sty
28

Minęło już kilka miesięcy od ostatniej olimpiady, ale ciągle czyta się jeszcze polemiczne teksty dotyczące udziału polskich ekip. Jedni twierdzą, że był to udany występ, inni podchodzą do tego bardziej sceptycznie.
Załączam oficjalne oceny Polskiego Związku Szachowego i moje uwagi z wnioskami, które zostały zamieszczone w minionym roku na mojej witrynie w zakładce „Problemy PZSzach”.

Ocena PZSzach-mężczyźni
Moje uwagi i wnioski
Ocena PZSzach-kobiety
Moje uwagi i wnioski

URL Trackback

Trackback - notka

Komentarzy: 2

 • Jan Jüngling

  Szanowny Panie Konikowski,

  staram się regularnie zaglądać na Pańską stronę internetową. W ten sposób jestem na bieżąco z imprezami szachowymi w Polsce i na świecie. Dodatkowo, dzięki Pańskim profesjonalnym komentarzom, mam wgląd od kuchni na wiele z tych wydarzeń.
  M.in. z ciekawością przeczytalem Pańskie podsumowanie występu polskich ekip na Olimpiadzie w Chanty-Mansyjsku w Rosji.
  Podzielam Pańską opinię, że Bartłomiej Macieja swoim 50% wynikiem na trzeciej szachownicy rozczarował. Uważam również, że kapitan polskiego zespołu Michał Krasenko powinien się orientować w jego słabej formie i dać szansę młodemu Dariuszowi Świerszczowi, który w listopadzie pokazał na co go stać i wygrał suwerennie arcymistrzowski turniej w Cultural Village.
  Podzielam również Pańskie niezadowolenie z występu polskich kobiet. Dwa lat temu, na Olimpiadzie w Dreźnie, otarły się o złoty medal i tylko przegrana w ostatnim meczu z Ukrainą odrzuciła je na piąte miejsce. Dlatego można się było spodziewać, że po dwóch latach przygotowań osiągną co najmniej taki sam wynik. Niestety nie nasze panie ale zawodniczki innych ekip powiększyły siłę swojej gry.
  Natomiast brakuje mi w Pańskich komentarzach kilku ciepłych słów pod adresem 23-letniej Joanny Majdan-Gajewskiej. Na Olimpiadzie w Dreźnie, jescze jako Joanna Majdan uzyskała na czwartej szachownicy wynik 9,5 z 11 pkt., a teraz w Chanty-Mansyjsku na trzeciej szachownicy 8,0 z 10 pkt.

  Pozdawiam serdecznie
  Jan Jüngling

 • Szanowny Panie Jüngling,

  rezultaty indywidualne kobiet podałem bez obszerniejszego komentarza w zakładce „Polskie występy” w punkcie 11. Zgadzam się z Panem, że wynik p.Joanny na olimpiadzie był imponujący!

  Serdecznie pozdrawiam
  Jerzy Konikowski

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

 • Szukaj:
 • Nadchodzące wydarzenia

  lut
  1
  śr.
  2023
  całodniowy Grand Prix kobiet
  Grand Prix kobiet
  lut 1 – lut 14 całodniowy
  1 lutego oficjalnie rozpoczyna się drugi turniej Grand Prix kobiet z cyklu 2022-23. Miejsce rozgrywek Monachium. Dwanaście zawodniczek walczą o nagrody główne i udział w kolejnym Turnieju Kandydatów. Polskę reprezentuje Alina Kaszlińska. Strona turnieju Dodatkowe[...]
  lut
  15
  śr.
  2023
  całodniowy Dusseldorf WRChessMasters
  Dusseldorf WRChessMasters
  lut 15 – lut 26 całodniowy
  Strona turnieju Uczestnicy: Nepomniachtchi, Giri, So, Aronian, Duda, Gukesh D, Abdusattorov.
  kw.
  7
  pt.
  2023
  całodniowy World Championship Match
  World Championship Match
  kw. 7 – kw. 30 całodniowy
  Mecz o mistrzostwo świata pomiędzy Niepomniaszczyjem (Rosja) i Dingiem (Chiny) odbędzie się w dniach 7 – 30  kwietnia w Astanie (Kazachstan). Strona turnieju
 • Odnośniki

 • Skąd przychodzą

  Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
 • Ranking na żywo

  2700chess.com for more details and full list 2700chess.com for more details and full list
 • Codzienne zadania

  Play Computer
 • Zaprenumeruj ten blog

  Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

  Dołącz do 156 pozostałych subskrybentów

%d bloggers like this: