cze
05

Kontynuacja odcinka 7

W najnowszym miesięczniku Schach Magazin 64 (6/2023) ukazał się na dwóch stronach artykuł Stefana Liebiga o wydawcy Robercie Ullrichu pt. Das Buch stirbt nicht! (Książka nie umiera).

Współpracujemy ze sobą od wielu lat. Nasza korespondencja przebiega przeważnie emailowo i od czasu do czasu wyjaśniamy wszelkie problemy telefonicznie. Robert Ullrich jest solidnym wydawcą i szanuje swoich autorów. Wszelkie niejasności rozwiązuje szybko i rzetelnie.

To jest pozytywny przykład w odniesieniu do tych wydawców, którzy lekceważą swoich współpracowników. A z takimi osobami mam też do czynienia!

Robert Ullrich przejął w 2012 roku wydawnictwo od Joachima Beyera, który przeszedł na emeryturę. Obecnie w programie wydawnictwa jest 220 tytułów około 80 autorów. Robert Ullrich wymienił tych najbardziej aktywnych: Artur Jussupow, Mark Dworecki, Wolfgang Uhlmann, Karsten Müller, Jonathan Carlstedt, Daniel King, John Nunn, Uwe Bekemann i Jerzy Konikowski, ale także książki szachowych mistrzów świata: Emanuela Laskera, José Raúla Capablanki, Maxa Euwego, Aleksandra Alechina, Anatolija Karpowa, Roberta James Fischera i Garri Kasparowa.

W serii angielskiej JBV Chess Books ukazało się 35 książek.

Wydawnictwo wydało wiele moich książek, także w wersji angielskiej. Niedługo przedstawię moją najnowszą pracę, którą napisałem wspólnie z arcymistrzem Karstenem Müllerem z Hamburga.

Robert Ullrich zajmował się w przeszłości pracą trenerską. Ma na swoim koncie też sukcesy turniejowe. Wspólnie napisaliśmy książkę, która ukazała się po niemiecku i angielsku.

Dodatkowo

Informacja 1

Informacja 2

 

 

URL Trackback

Trackback - notka

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

 • Szukaj:
 • Nadchodzące wydarzenia

  wrz
  21
  czw.
  2023
  całodniowy Mistrzostwa Świata do lat 20
  Mistrzostwa Świata do lat 20
  wrz 21 – paź 1 całodniowy
  Mistrzostwa Świata Juniorów i juniorek odbędą się w dniach 21 września – 1 października w hotelu del Prado w Meksyku-City. Więcej informacji na ChessBase News. Strona mistrzostw
  wrz
  30
  sob.
  2023
  całodniowy Klubowy Puchar Europy
  Klubowy Puchar Europy
  wrz 30 – paź 7 całodniowy
  Klubowy Puchar Europy odbędzie się w dniach 30 września – 7 października w ośrodku wypoczynkowym w Durres (Albania) bez udziału polskiej drużyny. Pierwsza runda zostanie rozegrana w niedzielę 1 października o godzinie 15:00. Więcej informacji[...]
  kw.
  5
  pt.
  2024
  całodniowy Turniej kandydatów
  Turniej kandydatów
  kw. 5 – kw. 23 całodniowy
  Turniej odbędzie się w Toronto.
 • Odnośniki

 • Skąd przychodzą

  Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
 • Ranking FIDE na żywo

 • Codzienne zadania

  Play Computer
 • Zaprenumeruj ten blog

  Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

  Dołącz do 156 pozostałych subskrybentów

%d bloggers like this: