kw.
13

memorial_trzciankaDzisiaj odbył się w Trzciańce IV Memoriał Ferdynanda Dziedzica w obsadzie międzynarodowej. W tym roku po raz pierwszy turniej zyskał miano Mistrzostw Polski w Szachach Szybkich.

Czołowe miejsca zajęli:

1. Naiditsch Arkadij (Niemcy) 8 pkt.
2. Fridman Daniel (Niemcy) 7.5 pkt.
3. Wojtaszek Radosław (Polska) 7.5 pkt.
4. Kazimdżanow Rustam (Uzbekistan) 7.5 pkt.
5. Heberla Bartłomiej (Polska) 7.5 pkt.
6. Markowski Tomasz (Polska) 7.0 pkt.

Startowało 243 zawodniczek i zawodniczek.

Dokładne wyniki na stronie turnieju: link.

URL Trackback

Trackback - notka

Komentarzy: 13

• W IV rundzie doszło do sensacji. Nasz superarcymistrz Radosław Wojtaszek przegrał z Władimirem Malanjukiem.

• Aktualny stan czołówki po 5 rundach:
    Prowadzą Naiditsch, Olszewski, Brodowski, Dragun i Markowski po 5 pkt.

• Czołówka po 6 rundach:
    Naiditsch i Dragun mają po 6 pkt.

• Po 7 rundach samodzielnie prowadzi Naiditsch z 7 pkt.

• W VIII rundzie doszło do pojedynku Wojtaszek-Naiditsch, który zakończył się efektownym zwycięstwem Polaka.
    Czołówka turnieju przed ostatnią rundą: Wojtaszek, Naiditsch, Fridman i Mitoń po 7 pkt.

• Krystian

Szkoda, że w ostatniej rundzie Wojtaszek nie zaryzykował grać na wygraną. A tak dwóch Niemców zwyciężyło w tych mistrzostwach,trochę to smutne.

• Krzysztof Kledzik

„A tak dwóch Niemców zwyciężyło w tych mistrzostwach, trochę to smutne”. Ale to brzmi… Przypomina mi się zabawa na podwórku w wojnę. Ale to już nie są tamci Niemcy. Ja nie mam nic przeciwko Niemcom, ani przeciwko Rosjanom, ani przeciwko innym narodom. Wielu spotykałem przy różnych okazjach zawodowych, i bardzo sobie chwalę znajomość z nimi.

• Krystian

Ja też nie mam nic przeciwko Niemcom czy też innym narodom, ale to były mistrzostwa Polski i powinien dla zasady wygrać Polak.

• Mat

Mistrzem Polski w szachach szybkich został Arkadij Naiditsch, który z Polską nie ma nic wspólnego i dla mnie jest to paradoksem szachowym. Na szczęście szachy szybkie nie mają takiego znaczenia jak normalne.

• joker

Przecież Polak wygrał te mistrzostwa- Radek Wojtaszek zajął trzecie miejsce w Memoriale F.Dziedzica i był najwyżej sklasyfikowanym Polakiem…

W komunikacie pod tabelką z nagrodami mamy taką informację:
    „Osoby posiadające obywatelstwo polskie
    lub zawodnicy reprezentujący Polskę na listach rankingowych FIDE rywalizują również o tytuł
    Mistrza i Mistrzyni Polski w Szachach Szybkich oraz o nagrody za Mistrzostwa Polski…” i mamy kolejną tabelkę z nagrodami;
    także Radek nie ryzykował w ostatniej rundzie że zdobyć MP

• Radko

Ale heca! Pan Konikowski kiedyś trenował Naiditscha i Wojtaszka.

• Mat

Nie wszyscy miłośnicy królewskiej gry czytają komunikaty turniejowe i dla nich liczy się oficjalna tabela, na której Wojtaszek znajduje się na 3 miejscu. Tego turnieju nasz super arcymistrz nie potrafił wygrać i przekonać nas, że należy do ścisłej czołówki światowej, co twierdzą niektórzy.