cze
21

Nasz rodak Mieczysław Najdorf  opracował własny system w obronie sycylijskiej po ruchach 1.e4 c5 2.Sf3 d6 3.d4 cxd4 4.Sxd4 Sf6 5.Sc3 a6, który należy do najbardziej skomplikowanych i najostrzejszych wariantów w teorii i praktyce szachów. Cieszy się on dalej niezwykłą popularnością wśród szachistów wszystkich klas.

Na temat systemu ukazało się wiele książek. Najnowszą obecnie przedstawiam. Autor zaproponował  – jako główny wariant – ostry system po posunięciach 1.e4 c5 2.Sf3 d6 3.d4 cxd4 4.Sxd4 Sf6 5.Sc3 a6 6.Gg5 e6 7.f4 Hb6!? Jest to książka repertuarowa. Dlatego Zaven Andriasyan poleca czytelnikowi także gry w pobocznych wariantach.

Sam w 2006 roku opublikowałem książkę na ten temat, ale praca arcymistrza z Armenii jest bardziej obszerna i przeznaczona dla zawodników z wyższymi kategoriami. Polecam ją bardzo gorąco naszym ambitnym talentom, aby książkę przestudiowali i wprowadzili ten agresywny system do własnego repertuaru debiutowego.

Książkę można zamówić w firmie Niggemanna.

Najdorf1

Najdorf2

Winning with the Najdorf Sicilian
Zaven Andriasyan
Wydawnictwo New in Chess
254 strony (format: 235×170)
ISBN 978-90-5691-429-5

URL Trackback

Trackback - notka

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

  • Szukaj:
  • Nadchodzące wydarzenia

  • Odnośniki

  • Skąd przychodzą

    Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
  • Ranking FIDE na żywo

  • Codzienne zadania

    Play Computer
  • Zaprenumeruj ten blog przez e-mail

    Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

%d bloggers like this: