maj
18

W ostatniej rundzie nasze panie pokonały swe rywalki. Mistrzynią Europy została Cmilyte 8.5 przed Stefanową 8 i Danielian 7.5. Miejsca polskich zawodniczek: 23. Jolanta Zawadzka 7 p. natomiast Karina Szczepkowska-Horowska zajęła 57 lokatę z 6 p. Zawodniczki, które zajęły 1-14 miejsce zakwalifikowały się do Mistrzostw Świata Kobiet.

Miejsca naszych zawodniczek ilustrują aktualną pozycję szachów kobiecych w Europie. Tylko jako zespół polskie szachistki potrafią walczyć o czołowe lokaty.

Viktorija Cmilyte

Strona turnieju
Końcowe wyniki
Chess Base News 1 wersja niemiecka
ChessBase News 2 wersja niemiecka
ChessBase News wersja angielska

URL Trackback

Trackback - notka

Jedna odpowiedź

  • Nasze panie grały nierówno, raz na wozie, raz pod wozem. Częściej pod wozem. Nie ma co liczyć na lukratywne zaproszenia, trafiając na 57 miejsce na końcowej liście.

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

  • Szukaj:
  • Nadchodzące wydarzenia

    maj
    24
    niedz.
    2026
    całodniowy IMEK Batumi
    IMEK Batumi
    maj 24 – cze 6 całodniowy
    W dniach 24.05-06.06.2026 w Batumi (Gruzja) odbędą się Indywidualne Mistrzostwa Europy Kobiet. strona zawodów komunikat
    całodniowy Norway Chess
    Norway Chess
    maj 24 – cze 6 całodniowy
    Carlsen, Keymer, Firouzja, Gukesh, So, Praggnanandhaa
  • Zwiastun

  • Odnośniki

  • Skąd przychodzą

    Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
  • Ranking FIDE na żywo

  • Codzienne zadania

    Play Computer
  • Zaprenumeruj ten blog

    Wprowadź swój adres email, by prenumerować ten blog i mieć informację o nowych wpisach przez email.

%d bloggers like this: