cze
20

MSBiS W dniach 15-20 czerwca odbyły się w Dubaju mistrzostwa świata w szachach szybkich i błyskawicznych z udziałem Polaków Radosława Wojtaszka i Mateusza Bartla.

Obie konkurencje rozegrane zostały systemem szawajcarskim: szachy szybkie – 15 rund i szachy błyskawiczne –  21 rund.

W szachach szybkich startowało 113 zawodników. Zwycięzcą został mistrz świata Carlsen 11 pkt przed Anandem, Aronianem Caruaną i Morozewiczem po 10.5 pkt.

Dokładne wyniki: link

Pozytywny wynik osiągnął Mateusz Bartel, który został sklasyfikowany na 30 miejscu z 8.5 pkt. Natomiast zdecydowanie zawiódł Radosław Wojtaszek, który zajął 53 miejsce z 7.5 pkt.

Indywidulne rezultaty Mateusza Bartla: link.

Indywidualne rezultaty Radosława Wojtaszka: link.

W szachach blyskawicznych startowało 120 zawodników.  I w tej konkurencji najlepszym okazał się mistrz świata w szachach klasycznych Magnus Carlsen, który uzyskał 17 punktów i wyprzedził Niepomniajszczego oraz Nakamurę obaj po 16 pkt.

Radosław Wojtaszek uplasował się na wysokim 15 miejscu z 12.5 punktami, natomiast tym razem zawiódł Mateusz Bartel, który z 9 punktami został sklasyfikowany na 89 pozycji. Dokładne wyniki na ChessBase News: link.