Lis
19


link

link

URL Trackback

Trackback - notka

Jedna odpowiedź

 • slawomirus

  Zabawny jest fragment wypowiedzi mówiący o prawdopodobieństwie mówiącym zero przecinek zero zero zero procenta. Po ruchu białych 26. Gf3 czarne nie mają za dużo sensownych ruchów. Nie ma sensownego ruchu hetmanem ( po HB5 , Sc3 czarne tracą pionka na d5) , wieża na b8 jest uziemiona. Można wymienić wieżę na c1 albo iść wieżą na d8 żeby przygotować się na obronę pionka d5. Można zagrać Gf4 lub Ge4. Można wrócić skoczkiem na g5 lub Sd4 tylko że w tym wypadku nawet „zawodniczka takiego poziomu” łatwo zauważy , że przechodzi do defensywy i obrony pionka d5.Można zastanowić się nad jakimś ruchem króla, żeby w przyszłości ewentualnie nie było bicia piona na d5 z szachem. Kh8 jest złe bo jest strzał na Gf6. Kf8 jest o tyle łatwe, że po nim nic czarnym od razu nie grozi i nie ma bicia na f6. Zawodniczka ma do wyboru kilka sensownych ruchów a arcymistrz mówi o prawdopodobieństwie 0,000 %….
  Wiele osób powołuje się na Nakamurę, który uznał ruch KF8 za bardzo podejrzany i dziwny oraz stwierdził , że on tak nigdy by nie zagrał.Tylko trzeba zauważyć , że po pierwsze Nakamura wypowiedział się po błyskawicznej analizie od ręki, a po drugie w konkluzji stwierdził, że to tylko jeden ruch, nie można na podstawie niego stawiać zdecydowanych wniosków i potrzeba więcej dowodów.
  Prawda jest taka, że ten ruch jest tylko wytrychem. Wyrok został wydany przez nasze czołowe arcymistrzynie po pierwszej rundzie MP. Inne zawodniczki ochoczo to podchwyciły, bo same miały jakieś podejrzenia wcześniej a zdaje się, że za Patrycją nie przepadały. Dalej to już jedna wielka psychoza z nieprzespanymi nocami przed grą z podejrzewaną zawodniczką, kropkowaniem ruchów, śledzeniem odejść od szachownicy i wyjść do toalety, śledzenim komentarzy itd.
  Patrycja Waszczuk musi zdać sobie sprawę, że nawet jak sąd lub PZSZach ją uniewinni, to nasza wierchuszka szachowa i tak będzie święcie przekonana, że oszukiwała. Tak więc jedynym dobrem wyjściem; jeżeli chce dalej grać, jest ostre wzięcie się do treningów i udowodnienie co nieco oponentkom najlepiej na MP…….

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

 • Szukaj:
 • Nadchodzące wydarzenia

  Lis
  20
  pt
  2020
  całodniowy Paraolimpiada Online
  Paraolimpiada Online
  Lis 20 – Gru 3 całodniowy
  Strona turnieju Więcej informacji na stronie PZSzach Partie live Wyniki
  Lis
  22
  nie
  2020
  całodniowy SPEED CHESS CHAMPIONSHIP
  SPEED CHESS CHAMPIONSHIP
  Lis 22 – Lis 30 całodniowy
  Start turnieju w niedzielę o 18.00. Fundusz nagród 1.5 milionów dolarów. W ciągu trzech dni 16 zawodników rozegra turniej rundowy. Ośmiu najlepszych będzie rywalizowało w turnieju KO. Ta ósemka kwalifikuje się też do kolejnego turnieju[...]
  Lis
  25
  śr
  2020
  całodniowy Charlotte Thanksgiving GM
  Charlotte Thanksgiving GM
  Lis 25 – Gru 1 całodniowy
  Turniej z udziałem Kamila Draguna. Strona turnieju Wyniki i partie na ChessBomb
  Gru
  3
  czw
  2020
  całodniowy Mistrzostwa Europy w Katowicach
  Mistrzostwa Europy w Katowicach
  Gru 3 – Gru 6 całodniowy
  MIstrzostwa Europy w kategorii szachów szybkich i błyskawicznych.
  Mar
  17
  śr
  2021
  całodniowy Turniej kandydatów (II koło)
  Turniej kandydatów (II koło)
  Mar 17 – Mar 28 całodniowy
  Zakończenie turnieju kandydatów w Jekaterinburgu z udziałem Caruana, Ding Liren, Grischuk, Nepomniachtchi, Vachier-Lagrave, Giri, Wang Hao, Alekseenko. Strona turnieju
 • Odnośniki

 • Skąd przychodzą

  Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
 • Ranking na żywo

  2700chess.com for more details and full list 2700chess.com for more details and full list
 • Codzienne zadania

  Play Computer
 • Zaprenumeruj ten blog

  Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

  Dołącz do 171 pozostałych subskrybentów

%d bloggers like this: