lut
09

Na stronie Polskiego Związku Szachowego w temacie „Kadra Narodowa Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych” – Link zamieszczono informację o braku finansowania tej dziedziny szachów. Spis związków sportowych przeznaczonych do finansowania jest dostępny tutaj- http://bip.msit.gov.pl/download.php?s=2&id=3040

Krzysztof Kledzik

////////////////////////////

Kadra Narodowa Juniorów

w szachach szybkich i błyskawicznych na rok 2013 – komunikat

Szanowni Państwo, drodzy kadrowicze,

Zgodnie z zapowiedzią Polski Związek Szachowy złożył do Ministerstwa Sportu i Turystyki wniosek o środki finansowe z przeznaczeniem na Kadrę Narodową Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych w roku 2013, obejmujący także juniorów w wieku 11-14 lat. Ubiegamy się o środki w ramach konkursu na dofinansowanie w 2013 roku zadań z zakresu wspierania sportu młodzieżowego. 

Niestety, ale w po ogłoszeniu w dniu 5 lutego br. wyników konkursu okazało się, że Polski Związek Szachowy nie otrzymał środków – dofinansowanie otrzymały jedynie dyscypliny olimpijskie.

Mamy jednak nadzieję, że Polski Związek Szachowy otrzyma środki na projekt Kadra Narodowa Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych na rok 2013 w terminie późniejszym, tym bardziej, że MSiT rozdysponowało do tej pory mniej niż połowę środków (41 052 455 zł z 90 000 000 zł), a konkurs nie był ograniczony jedynie do dyscyplin olimpijskich.

 Zgodnie z opublikowaną na stronie MSiT informacją o zmianach w sporcie wyczynowym szachy znalazły się w I grupie sportów nieolimpijskich, co daje dodatkową nadzieję, że środków finansowych na ten projekt nie zabraknie.

Nie mniej jednak zawodnicy, którzy jako alternatywę mogą wybrać Kadrę Wojewódzką, powinni rozważyć potencjalne ryzyko.

/-/ Koordynator projektu

Tomasz Delega

////////////////////////////

Pod koniec czerwca br. Polski Związek Szachowy otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 80.000 zł. na nowy projekt „Kadra Narodowa Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych”.

Począwszy od 1 lipca 2012 roku dofinansowaniem objęci zostaną juniorzy starsi (15-18 lat), ale PZSzach będzie czynił starania, aby już od stycznia 2013 roku program ten rozszerzyć na juniorów młodszych (11-14 lat).

Dla uczestników zbliżających się Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych to bardzo ważna informacja, bo zdobywając w tych zawodach medal można znaleźć się w Kadrze Narodowej Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych oraz otrzymać finansowanie na starty i szkolenie, a także brać udział w zgrupowaniach przewidzianych dla kadrowiczów.
Na tej stronie znajdziecie Państwo wszelkie informacje związane z projektem Kadra Narodowa Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych (w skrócie KNJ bis), a także odpowiedzi na najczęsciej zadawane pytania – patrz FAQ. Jednocześnie prosimy o wyrozumiałość – ten projekt dopiero rusza.

URL Trackback

Trackback - notka

Komentarzy: 4

 • Marcin

  mysle, ze podniosa oplaty klubom i zawodnikom. Zaklad? 😉

 • Zdaje się że już podnieśli.

 • Jake Blues

  moiz zdaniem cala ta akcja kadry juniorow w grze szybkiij i blyskawicznej to tylko sposob na wyciaganie pieniedzy publicznych.
  czy w narciarstwie daja kase oddzielnei na kadre biegaczek stylem klasycznym a oddzielnie na styl wolny?
  czy w przyszlosci powoilamy kadre grajacych lepiej bialym kolorem, a oddzielna dla specjalistow od czarnego koloru?
  a turnieje tematyczne, np Krolewski Gambit Radomia??

 • Krzysztof Kledzik

  Kadra grających białym kolorem i kadra grająca czarnym 😉 A to dobre jest! Kto wie, może nasz związek wprowadzi taki podział?

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

 • Szukaj:
 • Nadchodzące wydarzenia

  paź
  2
  niedz.
  2022
  całodniowy European Club Cup
  European Club Cup
  paź 2 – paź 10 całodniowy
  2 – 10 Oct 2022, Mayrhofen (Austria) Strona turnieju
  paź
  5
  śr.
  2022
  całodniowy The USA Championship
  The USA Championship
  paź 5 – paź 19 całodniowy
  Mistrzostwa USA w Saint Louis z udziałem Darka Świercza. Strona turnieju Informacja na ChessBase News
 • Odnośniki

 • Skąd przychodzą

  Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
 • Ranking na żywo

  2700chess.com for more details and full list 2700chess.com for more details and full list
 • Codzienne zadania

  Play Computer
 • Zaprenumeruj ten blog

  Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

  Dołącz do 156 pozostałych subskrybentów

%d bloggers like this: