lip
23

W trakcie mojego 2-tygodniowego urlopu Skoczek2 zadbał o ciąglość informacyjną bloga, za co należą się słowa podziękowania.

W tym czasie nagromadziło się w mojej skrzynce pocztowej wiele ciekawych (kontrowersyjnych) informacji od Internautów dotyczących spraw szachów wyczynowych w Polsce.

Będę je tutaj systematycznie przedstawiać i jednocześnie zapraszam do konstruktywnej debaty.

W ostatnich latach namnożyło się bowiem w naszym środowisku wiele „trudnych spraw”, które powinno się odsłonić i podjąć jednocześnie odpowiednie kroki w celu  ich rozwiązania!

///////////////////////

 1. Na MPJ w Szklarskiej Porębie czwórka zawodników została przyłapana na piciu alkoholu. Jeden z nich wypił taką ilość, że w nocy zostało wezwane pogotowie, bo wystąpiła obawa, że może dojść do tragedii. Lekarz widząc, że chodzi o nieletniego wezwał policję. Zawodnik trafia do szpitala, zostały sporządzone odpowiednie dokumenty.
 2. Następnego dnia (17.03) 6 runda rozpoczęła się normalnie o godzinie 15:00. Widzący to rodzice i opiekunowie nie kryli oburzenia i zaczęli interweniować u organizatora. Na skutek tych nacisków sędzia podjął decyzję o wycofaniu w trakcie rundy 4 zawodników i skierowaniu wniosku do Komisji Dyscyplinarnej Pzszach. Od tego czasu do rozstrzygnięcia zawodnicy zostali zawieszeni – przynajmniej teoretyczne – czyli nie mieli prawa uczestniczenia w turniejach szachowych.
 3. Komisja dyscyplinarna zwlekała z wydaniem decyzji, a zawodnicy niewiele robiąc sobie z nałożonego zawieszenia, grali w turniejach w najlepsze.
 4. Sprawa stała się głośna, bo rodzice pozostałych zawodników zaczęli protestować przeciwko akceptowaniu przez Pzszach takiego stanu rzeczy czyli pijaństwa wśród juniorów.
 5. Pzszach 7 lipca ogłasza na stronie, że pracują nad sprawą i wkrótce wydadzą ostateczną decyzję. Dodatkowo popełnili wykroczenie podając publicznie nazwiska juniorów zamieszanych w incydent, co jest ewidentnie sprzeczne z prawem.
 6. 22.07 rozpoczynają się rozgrywki Extraligi juniorów, gdzie dwaj zawodnicy z wymienionych w komunikacie Komisji Dyscyplinarnej biorą udział. Należy się domyślać, że Pzszach wydał decyzję pozytywną dla zawodników, dopuścił ich do gry. „Domyślać” – bo na stronie nie ma żadnego komunikatu.

 

URL Trackback

Trackback - notka

Komentarzy: 2

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

 • Szukaj:
 • Nadchodzące wydarzenia

 • Odnośniki

 • Skąd przychodzą

  Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
 • Ranking na żywo

  2700chess.com for more details and full list 2700chess.com for more details and full list
 • Codzienne zadania

  Play Computer
 • Zaprenumeruj ten blog

  Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

  Dołącz do 156 pozostałych subskrybentów

%d bloggers like this: