Wrz
09

URL Trackback

Trackback - notka

Komentarzy: 6

 • sceptyk

  Dress code nie jest nigdzie określony w przepisach FIDE. Na jakiej podstawie nie dopuszczono zawodnika do gry? I jeszcze pozbawiono go nagrody pieniężnej! O wszystkim zdecydował organizator, a sędziowie bali się sprzeciwić swoim chlebodawcom. Kanadyjczyk grał kilka partii w tym stroju i nikomu to nie przeszkadzało! Sędzia na poważnie tłumaczy, że wcześniej nie sprawdzał, gdyż było za dużo graczy na sali! Mało tego, porównał Kanadyjczyka do sklepowego złodzieja, którego złapali dopiero za trzecim razem. Brak słów!

 • sceptyk

  Ciekawe zdjęcie
  https://images.chesscomfiles.com/uploads/v1/news/405800.85a38cb7.630x354o.cacb13baabd3.jpeg

  Czy ci gracze przestrzegają dress code? Sędzia patrzy i nie interweniuje.

 • Krzysztof Kledzik

  Czy tenisiści wyjdą na kort aby grać w kolorowych koszulkach i dżinsach? Nie, bo ich obowiązuje odpowiedni strój sportowy. A może piłkarze wyjdą grać w podartych spodniach i koszulkach wyglądających jak ścierka do zmazywania farby w sklepie z artykułami dla artystów plastyków? Nie, bo ich obowiązuje ściśle dobrany strój sportowy. A może gracze w snookera przyjdą ubrani w krótkie gacie, w sandałach z białymi skarpetkami? Też nie? Nie, bo snooker to jest gra salonowa, i każdy z graczy dba o swój wizerunek i nienaganny strój. Jedynie szachiści „dbają” o to, aby w oficjalnych turniejach (rozdaniach nagród, przyznawaniu odznaczeń) występować w dostatecznie niechlujnym stroju. Flejtuchowatość szachistów jest tak powszechna, że stała się chyba obowiązującym kanonem w tym środowisku.

 • sceptyk

  Oczywiście, organizator ma prawo wymagać odpowiedniego stroju. Pełna zgoda! I sędzia ma prawo wykluczyć gracza w przypadku naruszenia regulaminu. Ale odpowiedni strój nie został zdefiniowany w przepisach FIDE ani w regulaminie. Niedopuszczenie do gry to bardzo poważna sankcja. Jaka jest podstawa prawna działań sędziego w tym przypadku? Dlaczego organizator groził Kanadyjczykowi? Czy Iwańczuk może grać w dresie, bo jest Iwańczukiem, a zwykły arcymistrz nie może grać w krótkich spodenkach? Czy są równi i równiejsi? Dlaczego sędzia interweniował dopiero po kilku dniach? Kanadyjczyk został bezprawnie wykluczony z gry i okradziony z należnej mu nagrody pieniężnej.

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

 • Szukaj:
 • Nadchodzące wydarzenia

  Sty
  9
  wt
  2018
  całodniowy Memoriał Margaryana
  Memoriał Margaryana
  Sty 9 – Sty 17 całodniowy
  W dniach 9-17 stycznia 2018 roku w Erywaniu (Armenia) odbywa się Memoriał Andranika Margaryana – turniej kołowy z udziałem 10 młodzieżowców. Polskie barwy reprezentuje IM Łukasz Jarmuła (KSz Hetman GKS Katowice). strona turnieju transmisja online[...]
  Sty
  13
  sob
  2018
  całodniowy Wijk aan Zee
  Wijk aan Zee
  Sty 13 – Sty 28 całodniowy
  W dniach 13-28 stycznia 2018 roku odbędzie się w Wijk aan Zee silny turniej arcymistrzowski. Strona turnieju
  Sty
  23
  wt
  2018
  całodniowy Gibraltar Masters
  Gibraltar Masters
  Sty 23 – Lut 1 całodniowy
  W dniach 23.01 – 01.02.2018, odbędzie się na Gibraltarze turniej otwarty z udziałem Jana Krzysztofa Dudy. Strona turnieju
 • Odnośniki

 • Skąd przychodzą

  Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
 • Ranking na żywo

  2700chess.com for more details and full list 2700chess.com for more details and full list
 • Codzienne zadania

  Play Computer
 • Zaprenumeruj ten blog

  Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

  Dołącz do 110 pozostałych subskrybentów

%d bloggers like this: