Dzisiaj zakończyły się w Pradze Mistrzostwa Europy Juniorek i Juniorów. W imprezie startowało ogólnie 1177 zawodniczek i zawodników. Sędzią głównym był Andrzej Filipowicz z Warszawy.
Występ naszej ekipy (59 osób) możemy uznać za udany. Zdobyliśmy dwa złote medale. Dokonali tego w grupie do 14 lat Jan-Krzysztof Duda i Kacper Drozdowski do 16 lat.
Serdeczne gratulacje!!
Nasze dziewczęta niestety nie zdobyły żadnych medali, choć niektóre były tego bliskie.
Wykaz zawodniczek i zawodników w poszczególnych grupach.
|
Kategoria |
Uczestnicy |
|
B8 |
78 |
|
B10 |
133 |
|
B12 |
152 |
|
B14 |
142 |
|
B16 |
114 |
|
B18 |
84 |
|
G8 |
56 |
|
G10 |
91 |
|
G12 |
101 |
|
G14 |
87 |
|
G16 |
78 |
|
G18 |
61 |
|
Razem |
1177 |
Szczegóły:
ChessBase News 1 (wersja niemiecka)
ChessBase News 2 (wersja niemiecka)
ChessBase News 3 (wersja niemiecka)



![MEJ_logo[1]](https://i1.wp.com/www.blog.konikowski.net/wp-content/uploads/2012/08/MEJ_logo1.png?resize=640%2C399)

Duda demoluje kolejnych rywali! Dobrze gra tez Gajek, ktory ma spore szanse na medal w tej samej kategorii wiekowej. W wyzszych kat. moze byc roznie, a w nizszych to szkoda komentowac bo poziom partii to dno i 3 metr mulu.
Dzisiaj nasz młody mistrz rozwalił swego największego rywala Rosjanina Artemieva (2476). Piękna partia! Tak powinno się grać. A nie ćwiczyć oburęczność, czyli pozycje, które nie pasują do stylu gry zawodnika. Brawo dla trenera! Nam nie potrzeba zagranicznych szkoleniowców. W kraju mamy też dobrych trenerów!
Duda ograł dzisiaj Radowsława Gajka i ma komplet punktów. To jest przynajmniej 150-200 oczek mocniejszy zawodnik niż reszta uczestników w tej grupie.
Duda to nadzieja naszych szachów.
Dzisiaj Rosjanin zlapal Dude na wiariant i partia zakonczyla sie remisem.
Remis gwarantuje Dudzie złoty medal!
Dobra wiadomość, cieszę się!