Kwi
17

Jacek Gajewski i Wojciech Waruda

Fotografie wykonał Michał Walusza

Gość napisał:

W dniach 12-14 kwietnia 2019 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbył się VII Turniej Przyjaźni Polsko-Węgierskiej oraz Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych. Pula nagród sięgnęła kwoty 70 tysięcy złotych, a na listach startowych było ponad dziewięciuset zawodników. Indywidualne Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych rozpoczęły się w piątek 12.04. o godz. 16 i trwały cztery godziny. Na listach startowych znaleźli się między innymi arcymistrzowie: Radosław Wojtaszek, Bartosz Soćko i Michał Krasenkow. Do tych mistrzostw zgłosiło się 237 zawodników i 64 zawodniczki. Tymczasem Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn odbyły się w sobotę w godzinach 16-19.

Jeszcze większe emocje zaplanowane były na sobotę, gdy o godz. 10 rozpoczął się VII Turniej Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, a zakończył w niedzielę późnym popołudniem. Jest to coroczny turniej, organizowany przy współudziale Katowic i węgierskiego miasta Miszkolc, stał się już tradycją na Śląsku.

Odbyła się również dyskusja panelowa na temat „Jak wykorzystać w biznesie umiejętności nabyte dzięki szachom?”. Wzięli w niej udział arcymistrz Jacek Gdański, wiceprezes spółki Polski Gaz, mistrz międzynarodowy Grzegorz Masternak, wiceprezes firmy COIG S.A. oraz wiceprezydent Światowej Federacji Szachowej Łukasz Turlej.

W tak doborowym towarzystwie i przy trwającym festiwalu szachowym w dniu 13.04.2019 roku (sobota) o godzinie 11.30, po wcześniejszym odegraniu hymnów Węgier i Polski, a przed dekoracją indywidualnych medalistów mistrzostw Polski w szachach szybkich  Jackowi Gajewskiemu i Wojciechowi Warudze wręczono certyfikat potwierdzający pobicie rekordu Guinnessa w najdłuższym pojedynku szachowym.

Dla przypomnienia

URL Trackback

Trackback - notka

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

 • Szukaj:
 • Nadchodzące wydarzenia

 • Odnośniki

 • Skąd przychodzą

  Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
 • Ranking na żywo

  2700chess.com for more details and full list 2700chess.com for more details and full list
 • Codzienne zadania

  Play Computer
 • Zaprenumeruj ten blog

  Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

  Dołącz do 170 pozostałych subskrybentów

%d bloggers like this: