paź
16

link
link
link
„PZSzach naruszył postanowienia przyjętego przez PZSzach nowego regulaminu PZSzach. Takie postępowanie nie mieści się nawet w postępowaniu karnym czy cywilnym. Błędna interpretacja rzeczonego regulaminu doprowadziła do błędnej decyzji prezesa PZSzach, który powołał wadliwy organ orzeczniczy. PZSzach był tego świadom. To naruszenie, na gruncie postępowania karnego, tego rodzaju wadliwość uważa się za bezwzględną podstawę do uchylenia orzeczenia; na gruncie postępowania cywilnego niewłaściwy skład orzekający jest rudymentarną (elementarną -red.) wadliwością skutkującą nieważnością postępowania”.
link

URL Trackback

Trackback - notka

Komentarzy: 3

 • slawomirus

  Hans Niemann pozywa Magnusa Carlsena, chess.com i Nakamurę o 100 mln USD. Historia się rozkręca i z pewnością nie zostanie zamieciona pod stół. Oto fragment pozwu:
  „Pozwani:
  (a) Chess.com, w zmowie z Carlsenem i Play Magnus, natychmiast zakazał Niemannowi wstępu na swoją stronę internetową i na wszystkie przyszłe imprezy, aby uwiarygodnić uwiarygodnić bezpodstawne i oszczercze oskarżenia Carlsena o oszukiwanie;
  (b) pozwany Hikaru Nakamura – najbardziej wpływowy partner serwisu Chess.com w zakresie transmisji – działając w zmowie z Carlsenem i Chess.com, opublikował wiele godzin materiałów wideo wzmacniających fałszywe oskarżenia Carlsena o oszustwo przeciwko Niemannowi oraz liczne dodatkowe zniesławiające stwierdzenia;
  c) dyrektor Chess.com Danny Rensch wydał zniesławiające komunikaty prasowe i przekazał oszczercze „raporty” do znanych instytucji fałszywie oskarżając Niemanna o kłamstwo w jego pomeczowym wywiadzie dotyczącym Sinquefield Cup w sprawie używania przez niego „silnika szachowego” w w garstce rekreacyjnych gier online, gdy był dzieckiem, aby wzmocnić siłę bezpodstawnych oszczerczych oskarżeń, że Niemann oszukiwał go podczas Sinquefield Cup.
  Pomimo nieprawdziwości zarzutów pozwanych, złośliwe zniesławienie przez pozwanych i bezprawna zmowa, w zamierzeniu zniszczyły niezwykłą karierę Niemanna w jej szczytowym momencie i zrujnowała jego życie. W wyniku zmowy Play Magnus i Chess.com w celu wpisania go na czarną listę szachów, Niemann nie może już brać udziału w żadnych turniejach online Chess.com lub Play Magnus oraz nie będzie otrzymywał zaproszeń do udziału w osobistych imprezach ponsorowanych przez Chess.com lub Play Magnus, które stanowią większość turniejów szachowych sankcjonowanych przez FIDE.
  Już teraz, na podstawie oszczerczych oskarżeń pozwanych Chess.com Global cofnął Niemannowi zaproszenie do gry w tym turnieju w październiku 2022 roku, mimo że Niemann zasłużył na to zaproszenie dzięki swojej wyjątkowej grze. Nastoletni arcymistrz Vincent Keymer odwołał swój nadchodzący mecz z Niemannem w Niemczech. Tata Steel Chess Tournament, jeden z najbardziej prestiżowych turniejów szachowych, natychmiast wycofał zaproszenie.
  Niemann nie może uzyskać też zatrudnienia jako nauczyciel szachów w renomowanej szkole.
  W związku z tym, Niemann podnosi następujące roszczenia wobec Pozwanych:
  (1) pomówienie; (2) zniesławienie; (3) bezprawny bojkot grupowy na podstawie Sherman Act, 15 U.S.C. § 1, et seq;
  (4) deliktowe naruszenie umowy i oczekiwań biznesowych; oraz (5) zmowa cywilna.
  18. Niemann domaga się odszkodowania w kwocie, która zostanie ustalona na rozprawie, ale nie mniejszej niż sto milionów dolarów (100 000 000 USD).
  Oj będzie się działo. Ciekawe czy Parycja Waszczuk wystąpi z podobnymi pozwami.

 • slawomirus

  Z pozwu Niemanna:
  ” Przez lata Play Magnus stał się jedną z dwóch największych firm szachowych na świecie,drugą po Chess.com. W sierpniu 2022 roku Chess.com zgodził się przejąć Play Magnus za prawie 83 miliony dolarów i połączyć obie firmy, aby zmonopolizować świat szachowy. Carlsen, po umocnieniu swojej pozycji „Króla Szachów”, wierzy, że jeśli chodzi o szachy, może robić wszystko, co chce i uchodzi mu to na sucho.
  4 września 2022 roku Niemann pokonał Carlsena w grze indywidualnej na prestiżowym turnieju Sinquefield Cup. Co ciekawe, nie był to pierwszy raz, kiedy Niemann pokonał Carlsena w szachach, tylko po raz pierwszy na zawodach sankcjonowanych przez FIDE. Co gorsza, Niemann zawstydził Carlsena, żartobliwie drwiąc z niego podczas wywiadu po meczu. Znany z tego, że nie potrafi poradzić sobie z porażką, Carlsen pękł. Rozgniewany, że młody Niemann, 12 lat młodszy od niego, ośmielił się zlekceważyć „króla szachów”, Carlsen wściekle i złośliwie wziął odwet na Niemannie, fałszywie oskarżając go bez żadnych dowodów o oszustwo podczas ich gry w cztery oczy i zażądał od organizatorów organizatorów Sinquefield Cup natychmiastowej dyskwalifikacji Niemanna z turnieju.
  Kiedy organizatorzy turnieju odmówili spełnienia skorumpowanego i tchórzliwego żądania Carlsena, Carlsen uderzył ponownie, tym razem bojkotując w proteście pozostałą część Sinquefield Cup – co jest czynem bezprecedensowym dla czołowego szachisty, nie mówiąc już o panującym mistrzu świata. Następnie Carlsen potwierdził swoje oszczercze Niemanna prowokacyjnym wpisem na Twitterze, który w zamierzony sposób rozpowszechnienia na całym świecie fałszywych oskarżeń Carlsena, że Niemann oszukiwał w partii przeciwko niemu. Dni później Carlsen miał ponownie zagrać z Niemannem w Julius Baer Generation Cup. Zamiast próbować zrehabilitować się po niespodziewanej przegranej z Niemannem, Carlsen, „król szachów”, bezdusznie poddał grę po wykonaniu jednego ruchu, a następnie wydał komunikat prasowy powtarzający jego fałszywe oskarżenia, że Niemann oszukał go podczas Sinquefield Cup. Bezprecedensowe działania Carlsena, w połączeniu z jego bezpodstawnymi oskarżeniami, wywołały fale szoku w świecie szachowym i natychmiast umieściły Niemanna w centrum tego, co obecnie jest powszechnie uznawane za największy skandal w historii szachów.
  Ze względu na swoją niezrównaną pozycję i wpływy w społeczności szachowej Carlsen wiedział, że że (i) opinia publiczna uwierzy w jego oskarżenia o oszustwo przeciwko Niemannowi, mimo że Carlsen nie miał żadnych uzasadnionych podstaw, by sądzić, że Niemann rzeczywiście oszukiwał; (ii) mógł zapewnić, że że żaden renomowany turniej szachowy nie zaprosi Niemanna do rywalizacji w przyszłości; oraz (iii) jego fałszywe oskarżenia spowodowałyby, że inni czołowi szachiści również zbojkotowaliby Niemanna.
  W następstwie oszczerczych oskarżeń Carlsena, szereg niezależnych i bezstronnych źródeł, w tym organizatorów turnieju i arbitrów Sinquefield Cup, FIDE, a także światowi eksperci w dziedzinie wykrywania oszustw, zgodnie potwierdzili, że nie ma żadnych dowodów na to, że Niemann nzukiwał w żadnej ze swoich partii przeciwko Carlsenowi, w tym na Sinquefield Cup, zwłaszcza biorąc pod uwagę liczne zabezpieczenia przed oszustwami zastosowane podczas zawodów. Bezstronni, najlepsi analitycy szachowi przeanalizowali partię Niemanna i Carlsena w Sinquefield Cup w najdrobniejszych szczegółach i doszli do wniosku, że zwycięstwo Niemanna wynikało bardziej z wyjątkowo słabej gry Carlsena.
  Mimo to, po bezpodstawnych i odwetowych oskarżeniach Carlsena, Carlsen rozpętał swoje imperium medialne, by podsycić ogień oskarżeń o oszustwo, zagłuszyć uzasadnione dowody, które je obalają, wprowadzić Niemanna na czarną listę turniejów szachowych najwyższej rangi .
  Kenneth Regan – profesor Uniwersytetu w Buffalo, który opracował system używany przez FIDE do identyfikacji oszustów w grach szachowych i który jest powszechnie uważany za największego na świecie eksperta w dziedzinie oszustw w szachach – publicznie potwierdził, że nie ma absolutnie żadnych statystycznych dowodów na to,że Niemann oszukiwał w meczu z Carlsenem, ani w żadnym innym w ciągu ostatnich ponad dwóch lat. Profesor Regan wykorzystał swój program do przeanalizowania gier, które Niemann rozegrał w 106 oddzielnych wydarzeniach, wraz z grami online i grami over the board „od stycznia 2020 roku”. Profesor Regan wyraźnie i jednoznacznie stwierdził, że ta analiza dała „brak dowodów na oszukiwania w grach w ogóle”. To samo było prawdą w odniesieniu do konkretnego Sinquefield Cup game pomiędzy Niemannem a Carlsenem, gdzie profesor Regan stwierdził „znalazłem nic.”
  Podobnie Caleb Wetherell, który prowadzi stronę internetową poświęconą analityce szachowej Pawnalyze, stwierdził ,że „nie jest niczym niezwykłym, że w pojedynczej grze, zwłaszcza, może zdarzyć się taka sytuacja,” ponieważ jest to naturalne dla „młodszych szachistów, którzy z czasem stają się lepsi i w końcu pokonują swoich poprzedników”.
  Przypadki Niemanna i Waszczuk są oczywiście różne jak i różna jest skala wydarzeń. Można zauważyć jednak wiele różnych podobieństw. Oskarżenia wychodzą od osób mających mocną pozycję na danym rynku szachowym po przegranych partiach z młodym talentem, który nie wykazał należytego respektu dla urzędującego królaszachów.( Magnus Carlsen, w przypadku Patrycji -nasze arcymistrzynie po Mistrzostwach Polski). Mimo braku ewidentnych dowodów oskarżenie podchwytywane, analizowane i rozpowszechniane jest przez otoczenie króla szachów , żeby stłamsić i oczernić młodego uzurpatora w oczach opinii publicznej ( chess. com, Nakamura powiązani biznesowo z Carlsenem czy Bartel, Gajewski, Pakleza powiązani biznesowo i towarzysko z PZszach i naszymi arcymistrzyniami). Takie działania są bardzo skuteczne ponieważ medialni agitatorzy mają bardzo mocną pozycję i wiarygodność na danym rynku szachowym oraz środki medialne, żeby wpływać na opinię publiczną. Hans Niemann ma szczęście, że żyje w takim kraju jak USA. Gdyby pochodził z Armenii, Kazachstanu, Uzbekistanu czy nawet z Polski nie miałby żadnych szans. Zostałby zhejtowany, zniszczony bez żadnych dowodów, tylko na podstawie poszlak, a jego kariera byłaby skończona. Jako obywatel USA ma szanse stanąć do walki i wytoczyć działa przeciwko Carlsenowi.

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

 • Szukaj:
 • Nadchodzące wydarzenia

  maj
  21
  wt.
  2024
  całodniowy Mistrzostwa Polski
  Mistrzostwa Polski
  maj 21 – maj 31 całodniowy
  W dniach 21-31.05.2024 roku w Rzeszowie odbywają się mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn. Więcej informacji na stronie Polskiego Zwiazku Szachowego: link.
  maj
  27
  pon.
  2024
  całodniowy Norway Chess
  Norway Chess
  maj 27 – cze 7 całodniowy
  Uczestnicy: Carlsen, Caruana, Nakamura, Ding Liren, Firouzja, Praggnanandhaa Strona turnieju
  lis
  20
  śr.
  2024
  całodniowy FIDE World Championship 2024
  FIDE World Championship 2024
  lis 20 – gru 15 całodniowy
  Mecz o  mistrzostwo świata: Ding Liren – Gukesh D
 • Odnośniki

 • Skąd przychodzą

  Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
 • Ranking FIDE na żywo

 • Codzienne zadania

  Play Computer
 • Zaprenumeruj ten blog przez e-mail

  Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

%d bloggers like this: