kwi
26

1962_mp_cylwik_pietrusiak

Partia Cylwik-Pietrusiak: Mistrzostwa Polski w Poznaniu w 1962 roku

Poznan 1962 MP Grabczewski Rom. - Schmidt Wl, stoi Zbigniew Cylwik

Pojedynkowi Romuald Grąbczewski-Włodzimierz Schmidt przygląda się Zbigniew Cylwik: Mistrzostwa Polski w Poznaniu 1962

Czajka Zbigniew, Cylwik Zbigniew DSC03401

Spotkanie ze Zbigniewem Czajką

Zbigniew Cylwik

Zdjęcia pochodzą ze zbiorów Andrzeja Filipowicza

Zbigniew Cylwik w mistrzostwach Polski juniorów w Zakopanem w 1956 roku zajął II miejsce. Wielokrotnie startował w mistrzostwach kraju mężczyzn. Był silnym mistrzem krajowym i najwybitniejszym szachistą Białegostoku. Do dnia dzisiejszego jest czynnym zawodnikiem: Krynica 2013.

Poniższa partia była grana w półfinałach mistrzostw Polski w Białymstoku w 1968 roku.

 

URL Trackback

Trackback - notka

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.