paź
10

Poniedziałek, 10 października 2011
Czyżby ten pan z laską to Darek Świercz za sześćdziesiąt lat?

Krzysztof Długosz porusza aktualny i istotny problem powołania reprezentacji Polski na tegoroczne Drużynowe Mistrzostwa Europy. O tej sprawie pisałem już wcześniej na moim blogu. Dla przypomnienia:

Tekst 1
Tekst 2

Mam wrażenie, że komuś zależy na zniszczeniu talentu Dariusza Świercza. Przypominam, że o tym już pisałem na blogu w trakcie turnieju w Wijk aan Zee 2011, np.

Szachy w Polsce
Polemika z prezesem PZSzach

Imprezy szachowe
Wijk aan Zee 2011

URL Trackback

Trackback - notka

Jeden Trackback

Komentarzy: 5

 • Nigdy nie byłem zwolennikiem teorii spiskowych, ani dopatrywania się wszędzie działań „układów”, ale to co obecnie robi PZSzach, wskazuje na takie działania. Naprawdę trudno doszukiwać się dobrej woli działaczy związku, którzy wolą aby wszystko funkcjonowało według kiedyś ustalonych zasad, które ewidentnie szkodzą polskim szachom. Bo jak inaczej nazwać wykolegowanie jednej z głównych sił napędowych naszych szachów? Rzecz jasna, chodzi mi o Darka. Związek pod prężną(?) władzą T. Sielickiego powinien wykazać się większą giętkością, dostosowując swoje decyzje do aktualnych (a nie sprzed dwóch lat!) potrzeb „rynku” szachowego. Myślę, że nieformalny rzecznik prasowy PZSzachu ma teraz nie lada zagwostkę, jak ustosunkować się do niefortunnych decyzji swoich szefów. Ale napewno coś wymyśli. Nie przekonują mnie słowa Adama Dzwonkowskiego zamieszczone na jego blogu. Darek robi pewnie dobrą minę do złej gry, bo co innego mu pozostało? Cytuję „…a jego [Darka] relacji z kolegami nie zniszczą osoby, które mają niewielką wiedzę na temat funkcjonowania naszej dyscypliny.”. A kogo to A. Dzwonkowski ma na myśli? Przypomniał mi się wspaniały film pt. „Rejs”. Wśród wielu cytatów z jego scenariusza podam jeden, pasujący do powyższej wypowiedzi: „Mam nadzieję, że wszyscy zgodzą się ze mną, że musimy sformułować zarzuty jakie mamy i po sformułowaniu tych zarzutów, dopasować do tych zarzutów osobę, która by nam odpowiadała”.

 • Marcin Zimerman

  Szkoda mi slow na dzialanie PZSZACH 🙂 Prywata za publiczna kase, widac to chocby po tym kto pracuje w biurze. Uklady, ukladziki 🙂

 • Dyskusja się rozwija. Otrzymałem w prywatnej korespondencji kilka ciekawych głosów, które przedstawiam:

  Głos 1: Długosz ma 100% racji, regulamin zamroziła czołówka, aby niszczyć talenty.
  Regulamin podpisuje Rada zawodników czyli Macieja, pisze też Macieja. Rada, to czołówka, w której nikt poza pierwszą czwórką czy piątką nie ma nic do powiedzenia.

  Głos 2: Dzwonkowski to dyletant, nigdy na niczym się nie znał, na szachach tym bardziej. Dlatego może śmiało zabierać głos!

  Głos 3: Tak długo jak czołówka krajowa, zamiast grać w szachy, będzie działać w różnych układach, nie ma mowy o wielkich polskich szachach!

  Głos 4: Dziwi mnie, że arcymistrz Schmidt podpisał regulamin godzący w prawidłowy rozwój szachów wyczynowych w Polsce.

 • Tedi

  Uważam decyzję za jeden z największych skandali ostatnich lat. Można ją jednak naprawić – Pan Macieja powinien zachować się honorowo i zrezygnować ze startu !
  Powiem szczerze dla mnie byłby wielki i wybaczył bym mu wiele jego złych zachowań z przeszłości.

 • Tak się na pewno nie stanie. Nie po to arcymistrz Macieja opracował korzystny dla siebie regulamin powoływania kadry, aby teraz z tego przywileju zrezygnować.

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

 • Szukaj:
 • Nadchodzące wydarzenia

  lis
  18
  pt.
  2022
  całodniowy IMPKobiet
  IMPKobiet
  lis 18 – lis 27 całodniowy
  W dniach 18-27 listopada odbywają się w Karpaczu Indywidualne Mistrzostwa Kobiet do lat 20. Wyniki i partie na stronie
  lis
  26
  sob.
  2022
  całodniowy Liga niemiecka
  Liga niemiecka
  lis 26 – lis 27 całodniowy
  W weekend odbędą się 3-4 rundy ligi niemieckiej z udziałem Polaków. Więcej informacji na ChessBase News.  Partie i wyniki na chess24
 • Odnośniki

 • Skąd przychodzą

  Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
 • Ranking na żywo

  2700chess.com for more details and full list 2700chess.com for more details and full list
 • Codzienne zadania

  Play Computer
 • Zaprenumeruj ten blog

  Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

  Dołącz do 156 pozostałych subskrybentów

%d bloggers like this: