Lut
25

Królewska gra znalazła też miejsce w życiu Sławomira Łosowskiego.  Urodzony 31 sierpnia 1951 roku w Gdańsku lider, główny kompozytor i założyciel zespołu Akcenty, przekształconego następnie w Kombi (1976-1992), gra na instrumentach klawiszowych.  W wolnych chwilach chętnie gra w szachy, co jest doskonałą odskocznią od muzyki.

Sławek Łosowski – mistrz elektronicznych brzmień już 45 lat na muzycznej scenie.

Zaczynał w Trójmieście od stworzonego przez siebie w drugiej połowie lat 60-tych zespołu Akcenty (epizodycznie Blues-Band Akcenty, w latach 1970-1), gdzie grał elektronicznego bluesa, tworzył muzykę eksperymentalną z domieszką jazzu, rocka, funky. Po zmianie nazwy w roku 1976 na – KOMBI, nagrywał przeboje z pogranicza elektronicznego jazz-rock, następnie wszedł w pop. U szczytu popularności, na początku lat 90-tych zrezygnował z kariery, gdyż jego żona ciężko zachorowała. Poświęcił się rodzinie i rozwijaniu własnej firmy muzycznej SL Sound.

Jego nieśmiertelne kompozycje – „Słodkiego, miłego życia”, „Nietykalni, skamieniałe zło”, „Kochać cię za późno” – to klasyka polskiej muzyki rozrywkowej. Sławek Łosowski jest także autorem licznych utworów instrumentalnych np.: „Wspomnienia z pleneru”, „Taniec w słońcu”, „Przytul mnie”. Wszyscy z nas zapewne znają sygnał muzyczny programu telewizyjnego: 5-10-15, to będący w klimacie fusion – instrumental „Bez ograniczeń energii” autorstwa Sławka. Obecnie koncertuje rzadko. Ale każdy jego występ pod nazwą ŁOSOWSKI to show multimedialne: muzyka, lasery, sztuczne ognie! Jak powiedział Hirek Wrona: „Łosowski robi muzykę i koncerty na miarę J. M. Jarre’a”.

Jak sam mówi dzieli muzykę tylko na dobrą i złą. Jest otwarty na różne style muzyczne. Przez te wszystkie lata Sławek Łosowski wypracował swój własny niepowtarzalny styl muzyczny. Sam nazywa siebie artystą „offowym”, bo jego muzyka nie mieści się w żadnym formacie radiowym, czy telewizyjnym. Mówi, że nie gra muzyki elektronicznej – on tylko maluje muzyką to co przeżywa, to co czuje i co go otacza. Nie czerpie inspiracji ze słuchania czyjejś muzyki.

Gra na analogowych instrumentach klawiszowych, które dostosował do własnych wymagań, wspomagany techniką cyfrową. Stworzył własne instrumentarium muzyczne o niepowtarzalnym brzmieniu, szczególnie klasyczne analogowe syntezatory: Prophet-5 i Mini Korg 700s, na których tworzy własne barwy, artykulacje, wibrata, etc, oraz na współczesnych instrumentach klawiszowych: Korg 2000, czy Polyevolver, plus samplery ASR z własnymi samplami.

Jest kompozytorem, instrumentalistą, producentem, ale także rysownikiem. Swoje prace wystawia w galeriach. Jego ojciec – Alfons, był rzeźbiarzem, który po II wojnie światowej odrestaurował Bazylikę Mariacką i Stare Miasto w Gdańsku. W 2009 roku ukazał się po kilkunastu latach przerwy – nowy album Sławka Łosowskiego „Zaczarowane miasto”.

Sławek Łosowski to bardzo otwarty, miły i skromny człowiek, o wielkiej muzycznej wyobraźni. A jego fani krzyczą na koncertach – „Sławek, Kombi to ty!”.

Wiadomości 24

 

URL Trackback

Trackback - notka

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

 • Szukaj:
 • Nadchodzące wydarzenia

  Lut
  17
  pon
  2020
  całodniowy Cannes Open
  Cannes Open
  Lut 17 – Lut 23 całodniowy
  Turniej z udziałem Daniela Sadzikowskiego i Grzegorza Nasuty. Partie i wyniki na ChessBomb Strona turnieju
  Lut
  22
  sob
  2020
  całodniowy 1 liga niemiecka
  1 liga niemiecka
  Lut 22 – Lut 23 całodniowy
  Rundy 8 – 9 ligi niemieckiej (bundesligi) odbędą się w ten weekend z udziałem Polaków. Transmisja partii na żywo Strona ligi
  Mar
  1
  nie
  2020
  całodniowy 3rd Women FIDE GP Series 2019/20
  3rd Women FIDE GP Series 2019/20
  Mar 1 – Mar 14 całodniowy
  Strona turnieju Uczestniczki: 1. Aleksandra Goryachkina (Rosja), 2. Alexandra Kosteniuk (Rosja), 3. Zhao Xue (Chiny), 4. Antoaneta Stefanova (Bułgaria), 5. Harika Dronavalli (Indie), 6. Anna Muzychuk (Ukraina), 7. Mariya Muzychuk (Ukraina), 8. Pia Cramling (Szwecja),[...]
  Mar
  15
  nie
  2020
  całodniowy Candidates Tournament 2020
  Candidates Tournament 2020
  Mar 15 – Kwi 5 całodniowy
  Turniej kandydatów odbędzie się w dniach 15 marca – 5 kwietnia w Jekaterinenburgu (Rosja). Rywalizować będą ze sobą 8 arcymistrzów. Zwycięzca zmierzy się z mistrzem świata Magnusem Carlsenem. Mecz ma odbyć się w listopadzie 2020[...]
 • Odnośniki

 • Skąd przychodzą

  Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
 • Ranking na żywo

  2700chess.com for more details and full list 2700chess.com for more details and full list
 • Codzienne zadania

  Play Computer
 • Zaprenumeruj ten blog

  Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

  Dołącz do 169 pozostałych subskrybentów

%d bloggers like this: