewnym sensie turnieje samotników, ale mają inne zalety.

Przede wszystkim spokój, uczestnik gra w swoim domu (oszczędność czasu i kosztów), nie ma stresu, nie trzeba grać z wieloma  przeciwnikami po kolei, tylko z jednym, ponadto nie ma reżimu ruchów, w Goldchess można je cofać i grać od nowa, jeśli w pierwszym wariancie nie uzyskaliśmy wymaganego rozwiązania. Jest tak dlatego, ponieważ w Goldchess pierwszym celem jest tworzenie, a dopiero drugim – wygranie. W turniejach zwykłych jest odwrotnie.

Poza tym, gramy na czas, są więc i turniejowe znane emocje, a w tle potężna satysfakcja jeśli wygramy w gronie tysiąca czy 10 000 zawodników, jeżeli tylu zacznie już realnie u nas grać oczywiście. Tu jeszcze raz potarzamy, mamy specyficzne know-how i nasze turnieje to turnieje równych szans i dla mas, w których dosłownie każdy może wygrać.

Amator przed arcymistrzem. U nas nie ma faworytów. Nie wygrywa tytuł ani ranking, tylko ten, kto pierwszy znajdzie drogę do wygranej i prześle wymagane rozwiązane.

No i czas trwania. Turnieje tradycyjne ciągną się przez wiele dni, przez co są wyczerpujące i meczące. Rozegranie turnieju z tysiącem czy milionem uczestników trwa u nas tylko pół godziny do godziny (3-5 partii). Tu mały plus. Przy takiej ilości uczestników będą potężne nagrody, jakich nigdy nie będzie w turniejach tradycyjnych.

Jesteśmy również wszechstronni. Mogą się zapisywać się u nas do turniejów całe kluby, jak będzie dużo klubów zrobimy dla nich Klubowy Puchar Świata z odpowiednimi nagrodami.

No i oczywiście jak już będziemy mieli dziesiątki tysięcy graczy zrobimy Otwarte Mistrzostwa Świata Goldchess z pulą w granicach $250 000. A może być większa.

Aktualnie chcemy stworzyć nasz pierwszy legion, podstawowy zespół 1000 graczy. Będą mieli u nas status VIP-ów i specjalne przywileje. Będą to gracze pierwszego turnieju który osiągnie liczbę 1000 uczestników.

Goldchess to piękne partie, tworzone również przez graczy, nauka błyskotliwego stylu gry i nowa jakość szachów którą wspólnie będziemy tworzyć.

Na zakończenie ostatnia różnica. Turnieje tradycyjne zawęziły się do sportowej rywalizacji, grania dla wyników. Goldchess to przede wszystkim TWORZENIE, budowanie nowej jakości, rozwój i krok w przyszłość szachów.

Zapraszamy

https://www.goldchess.com/pl/

Goldchess Assistant

 

URL Trackback

Trackback - notka

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

 • Szukaj:
 • Nadchodzące wydarzenia

  gru
  1
  pt.
  2023
  całodniowy London Chess Classic
  London Chess Classic
  gru 1 – gru 10 całodniowy
  Uczestnicy GM Dommaraju Gukesh (Indie) 2746 GM Nikita Vitiugov (Anglia) 2712 GM Amin Tabatabaei (Iran) 2694 GM Michael Adams (Anglia) 2670 GM Andrei Volokitin (Ukraina) 2660 GM Hans Niemann (USA) 2659 GM Mateusz Bartel (Polska)[...]
  gru
  26
  wt.
  2023
  całodniowy MŚ w rapidzie i blitzach
  MŚ w rapidzie i blitzach
  gru 26 – gru 30 całodniowy
  FIDE przyznała Federacji Szachowej Uzbekistanu Mistrzostwa Świata w szachach szybkich i błyskawicznych 2023. Obydwa turnieje odbędą się w Samarkandzie w dniach 26-30 grudnia. Informacja FIDE
  kw.
  5
  pt.
  2024
  całodniowy Turniej kandydatów
  Turniej kandydatów
  kw. 5 – kw. 23 całodniowy
  Turniej odbędzie się w Toronto.
 • Odnośniki

 • Skąd przychodzą

  Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
 • Ranking FIDE na żywo

 • Codzienne zadania

  Play Computer
 • Zaprenumeruj ten blog

  Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

  Dołącz do 156 pozostałych subskrybentów

%d bloggers like this: