maj
11

URL Trackback

Trackback - notka

Komentarzy: 10

 • Krzysztof Kledzik

  Co za dress code specjalnie przygotowany na ceremonię zakończenia! John Nunn swoim nieskazitelnym strojem potwierdza powiedzenie Radka Wojtaszka, że szachy to gra salonowa.

 • mkrysz

  Szachy są sportem, więc Nunn grał w stroju sportowym. Nikt nie potępia Michaela Phelpsa za to, że przychodził do pracy w samych gaciach zamiast pływać w garniturze. Zakończenie turnieju jest zwykle niedługo po ostatniej partii, więc nie ma czasu na przebieranie się. Na Olimpiadzie w Rio sportowcy odbierali medale ubrani w dresy i nikogo to nie dziwiło.

 • Skoczek2

  Ceremonia zamknięcia DMŚ! Btw. Dobrze, że Wojtaszek nie odbierał medalu „w samych gaciach”. Wszak to gra salonowa 🙂

 • mkrysz

  Z tego co wiem w turniejach pokerowych żaden dress code nie obowiązuje. Granie w stroju wizytowym jest mało wygodne, szczególnie w blitza lub w niedoczasie. Ubiór arcymistrza Nunna uważam za optymalny. Poza tym dlaczego szachy mają być „salonowe”?

 • Skoczek2

  Królewska gra skoro nie jest salonowa, może być świetlicowa, oby tylko nie zeszła do podziemia 🙂

 • mkrysz

  Szachy nie muszą być ani salonowe ani świetlicowe (cokolwiek to znaczy). Najlepiej żeby były masowe. A jeśli chodzi o dress code to właśnie z tego powodu niektóre szachistki zbojkotowały mistrzostwa w Iranie.

 • Krzysztof Kledzik

  „Poza tym dlaczego szachy mają być „salonowe”?” ostatnio to R.Wojtaszek mówił że szachy to gra salonowa. Poza tym jak się popatrzy na mecze o MŚ, to faktycznie czuć powiew salonowości. A przynajmniej na ceremonię zamknięcia mistrzostw, Nunn mógł się ubrać inaczej niż na plażę. Skoro Short mógł, to dlaczego nie Nunn. Zresztą nasz PZSzach też chyba wydał jakieś ustalenia w sprawie dress-code, z tym że i tak tego nikt nie przestrzega. Albo inaczej – nikt nie egzekwuje tego. Gdyby odmówiono Radkowi przypięcia odznaczenia do jego dresu czy polaru, to szachiści może by się zreflektowali, że w pewnych okolicznościach nie mogą wyglądać jakby wyskoczyli do kiosku po gazetę.

 • Skoczek2

  „Odznakę orderu lub odznaczenia przypina się na lewej stronie piersi. Osoby dekorowane powinny do aktu dekoracji wystąpić w odpowiednim stroju – mężczyźni garnitur lub marynarka, kobiety – żakiet, sukienka lub bluzka bez dekoltu” – ustawa z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach ( Dz.U. z 1992 r. Nr 90 poz. 450 z późn. zm.)

 • Krzysztof Kledzik

  Pamiętam jak na początku lat 90-tych, na egzaminy na uczelni musieliśmy przychodzić w garniturach, bo była to forma wyrażenia szacunku dla egzaminatora i samej instytucji egzaminu. Jak ktoś nie miał na sobie przynajmniej marynarki z krawatem, to wylatywał z egzaminu zanim jeszcze zdążył się przedstawić. Obecnie na uczelniach wśród studentów panuje całkowita dowolność ubraniowa. Od lat nie widziałem aby ktoś przychodził na egzaminy w marynarce, bo o garniturze to już nie wspomnę. Na sesję letnią studenci często przychodzą ubrani tak jak J.Nunn.

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

 • Szukaj:
 • Nadchodzące wydarzenia

  maj
  21
  wt.
  2024
  całodniowy Mistrzostwa Polski
  Mistrzostwa Polski
  maj 21 – maj 31 całodniowy
  W dniach 21-31.05.2024 roku w Rzeszowie odbywają się mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn. Więcej informacji na stronie Polskiego Zwiazku Szachowego: link.
  maj
  27
  pon.
  2024
  całodniowy Norway Chess
  Norway Chess
  maj 27 – cze 7 całodniowy
  Uczestnicy: Carlsen, Caruana, Nakamura, Ding Liren, Firouzja, Praggnanandhaa Strona turnieju
  lis
  20
  śr.
  2024
  całodniowy FIDE World Championship 2024
  FIDE World Championship 2024
  lis 20 – gru 15 całodniowy
  Mecz o  mistrzostwo świata: Ding Liren – Gukesh D
 • Odnośniki

 • Skąd przychodzą

  Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
 • Ranking FIDE na żywo

 • Codzienne zadania

  Play Computer
 • Zaprenumeruj ten blog przez e-mail

  Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

%d bloggers like this: