cze
04

Kontynuacja odcinka 24

Przedstawiłem Państwu w dużym skrócie moją „drogę krzyżową”, jaką przeszedłem od 1999 roku. Opisałem moje cele i walkę z osobami, które były przeciwko mojej działalności i mojemu zaangażowaniu się na rzecz polskich szachów!

Zadziwiająca była „solidarność” ludzi, którzy postawili „mur betonowy” przed wszelkimi reformami w ruchu szkoleniowym polskiej młodzieży. Byli przeciwko moim inicjatywom i mojej konkretnej pracy. Największą krytykę musiałem przeżyć w czasie rządów Przemysława Gdańskiego i Jana Maciei.

Dyskusja na forum Polskiego Związku Szachowego w 2003 roku kierowana przez arcymistrza Bartłomieja Maciei przejdzie z pewnością do historii polskich szachów, jako przejaw aroganctwa, nietolerancji i bezmyślności pewnego grona osób, którym nie leżało na sercu dobro polskich szachów, ale własne ambicje i interesy!

W maju tego roku w ramach działalności Młodzieżowej Akademii Szachowej wprowadzono wreszcie w życie szkolenie wirtualne, czyli to, o co ja walczyłem od przeszło 10 lat!

Odniosłem moralne zwycięstwo! 

URL Trackback

Trackback - notka

Komentarzy: 6

 • Jak widać Pański upór w końcu przyniósł oczekiwany rezultat.
  Ma Pan ogromną Cierpliwość i Serce dla Szachistów i Szachów.

 • W szachach upór i cierpliwość w czasie rozgrywania partii to są dwie bardzo ważne cechy. To powinno też dotyczyć trenerów. Cały czas miałem nadzieję, że w końcu zwycięży zdrowy rozsądek. Szkoda tylko, że to trwało przeszło 10 lat! Cieszy też mnie to, że nawrócili się do tej idei dwaj trenerzy: Bernard i Jakubiec, którzy byli wtedy przeciwni wirtualnemu szkoleniu. Obaj teraz zostali właśnie trenerami wirtualnymi! Włodzimierz Schmidt też kiedyś nie popierał mojej inicjatywy. Teraz również jest trenerem wirtualnym!

 • Krzysztof Kledzik

  10 lat, czyli czas na wyszkolenie dobrego zawodnika. Obecnie trenerami wirtualnymi są właściwie wszyscy, którzy byli na „nie”. Ale ciekawe, jakie mają doświadczenie w treningu wirtualnym? Czy kogoś już tak trenowali, czy dopiero próbują?

 • Marcin Zimerman

  Na stronie ICC Artur Jakubiec reklamuje się jako specjalista od treningu online: http://www.chessclub.com/activities/teachers.html

  „Ghoul(GM) — I am GM Artur Jakubiec from Poland. Polish Chess Federation Trainer. I am specialist in online lessons. 25$/hour”

  Ciekawe od kiedy uskutecznia ta forme treningu i kiedy zmienil zdanie co do jej przydatnosci.

  Tu jego profil: http://www.chessclub.com/finger/Ghoul
  Cena 30$ /h. Niezly biznes.

 • Teraz widzimy prawdziwe oblicza pewnych ludzi. W 2003 roku ówczesny prezes Przemysław Gdański na stronie PZSzach dopuszczał do ataków na mnie, ponieważ jego brat Jacek wraz z Czerwońskim realizował dla celów prywatnych moją ideę. Moja propozycja była, wdrożenia tego dla celów Akademii. A więc to miała to być ogólnopolska akcja dla najzdolniejszej młodzieży. Radosław Jedynak obrażał mnie i sam zarabiał w ten sposób pieniądze na ICC. Teraz robi to samo Artur Jakubiec (niewiadomo dokładnie od kiedy), który mnie również atakował. Obaj wtedy przejęli Wojtaszka, który od sierpnia 2003 roku „zapomniał” o 4-letniej współpracy ze mną. Jakubiec teraz reklamuje się na stronie ICC jako trener Wojtaszka oraz Paklezy. Pakleza też mnie wówczas atakował. To była wspólna walka ze mną! Być może, że to robili też Schmidt i Bernard. A więc Panie Krzysztofie, nie ma obaw. Na pewno wszyscy po tylu latach nabyli odpowiednie doświadczenia. Wtedy chodziło im tylko o wyłączenie mnie ze współpracy z Akademią. Więc to było bzdurą. Teraz jest wszystko super!!

 • Pan Artur Jakubiec wybrał sobie nicka świetnie oddającego jego osobowość (z Wikipedii, po angielsku jest to Ghoul):

  Ghul, ghula (arab. غول) – w wierzeniach przedmuzułmańskiej Arabii zły duch pustynny (pojawiający się także w innych odosobnionych miejscach, na przykład na cmentarzach), demon, zwykle rodzaju żeńskiego, wywodzący się z arabskiego folkloru. Ghule zwabiały, napadały i zabijały podróżnych (zwykle potem pożerały swoje ofiary) oraz okradały groby z umarłych (w następstwie tego słowo ghoul odnosi się także do ludzi okradających groby). Pojawiały się pod postacią zwierząt (głównie hien), potworów lub wiedźm.

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

 • Szukaj:
 • Nadchodzące wydarzenia

  gru
  1
  pt.
  2023
  całodniowy London Chess Classic
  London Chess Classic
  gru 1 – gru 10 całodniowy
  Uczestnicy GM Dommaraju Gukesh (Indie) 2746 GM Nikita Vitiugov (Anglia) 2712 GM Amin Tabatabaei (Iran) 2694 GM Michael Adams (Anglia) 2670 GM Andrei Volokitin (Ukraina) 2660 GM Hans Niemann (USA) 2659 GM Mateusz Bartel (Polska)[...]
  gru
  26
  wt.
  2023
  całodniowy MŚ w rapidzie i blitzach
  MŚ w rapidzie i blitzach
  gru 26 – gru 30 całodniowy
  FIDE przyznała Federacji Szachowej Uzbekistanu Mistrzostwa Świata w szachach szybkich i błyskawicznych 2023. Obydwa turnieje odbędą się w Samarkandzie w dniach 26-30 grudnia. Informacja FIDE
  kw.
  5
  pt.
  2024
  całodniowy Turniej kandydatów
  Turniej kandydatów
  kw. 5 – kw. 23 całodniowy
  Turniej odbędzie się w Toronto.
 • Odnośniki

 • Skąd przychodzą

  Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
 • Ranking FIDE na żywo

 • Codzienne zadania

  Play Computer
 • Zaprenumeruj ten blog

  Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

  Dołącz do 156 pozostałych subskrybentów

%d bloggers like this: