sie
05

URL Trackback

Trackback - notka

Komentarzy: 3

 • slawomirus

  To co robi nasza męska reprezentacja po 7 rundach zadziwia chyba największych nawet sceptyków. Nasza drużyna miała walczyć o medale, tym bardziej, że nie ma Rosji i Chin. Rankingowo wyglądamy bardzo dobrze, natomiast motywacyjnie i z formą jesteśmy wyraźnie pod kreską. Już remisy z Rumunią czy z Francją (bez MVL, Firouzji, Bacrota) wyglądały bardzo dziwnie. Mecz z Serbią był katastrofą, nasi zawodnicy przegrali z kretesem, mogli jeszcze wyżej. Wydawało się , że to ostatni gong i zacznie się dobry finisz. Dzisiejszy remisowy mecz z Filipinami w pełni pokazuje słabą formę zawodników jak i też nonszalancję całej ekipy. Zawodnicy z Filipin mają średni ranking poniżej 2500 i chyba nasza ekipa zlekceważyła rywali. Czemu nie grał Wojtaszek tego nie wie nikt. Tym bardziej, że widać w jakiej formie są Piorun i Moranda. Moranda to nie wiem po co pojechał na Olimpiadę, chyba tylko, żeby pokazywać remisowe warianty z zawodnikami o klasę od siebie słabszymi. Można popaść w depresję patrząc na taką grę. Piorun strasznie się męczy, a był to zawsze zawodnik, który dawał plusiki w ciężkich momentach. Kompletnie dzisiaj ” odjechał” Janek, który chyba zlekceważył rywala. Wiadomo, że ciężko się gra na pierwszej desce , gdzie większość słabszych rankingowo rywali przejawia remisowe skłonności. Ale to nie oznacza ,że trzeba besensownie ryzykować, tak jak to uczynił dzisiaj Janek. Kompletne bezsensowne b4 przy własnej długiej roszadzie po to żeby wziąć pionka zostało ukarane przez zawodnika o 2-3 klasy słabszego. Przykro było na to patrzeć.Z naszych zawodników najlepiej gra ten, co do którego było najwięcej wątpliwości czyli Bartel. Teraz tylko same zwycięstwa do końca mogą trochę osłodzić słabiutki występ. Niech nasi zawodnicy udadzą się może po motywacyjne nauki do Oliwii Kiołbasy, która ma na razie komplet 7 punktów.W każdej partii ostra walka o zwycięstwo i presja stwarzana na rywalce. Dobrze grają również nasze juniorki Malicka i Rudzińska, co do których wielu miało wątpliwości, czy zasługują na wyjazd na Olimpiadę.

 • sceptyk

  Trzy zwycięstwa ze słabymi przeciwnikami pozwoliły wspiąć się na 9 miejsce. Bartel grał dobrze, Piorun na miarę swoich możliwości, a pozostali słabo. Drużyna kobieca również kiepsko się spisała. W tym roku była słaba konkurencja, z uwagi na brak Chin i Rosji. Niestety, nie wykorzystaliśmy tej okazji. Dobry wynik Kiołbasy i Malickiej jest dowodem, że należy stawiać na młode zawodniczki.

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

 • Szukaj:
 • Nadchodzące wydarzenia

  lut
  27
  wt.
  2024
  całodniowy Miedzynarodowy Festiwal w Pradze
  Miedzynarodowy Festiwal w Pradze
  lut 27 – mar 7 całodniowy
  W głównej grupie gra Mateusz Bartel. Strona turnieju
  mar
  28
  czw.
  2024
  całodniowy The GRENKE chess (rapid)
  The GRENKE chess (rapid)
  mar 28 – kw. 1 całodniowy
  Uczestnicy: Carlsen, Ding Liren, Vachier-Lagrave, Rapport, Keymer, Fridman Strona
  kw.
  5
  pt.
  2024
  całodniowy Turniej kandydatów
  Turniej kandydatów
  kw. 5 – kw. 23 całodniowy
  Impreza w kategorii kobiet i mężczyzn odbędzie się w Toronto w dniach 5-24 kwietnia 2024. Uczestniczki: Lei Tingjie, Lagno, Goryachkina, Salimova, Muzuchuk A., Vaishali, Tan Zhongyi, Koneru Uczestnicy: Nepomniachtchi, Praggnanandhaa, Caruana, Abasov, Vidit, Nakamura, Firouzja, Gukesh Więcej[...]
  kw.
  18
  czw.
  2024
  całodniowy MEKobiet: Rodos
  MEKobiet: Rodos
  kw. 18 – kw. 30 całodniowy
  W dniach 18-30.04.2024 roku na Rodos (Grecja) odbędą się Indywidualne Mistrzostwa Europy Kobiet. Strona mistrzostw  
 • Odnośniki

 • Skąd przychodzą

  Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
 • Ranking FIDE na żywo

 • Codzienne zadania

  Play Computer
 • Zaprenumeruj ten blog

  Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

%d bloggers like this: