Trackback - notka

Komentarzy: 3

• Krzysztof Kledzik

Może Elżbieta Kowalska (Klaput-Lipska) ?

• Zgadza się. To jest Elżbieta Kowalska. Zdjęcie zostało wykonane w czasie Festiwalu Szachowego w Białowieży, który odbył się w dniach 23-28 sierpnia 1965 roku. Mój klub OKO Caissa Bydgoszcz nie miał pieniędzy na wysłanie drużyny. Tylko mnie sfinansowano udział w turnieju błyskawicznym za 3-4 miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów W Goleszowie. W turnieju grało ponad 60 zawodników. W finale na 16 graczy zająłem 13 miejsce. Lepiej poszło mi w rozgrywkach drużynowych. Broniłem barwy Jagiellonii Białystok II na trzeciej szachownicy. Klub ten sfinansował cały mój pobyt w Białowieży. Zdobyłem 5 punkt z 5 partii i dostałem nagrodę na swojej szachownicy. Jerzy Lewi na tej samej szachownicy zdobył tylko 5.5 z 6 i nagrody nie dostał. Organizatorem imprezy był Jan Górski, który później przeniósł turniej do Augustowa.