gru
05

Kontynuacja tematu


link

URL Trackback

Trackback - notka

Komentarzy: 8

 • slawomirus

  Waszczuk, Kulon, Kubicka i Dwilewicz- oj będzie zabawa. Powinna być transmisja na żywo, chętnie bym obejrzał nie tylko partie na transmisji online ale także obraz z sali gry, a także gorące komentarze uczestniczek.Może dojdzie do jakichś spektakularnych wydarzeń,te zawodniczki w kaszę nie dają sobie dmuchać.Prezes Jedynak zamiast sprzedać takie ciekawe wydarzenie kłóci się z kibicami czy termin półfinałów jest optymalny. Rzeczywiście jest beznadziejny, ale kto by się takimi rzeczami przejmował.

 • slawomirus

  W piątej rundzie doszło do ciekawego pojedynku Alicja Śliwicka-Klaudia Kulon. Alicja wygrała po interesującej końcówce i wskazała dobitnie Klaudii,żeby w przyszłości ta nie zajmowała się już selekcją zawodniczek do kadry narodowej. W trzeciej rundzie Patrycja Waszczuk mogła dokonać srogiej zemsty na jednej ze świadkowych z Ustronia Annie Kubickiej. Niestety ręka kata zadrżała w decydującym momencie i w kompletnie wygranej pozycji popełniła okropny błąd taktyczny. Ale i tak Patrycja gra całkiem dobrze i ma całkiem realne szanse na wejście do finałów. Czekam na jej pojedynek z agentką Katarzyną Dwilewicz i Klaudią Kulon. Swoją drogą szkoda, że nie ma transmisji na żywo z sali gry na youtubie. Na lichess widać,że trochę ludzi ogląda pozycje na deskach.

 • Hetman

  Kibicuję Patrycji i życzę jej sukcesu. Ile zawodniczek wchodzi do finału?

 • slawomirus

  Zgodnie z regulaminem wchodzą trzy pierwsze miejsca. Wydaje się, że o awans będą walczyły niespodziewanie bardzo dobrze grająca Jarocka 4,5 ( wygrała z Kulon i z Kubicką), Kubicka 4, Śliwicka 3,5, Waszczuk 3,5 i mimo wszystko Kulon ( która ma tylko 2,5 po pieciu rundach, ale pewnie się zmobilizuje). Łatwo nie będzie, ale szanse są.

 • slawomirus

  Na dwie rundy przed końcem pewną kandydatką do awansu jest Liwia Jarocka 5,5 pkt. Zawodniczka gra bardzo pewnie, nie robi większych błędów, a skrupulatnie wykorzystuje niedokładności rywalek. Do finałów awansuje też pewnie Alicja Śliwicka 4,5. O trzecie miejsce powalczy kilka zawodniczek. W VII rundzie przegrała Anna Kubicka, Klaudia Kulon uciekła na remis spod łopaty 13-letniej Wiktorii Śmietańskiej.Patrycja Waszczuk miała swoje szanse w partii ze znajdującą się ostatnio w dobrej formie kadrowiczką Alicją Śliwicką i w pewnym momencie wydawało się, że ma szansę przechwycić inicjatywę i grać na wygraną. Nie zagrała jednak precyzjnie, a później w bardzo już niejasnej pozycji popełniła podobnie jak z Kubicką prosty,taktyczny błąd.Szkoda kolejnej partii, której o przegranej decyduje chwila dekocentracji ( na lichess zegar wskazywał, że miała jeszcze dużo czasu) i proste, niewymuszone błędy. Tym samym szanse na finał mocno zostały ograniczone, teraz trzeba już wygrać dwie pozostałe partie i jeszcze liczyć na korzystne wyniki w innych partiach. Nie wiem, kto jest odpowiedzialny za serwis turniejowy kobiet online, jest on po prostu beznadziejny.Toczy się VII runda, w serwisie nie ma wyników VI rundy,ani tabeli po VI rundach. PZSzach już nie stać, żeby zatrudnić kogoś w weekend do wbicia wyników i uzupełnienia serwisu? Prezes Jedynak tak podkreśla znaczenie półfinałów jako przepustki do finałów po sportowej walce. A tu nie stać związku o zadbanie takiej prostej rzeczy. Inna kwestią są nagrody za najwyższe miejsca.Takie nagrody jak 1250 zł za I miejsce, 500 zł za III miejsce są niepoważne w kontekście tego, gdy tak podkreślamy znaczenie turnieju dla rozwoju i podniesienie sportowej rywalizacji, likwidacji uznaniowości jeżeli chodzi o obsadę finałów. Związek wydaje się dosyć sprawny w załatwianiu finansowania na różne organizowane imprezy, więc w tej sytuacji nie wydaje się niemożliwe zapewnienie odpowiednich gratyfikacji finansowych dla najlepszych zawodników i zawodniczek.

 • slawomirus

  W rundzie VIII pojedynek turnieju Katarzyna Dwilewicz-Patrycja Waszczuk.Okazuje się, że link do serwisu kobiet online ze strony PZSzach przenosi do niezaktualizowanej strony, a już link ze strony lichess pokazuje aktualną sytuację.Aktualna tabela pokazuje, że duże szanse na awans ma Maria Siekańska. W pojedynku Kubicka-Kulon zawodniczki walczą o zachowanie jakichkolweik szans na awans. Kto by się spodziewał?

 • slawomirus

  Gratulacje dla Katarzyny Dwilewicz i Patrycji Waszczuk,emocje były, zawodniczki dały z siebie wszystko i walczyły do końca o zwycięstwo.Porażka rozwiewa ostatecznie nadzieje Patrycji. Patrycja w całym turnieju i tak chyba grała powyżej oczekiwań, szczególnie w kontekście ostatniego jej występu na MP juniorek.Szkoda prostego błędu z Anną Kubicką, który odwrócił wynik partii. Zawodniczka musi zmienić sobie repertuar debiutowy, bo z takimi debiutem jak partii z Katarzyną Dwilewicz nie ma żadnych szans w starciach z dobrymi zawodniczkami. Nie jest łatwo wrócić do gry po wszystkich wydarzeniach związanych z dyskwalifikacją. Patrycja udowodniła, że grać w szachy potrafi i talent ma. Żeby przekonać różnych niedowiarków i hejterów trzeba jednak więcej i zawodniczka musi zdecydowanie podwyższyć swoją klasę sportową.

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

 • Szukaj:
 • Nadchodzące wydarzenia

  sie
  17
  sob.
  2024
  całodniowy Polanica Zdrój
  Polanica Zdrój
  sie 17 – sie 25 całodniowy
  Więcej informacji na stronie PZSzach: https://pzszach.pl/2024/07/17/jubileuszowy-festiwal-w-polanicy-zdroju/    
  wrz
  10
  wt.
  2024
  całodniowy Olimpiada w Budapeszcie
  Olimpiada w Budapeszcie
  wrz 10 – wrz 23 całodniowy
  Tegoroczna olimpiada szachowa odbędzie sie w Budapeszcie.
  lis
  20
  śr.
  2024
  całodniowy FIDE World Championship 2024
  FIDE World Championship 2024
  lis 20 – gru 15 całodniowy
  Mecz o  mistrzostwo świata: Ding Liren – Gukesh D Więcej informacji: Szachy w moim życiu.: Mistrzostwa Świata odbędą się w Singapurze! (konikowski.net)    
 • Odnośniki

 • Skąd przychodzą

  Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
 • Ranking FIDE na żywo

 • Codzienne zadania

  Play Computer
 • Zaprenumeruj ten blog przez e-mail

  Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

%d bloggers like this: