Cze
17

Cieszy fakt, że tu na blogu podejmowane są próby jakiejkolwiek dyskusji o programach obu kandydatów na fotel prezesa PZSzach – bo gdzie jak nie tu. Gdziekolwiek indziej ni słowa o tym, niestety. Bieda blogosfery jak mawia klasyk. A to przecież chodzi o nasze szachy! Przeczytałem rzeczone dokumenty. Z obu można by skleić coś porządnego, ale osobno są to dwa rożne światy. Kontynuatorem idei profesjonalizacji zapoczątkowanej przez Sielickiego chce być Dzwonkowski. Już był u sterów i miał realny wpływ na wiele spraw i nie wdrożył wielu rzeczy które zapowiada teraz. Nic nie mówi o tym, o czym mówił Delega że mu się nie udało – czyli dużym turnieju ze światowymi nazwiskami, na którym Polacy mieliby szanse rywalizacji z najlepszymi. Plany ma ambitne. Jest charyzmatyczny i ma pasję. Jedynak pisze co by zrobił ale nie pisze skąd na to wziąć i jak to zrobić, natomiast cenne słowa o profesjonalizacji ale wedle innego spojrzenia niż oponent oraz walce z układem i leśnymi dziadkami w akademii w tym z niespójnym programem kształcenia. Jest jastrzębiem i ma wizje odważnej walki. Ciekaw jestem starcia tych osobowości, grup poparcia i stojących za nimi programów reformy polskich szachów. Na naszych blogowych łamach zapraszam jednocześnie zwolenników i oponentów obu kandydatów do dalszego merytorycznego dyskursu nt. obu założeń programowych. 18 czerwca niech wygra lepszy! Skoczek2*

 

Założenia programowe: Dzwonkowski; Jedynak

Szczegóły zebrania oraz wyborów

Zapoczątkowana dyskusja na blogu

 


*skoczek2 – polski szachista, grający w polskich turniejach, znający polskich szachistów i problemy polskich szachów; mieszkający i płacący podatki w Polsce.

URL Trackback

Trackback - notka

Komentarzy: 17

 • Dominik

  Moim zdaniem obaj kandydaci mają wartościowe plany uzdrowienia polskich szachów. Dlatego proponuję połączyć te dwa obozy.
  Mój wniosek:
  1.Adam Dzwonkowski – prezes
  2.Radosław Jedynak – wiceprezes d/s sportowo-szkoleniowych.
  3.Jacek Gdański – szef wyszkolenia
  4.Artur Jakubiec – trener kadry
  5.Paweł Dudziński – dyrektor Młodzieżowej Akademii Szachowej

 • Obi

  Nie wierzę w to, aby Dzwonkowski i Jedynak mogliby działać wspólnie. To są dwa różne charaktery. Będą konflikty wewnątrz związku i dlatego niech działają odzielnie. Tylko, który z nich jest lepszy? Obaj mają interesujące pomysły. Niech rozstrzygną za tydzień wyborcy!

 • pionek_dusza_szachow

  W odniesieniu do komentarzy Obi – ja także nie wierzę we wspólne zarządzenie związkiem przez obu kandydatów. Podobnie jak to Obi napisał „..Dzwonkowskiego cechuje duża kultura osobista…” hm.. jakoś wystąpienie w jeansach i ortalioniku na finale ogólnopolskiego turnieju dla 700 dzieci zbytnio o tej kulturze nie świadczy. Podobnie GM Jedynak wsławił się jakimiś niezbyt grzecznymi wpisami na forach dyskusyjnych. O obu tych faktach było wcześniej nawet na niniejszym blogu. No cóż, każdy ma prawo popełniać pomyłki, ale niech ma odwagę się do nich przyznać. Moim zdaniem bardzo potrzebna jest publiczna dyskusja obu panów z każdym, kto zada pytania w sposób zgodny z ogólnie obowiązującymi zasadami. Założenia programowe to już całkiem oficjalne dokumenty. Dlaczego nie ma debaty na ich temat?

 • pionek_dusza_szachow

  Znów się będą z nas podśmiewać. Normalnie cisza wyborcza trwa 24 godziny. U szachistów jak widać – prawie tydzień…

 • pionek_dusza_szachow

  No kurcze …. Obi, Skoczek, Hetman i inni – boicie się? No nikt praktycznie nie wie kim jesteście. Fakt, że odgrywanie się na „niewiernych” w Pzszach to praktyka powszecha,
  ale jest Wam wszsytko jedno? Czy Jedynak „Pistolet”, który z dużym prawdopodobieństwem obsadzi swoimi kumplami stanowiska w Pzszch z celem maksymalizacji
  gratyfikacji dla nich za zajmowane stanowiska, czy Dzwonkowski, któy jeszcze bardziej ugruntuje obecny sysytem, likwidując nieprawomyślych i rezerwując dla
  siebie i popleczników darmowe bilety na wszelkiego rodzaju wycieczki zagraniczne….. Błagam wyprowadźcie mnie z błędu….

 • Skoczek2

  „Nie wiem dlaczego tak dzieje się w Polsce. Bieda naszej blogosfery jest porażająca, większość stron to rodzaj jakichś „wyklejanek” a to z wynikami turniejów, fotkami, tabelkami. Inne strony zażarcie walczą, ale o co? Sądzę, że wojna, której końca nie widać, nie przyczynia się do popularyzacji naszego sportu. Przeciwnie, robimy się coraz mniej zjadliwi dla tej części społeczeństwa, która ma ochotę właśnie z szachami się zaprzyjaźnić” Jopek

 • pionek_dusza_szachow

  Bieda biedą, ale wspomnicie moje słowa – po wyborach bez względu na to kto wygra zaraz wszyscy rzucą się z milionami gratulacji, lajków i innych gestów poddaństwa. Teraz nie ma chętnych do zadawania pytań, wyjśniania wątpliwości, bo później jeszcze się okaże, że może z tego rozliczą?! Tylko zastanawiam się po co to? Przy żłobie miejsca mało, i miejsca praktycznie zajęte, a te wybory akurat nie zanosi się, żeby cokolwiek zmieniły w temacie postrzegania szachów przez społeczeństwo.
  Szkoda, ale chyba wszyscy się już z tym pogodzili.

 • Skoczek2

  Na blogu przyglądamy się różnym problemom i paradoksom szachowym – o których gdzie indziej się nie mówi; zadajemy pytania, na które osoby władne nie odpowiadają, a inni udają że pytań nie ma. No przecież nie będą się zniżać ze swojego piedestału do poziomu bloga – bo my tu i tak się nie znamy na szachach i problemach dot. szachów. Króluje włazidupstwo, wazeliniarstwo, patologia, ignorancja i huraoptymizm. Dla tych ludzi jesteśmy siódmą potęga świata a młodzież ma worek medali; mamy niezawodny system kształcenia. A real jest taki, że nie mamy drużyny, mamy zlepek indywidualności. Nie mamy jednego kierunku, który nazywa się – sukces i budowanie prestiżu reprezentacji Polski, mamy odgórne przyzwolenie na… (niech każdy dopowie sobie sam). Każdy ciągnie „dwie sroki za ogon” i „każdy sobie rzepkę skrobie”. Nie wiadomo kto, co, kiedy i za ile. Rosja, Chiny – tam jest „krótka piłka”. I dlatego oni są tam gdzie są, a my tam gdzie jesteśmy. PS. nie wiem o jakiej niemieckości gada jeden z drugim. Czuje się częścią tego bloga, codziennie publikuje. Czy przez to jestem Niemcem i mam dziadka z SS? Wyskakują ich frustracje, miernota, kacze fobie i napuszczanie jednego na drugiego. Żenujące jest, że osoba która edukuje i wychowuje ma tak niski kaliber mentalny, zżyna od innych i zatrudniana jest za nasze pieniądze do uczenia naszych dzieci. Jak się komuś nie podoba co pisze nie musi tego czytać. Ja w przeciwieństwie do nich odważnie mówię o problemach polskich szachów i merytorycznie dyskutuje bo mam argumenty.

 • Skoczek2

  A na stronie PZSzach – „Materiały wyborcze kandydata na Prezesa PZSzach Adama Dzwonkowskiego” http://pzszach.pl/2017/06/14/materialy-wyborcze-kandydata-na-prezesa-pzszach-adama-dzwonkowskiego/. A drugiego kandydata gdzie?!

 • Mat

  Czy Zibi z Hameryki przedstawi wreszcie internautom dowody, że u Radosława Jedynaka kupuje się tytuły arcymistrzowskie:

  —————————————————————

  Rozmiar tekstu
  Zwiększ.Wyzeruj.Zmniejsz

  Szukaj

  Jesteś tutaj: Strona główna Opinie, kontrowersje Waldemar Świć Mówisz Masz (2)
  Pozdrowienia od Darka
  Mówisz Masz


  Ocena użytkowników: / 9
  Słaby Świetny
  Kategoria: Waldemar Świć
  Opublikowano: wtorek, 24, czerwiec 2014 23:33
  Zbigniew Nagrocki
  Odsłony: 1965
  Waldemar Świć napisał 25 czerwca (polskiego czasu):
  Zresztą jakby co to zawsze mogą się powołać na „rewelacje” doskonale imitującego istnienie Zb.N. Jak już szukają chama i prostaka to mają go blisko siebie… Chwała walczącym o dobro polskich szachów!
  Długo czekałem, Pinokio (Pinokio = Waldemar Świć), żeby taki cham i prostak jak Ty, napisał o kompromitujących mnie faktach. Dałem Ci wolną rękę. Jak widać, pieprzysz trzy-po-trzy-para-piętnaście, nie podpierając to żadnymi faktami.
  Teraz będę bardziej konkretny.
  Chyba nie zaprzeczysz, że masz kłopoty ze wzrokiem. Czyżbym kłamał? Rozmowa z Tobą jest jak rozmowa ze ślepym o kolorach. Merytoryka rozmowy z Konikowskim jest jak przelewanie pustego w próżne.
  Nigdy nie pisałem o głupawej akademii MASz, gdyż uważam, że jest to pranie pieniędzy przez rodziny Maciejaków i Bartlów, a czegoś takiego, jak polska szkoła szachowa, nigdy nie było. I jakbyś czytał, Pinokio, ze zrozumieniem, to byś wiedział, że (w przeciwieństwie do kół zbliżonych do Twojego bloga i bloga J.K.) byłem jedyną osobą w Polsce, która twierdziła, że Świercz nie będzie arcymistrzem formatu światowego, co po kilku latach potwierdziło się, a co ciągle Sielicki przypisuje sobie jako sukces zawodowy (patrz Informator Szachowy nr 116) i chwali się, że dzięki niemu dla polskich szachów nastały dobre czasy.
  Propaganda sukcesu w wydaniu Dzwonkowskiego, Ciebie i Jopka, który sam przyznaje, że wie o szachach tyle, co świnka morska, opowiada bajki o sukcesach Polaków w obu ostatnich meczach towarzyskich, podczas gdy jest to kompromitacja polskich szachów, a manto zebrane w obu meczach nie wróży wiele dobrego na Olimpiadzie. Łódzka szkoła szachowa chyba Cię czegoś nauczyła, więc nie muszę wykładać kawę na ławę.
  Kolejna hipokryzja to wywiad Jopka z Bartoszem Soćko. Cały były Comarch Team (były, bo sponsor Was docenił) składa się z instruktorów, a próbujecie wciskać kit, że są to trenerzy. Jakbyś uważnie popatrzył (a może raczej posłuchał), to byś wiedział, że tytuł arcymistrza kupuje się u Jedynaka albo w szmatławych turniejach organizowanych w Polsce i krajach ościennych. Przykładem może być choćby Wrocław. W tym samym wywiadze dowiaduję się, że Kamil Mitoń jest najlepszym znawcą debiutów w Polsce, a niedawno wznosiliście pod niebiosa Grzegorza Gajewskiego. Jaki wkład w teorię debiutów ma Mitoń? Czy większy niż Gajewski?
  Coś dla przyszłych trenerów: za jedyne 1,650 dolarów można otrzymać tytuł trenera FIDE, sprzęt na założenie klubu szachowego, pomoc w organizacji życia szachowego. Jak widać, tytuł trenera jest tak samo zdewaluowany jak tytuł arcymistrza.
  Teraz coś z Twojego podwórka. Nie pisz nigdy więcej, że Jacek Bednarski był Twoim przyjacielem, bo jest to, jakby powiedział Twój ulubiony wzór do naśladowania – Radosław Jedynak – gówno prawda. Przyjechałeś do Jacka, żeby mu opróżnić barek i tyle tej przyjaźni.
  Twoja dyskusja z Konikowskim na temat końcówek Dworeckiego jest dla mnie śmieszna. Jest to, jak i inne tematy Waszych przepychanek, bicie piany. Dla mnie najcenniejszą książką o końcówkach w moich zbiorach jest książka Schulzego z dedykacją seniora Bednarskiego dla 9-letniego Jacusia.
  Współczuję Twoim słuchaczom na kursie trenerskim, bo Twoje chamstwo na blogu na pewno przenosi się na Twoje życie osobiste.
  I uruchom swoich anonimowych leszczów (nawet ja wiem, o kogo chodzi), może Ci pomogą, tak jak po spóźnieniu się na turniej w Cieszynie.
  Mam nadzieję, że masz wystarczająco wiele kompromitujących mnie faktów od swojej koleżanki klubowej, byłej milicjantki Szmacińskiej, która była dość blisko z Ewą Nagrocką. Good luck!
  BTW. Gratuluję, że to nie Ty zjadłeś to ciastko.
  • « poprz.
  • nast. »
  Dodaj komentarz
  Imię (obowiązkowe)
  E-Mail (obowiązkowe)
  Strona internetowa

  Zostało: 20000 znaków/symboli
  Zawiadom mnie o nowych komentarzach

  Odśwież

  Wyślij

  JComments
  Opinie, kontrowersje
  • I tu się farosz ciulnął (32)
  • I tu się farosz ciulnął (31)
  • I tu się farosz ciulnął (30)
  • I tu się farosz ciulnął (29)
  • Schachbundesliga 2016
  • I tu się farosz ciulnął (28)
  • I tu się farosz ciulnął (27)
  • I tu się farosz ciulnął (26)
  • I tu się farosz ciulnął (25)
  • I tu się farosz ciulnął (24)
  Ameryka jest wielka!
  • Dlaczego NIE WOLNO głosować na Hillary Clinton
  • Przedwyborcze porównanie platform republikańskiej i demokratycznej
  • I love Donalds
  • Parada Pułaskiego 2016
  • Trump vs. Clinton I-sze starcie
  • 15. rocznica terrorystycznegych ataków na Nowy Jork, Pentagon i w Pensylwanii
  • Trump w Filadelfii, a tymczasem Hillary omal nie umarła w Cleveland
  • George Soros – polski bohater
  • Who killed DNC staffer -Tajemnicza śmierć programisty DNC – Max Kolonko Mówi Jak Jest
  • Clint Eastwood on the „Pussy” Generation and Why He’s Voting for Donald Trump
  Polska też nie ułomek!
  • Facebook or FaceCrook? – Max Kolonko Mówi Jak Jest MaxTV
  • Farosz Junior (5)
  • Farosz Junior (4)
  • Władza kontra Opozycja
  • Mariusz Max Kolonko: konkurs na prezesa TVPis ustawiony
  • 36-ta rocznica Porozumień Sierpniowych
  • Farosz Junior (3)
  • Prowokacja KOD-u na uroczystościach pogrzebowych „INKI” i „ZAGOŃCZYKA” – Gdańsk 28.08.16
  • Farosz Junior (2)
  • Farosz Junior (1)
  Szachy
  • Jeszcze o zwycięstwie Dariusza Świercza w Atlantic City
  • 2016 Millionaire Chess Tournament – dogrywki
  • MC3 – runda 7
  • MC3 – rundy 5 i 6
  • MC3 – runda 4
  • MC3 – partie GM Dariusza Świercza
  • MC3 – Millionaire Chess
  • Niedziela szachowa w Powsinie, 25-09-2016
  • Jak cieszyli się Polacy
  • 42. Olimpiada Szachowa, Runda XI, 13 września 2016
  Wiadomości szachowe
  • 10. Memoriał Tala
  • Wrześniowa lista rankingowa FIDE
  • Mistrzostwa Świata Juniorów
  • Nie bez powodu nazwano St. Louis stolicą amerykańskich szachów
  • Sergey Karjakin – optymistą
  • Franciszek Mitoń 1958-2016
  • Fulton Market
  • Carlsen vs Karjakin to be played at South Street Seaport in Manhattan NYC
  • Witamy nowego użytkownika
  • Turecka superliga
  Popularne
  • 100 niezamierzonych skutków ubezpieczenia zdrowotnego Obamacare
  • Obama’s Communist Mentor
  • Extreme Amazing Super-Chess takes the game to the next level
  • Kto tak pięknie gra? To ja! To ja – GMBartek! (czyli Bartłomiej Macieja – guru polskich szachów)
  • Degenerado
  • Internet Explodes with Entertaining Reactions to Obama’s Syria Strike
  • Piotr Kaczorowski a Wojtaszek Comarch Cracovia Team
  • Po pierwszym kole w New Delhi tylko 50% Wojtaszka
  • Mateusz Bartel – nowy guru polskich szachów?!?
  • Przyganiał kocioł garnkowi…
  • Redaktor Szachy Szachy raz jeszcze
  • Żenująca wypowiedź ustępującego Prezesa Polskiego Związku Szachowego, Tomasza Sielickiego
  • Piotr Kaczorowski uderza zza węgla
  • Zdobywanie sponsorów ciąg dalszy
  • Dariusz Świercz a propaganda sukcesu
  • Druga kampania Magnusa Carlsena dla firmy G-Star
  • Meksykańskie turnee Maciei
  • Sukces Polaków w Barcelonie
  • Indywidualne Mistrzostwa Polski 2012
  • Amerykańskie turnee pupilka Fundacji Szachowej im. Kazimierza Sosnkowskiego

 • Skoczek2

  Szef wyszkolenia Murdzia powinien ponieść odpowiedzialność za oszukanie społeczności szachowej bo wybierając Soćkę na trenera kadry mówił że on nie jest już aktywnym szachistą i w pełni poświęci się pracy w kadrze. Rzeczywistość okazała się odmienna. On gra i olewa swoje kadrowe obowiązki; bierze za to naszą kasę. Natomiast prezes ds. sportowych Schmidt wiele lat temu stwierdził o braku należytego przygotowania debiutowego polskich zawodników i przez wiele lat nic z tym problemem nie zrobił; emerytura to najlepsze honorowe rozwiązanie dla nestora polskich szachów. Nie wspominam szerzej o jego lajtowym traktowaniu regulaminu i nadinterpretowywania przepisów.

 • Marcin

  Socko nie powinien byc trenerem kadry jesli w czasie waznych imprez wyjezdza „na saksy” dorobic. To nie do pomyslenia w kazdej innej dyscyplinie. Mamy w szachach patologie.

 • Skoczek2

  @Marcin – Ciekawe, gdyby takie jaja były w u naszych sąsiadów co by zrobił ten pan https://twitter.com/PutinGo2018 🙂

 • Skoczek2

  Gratulacje dla nowego prezesa PZSzach Adama Dzwonkowskiego, który pokonał Radosława Jedynaka w stosunku głosów 33-26.

 • Skoczek2

  Paweł Suwarski „I te wyniki pokazują, że nie warto niczego dla środowiska społecznie robić. Jeśli przychodzi człowiek, który oprócz skromnej działalności klubowej nie ma żadnych zasług dla szachów i o mało nie wygrywa to jest to kpina. Dobrze, że wiele lat temu się z tego wycofałem” (FB)

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

 • Szukaj:
 • Nadchodzące wydarzenia

  Maj
  11
  pt
  2018
  całodniowy Mistrzostwa Polski
  Mistrzostwa Polski
  Maj 11 – Maj 21 całodniowy
  Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn odbędą się w dniach 11-21.05.2018 w Centrum Giełdowym przy ul. Książecej 4 w Warszawie. Strona mistrzostw Informacja na stronie PZSzach  
  Maj
  27
  nie
  2018
  całodniowy Norway Chess
  Norway Chess
  Maj 27 – Cze 8 całodniowy
  W dniach 27.05. – 08.06. odbędzie się w Stavanger superturniej z udziałem: Carlsen, Mamedyarov, So, Aronian, Vachier-Lagrave, Nakamura, Caruana, Anand, Ding Liren, Karjakin. Strona turnieju
  Lis
  9
  pt
  2018
  całodniowy Mecz o Mistrzostwo Świata
  Mecz o Mistrzostwo Świata
  Lis 9 – Lis 28 całodniowy
  Fabiano Caruana kontra Magnus Carlsen. Strona meczu
 • Odnośniki

 • Skąd przychodzą

  Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
 • Ranking na żywo

  2700chess.com for more details and full list 2700chess.com for more details and full list
 • Codzienne zadania

  Play Computer
 • Zaprenumeruj ten blog

  Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

  Dołącz do 110 pozostałych subskrybentów

%d bloggers like this: