Paź
25
Miło jest mi poinformować Państwa o sukcesie naszej młodej mistrzyni Magdaleny Harazińskiej, która w dniach 18-20 października 2013 startowała w imprezie o Puchar Aleksandry Kosteniuk. Nasza zawodniczka wygrała grupę do 10 lat.
Serdeczne gratulacje! 

Miejmy nadzieję, że z Magdy wyrośnie przyszła reprezentantka kraju. Z tego co wiem, jej trenerem jest znany mistrz warszawski Anatol Łokasto.

Szczegóły z turnieju na stronie Polskiego Związku Szachowego: link.

 

URL Trackback

Trackback - notka

Komentarzy: 5

 • Krzysztof Kledzik

  Bardzo miła wiadomość.

 • adha

  Dziękuję w imieniu córki za komentarz. Dodam małe sprostowanie, że Pan Anatol Łokasto był trenerem siostry Magdy – Ewy dokładnie wtedy, gdy Ewa była w obecnym wieku Magdy, czyli 5 lat temu. Od kilku lat Magdę i Ewę trenuje GM Andriy Maksymenko. W temacie samego turnieju i w kontekście coraz mniej imponujących wyników naszych juniorów dodam, że moim zdaniem kluczowe znaczenie ma tu rzadko podkreślana motywacja. Najlepszy trener stosując najnowocześniejsze metody treningowe niewiele zdziała, jeśli do dzieci z otoczenia będą napływały wyłącznie negatywne sygnały („szachy to nie sport”, „zajęcie świetlicowe dla ludzi w podeszłym wieku” etc.). To co zobaczyłem w Kaliningradzie przeszło moje oczekiwania. Turniej był doskonale zorganizowany, dzieci zmotywowane do walki, żadnych konfliktów pomiędzy rodzicami, organizatorami i opiekunami. Słowem atmosfera prawdziwego szachowego święta! Impreza „obowiązkowa” dla tych, którzy poważnie myślą o grze swoich dzieci w szachy.
  Pozdrawiam A.Haraziński

 • Krystian

  Gratki! Mam nadzieję, że te wypalone dziadki z Akademii nie zmarnują następnego talentu.

 • Dziękuję Panu Harazińskiemu za sprostowanie mojej pomyłki i bardzo ciekawy komentarz wraz z dodatkową informacją. Mam nadzieję, że w takiej atmosferze i zaangażowaniu rodziców z Magdy wyrośnie klasowa szachistka. Trzymam więc kciuki za dalszy rozwój szachowy (nie tylko) córki i życzę wielu wspaniałych sukcesów!

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

 • Szukaj:
 • Nadchodzące wydarzenia

  Paź
  5
  pon
  2020
  całodniowy Norway Chess
  Norway Chess
  Paź 5 – Paź 16 całodniowy
  Silny superturniej z udziałem Carlsen, Caruana, Duda, Firouzja, Tari. Strona turnieju
  Lis
  1
  nie
  2020
  całodniowy Turniej kandydatów (II koło)
  Turniej kandydatów (II koło)
  Lis 1 – Lis 12 całodniowy
  Zakończenie turnieju kandydatów w Jekaterinburgu z udziałem Caruana, Ding Liren, Grischuk, Nepomniachtchi, Vachier-Lagrave, Giri, Wang Hao, Alekseenko. Strona turnieju
 • Odnośniki

 • Skąd przychodzą

  Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
 • Ranking na żywo

  2700chess.com for more details and full list 2700chess.com for more details and full list
 • Codzienne zadania

  Play Computer
 • Zaprenumeruj ten blog

  Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

  Dołącz do 170 pozostałych subskrybentów

%d bloggers like this: