Maj
12

zr. chess.com

zr. fide.com

URL Trackback

Trackback - notka

Komentarzy: 20

 • Skoczek2

  „Program „Szachy w szkole” zyskał poparcie Parlamentu Europejskiego. – Zatwierdzenie programu jest wielkim sukcesem. Zazwyczaj tylko 10-15 proc. oświadczeń zyskuje wymaganą liczbę głosów. Z prowadzonych równolegle 15 postępowań tylko dwa otrzymały wystarczające poparcie, przy czym największe „Szachy w szkole” – poinformował prezes polskiego związku Tomasz Sielicki. Sielicki, pełniący także funkcję wiceprezydenta Europejskiej Unii Szachowej (ECU). Jak zaznaczył, przeprowadzenie tej uchwały jest też zasługą Fundacji Kasparowa i osobistego zaangażowania mistrza świata w latach 1985-1993, jak również zarządu ECU, w szczególności jej prezydenta, mieszkającego w Hiszpanii Bułgara Sylwio Danaiłowa” http://www.tvpparlament.pl/aktualnosci/szachownice-zawitaja-do-szkol/6806705?date=20170322

 • Skoczek2

  Sędzia szachowy klasy międzynarodowej (International Arbiter 2001). Od 2014 jest członkiem Komisji Przepisów FIDE oraz Sekretarzem Rady Sędziów ECU.
  FIDE Rules Commission https://ratings.fide.com/fide_directory.phtml?content=25
  ECU Arbiters Council http://www.europechess.org/commissions/arbiters-council/
  Posiada również uprawnienia sędziowskie Międzynarodowego Stowarzyszenia Szachistów Niewidomych IBCA.

 • Adamek

  Niebywałe! Skoczek2 w odpowiedzi na wygadywania Danaiłowa na Tomasza Delegę, broni obecnego prezesa PZSzach wyliczając jego uprawnienia i zasługi, a Zbigniew „Zbyszek” Nagrocki twierdzi że Skoczek2 w ten sposób szkaluje Tomasza Delegę:
  „Bo trudno nazwać szkalowanie prezesa PZSzach przez powoływanie się na opinię skompromitowanego osobnika patriotyzmem”. Ciekawe co jeszcze przeczytamy na blogu ZN, bo robi się tam coraz „ciekawiej”.

 • Skoczek2

  Głos zza oceanu „Delega to marionetka w rękach Maciejaków, więc mam nadzieję, że nie zostanie wybrany na stanowisko prezesa”; „Jestem zdumiony, że sędzia Tomasz Delega uważa, że mat nie kończy partii, ale, jak mówi FIDE „mat jest matem”, a życie toczy się dalej”.

 • Hetman

  „Uderz w stół, a fałszywi przyjaciele się odezwą”. Tym razem pani Gala, była administratorka blogu Jerzego Konikowskiego, obecnie po zrzuceniu dawnej fałszywej maski, oczerniająca Go, twierdzi że zamieszczanie informacji i wiadomości na blogu JK jest chamstwem, a nie widzi chamstwa w chamskich wypowiedziach swojego przyjaciela, Zbigniewa Nagrockiego.
  Napisała teraz że „Prawda jest taka, że Konikowski chciał „dokopać”
  Deledze”. Guzik prawda. Prawda jest taka, że Jerzy Konikowski, w przeciwieństwie do większości „prawidłowych” blogów szachowych, na bieżąco podaje informacje i wiadomości ze świata szachowego. Skoro S.Danaiłow wypowiedział się o prezesie T.Deledze, to pan Jerzy zamieścił to, bo było warto to zrobić. I słusznie Skoczek2 zareagował, podając osiągnięcia prezesa Delegi, i wykazując w ten sposób że S.Danaiłow jest w błędzie. Pani Gala pisze dalej, że „wyjaśniam tu, że na blogu Zbyszka piszą osoby fizyczne”. Oj, dobrze że fizyczne a nie psychiczne.

 • Skoczek2

  Patriotycznie zza oceanu „Pod koniec ubiegłego roku byłem w Polsce. Skorzystałem z okazji i rozmawiałem o polskich szachach. Zapytałem też o Waldemara Świcia i dowiedziałem się, że traci wzrok. To by tłumaczyło jego bełkot, gdyż ma problemy z przeczytaniem tego, co napisał”; „Waldemar Świć dzielnie podtrzymuje dyskusję na swoim blogu, podszywając się pod anonimowych. Nic nowego, taki marketing prowadzili przed nim więksi od niego, jak Piotr Kazimierz Kaczorowski czy Bartłomiej Macieja. Do Anonimowego: jełopie, jeśli piszesz „panowi J.K.” to pisz to z dużej litery i nie „panowi” tylko „Panu”, bo jesteś śmieciem szachowym, , który nie potrafi podpisać się pod swoimi poglądami, a Pan Jerzy Konikowski jest kimś więcej, bo przekroczył ranking 2300. Waldemar Świć ma prawo nazywać innych „frajerami”, bo sam kiedyś przekroczył ranking 2300. A to go stawia wyżej od tych z rankingiem poniżej 2300, zgodnie z nomenklaturą moskiewskiego arcymistrza z polskim paszportem, Michała Krasenkowa. Wróćmy jednak do nowego określenia Waldemara Świcia – Pinokio. Poprzednie określenie „wazeliniarz” chwilowo jest nieaktualne, a jeśli Waldemar Świć jeszcze trochę popisze, to nie zmieści się we własnych drzwiach, bo mu będzie przeszkadzał jego nos. Niewiele napisałem dzisiaj, bo jeszcze upajam się wolnym czasem, który mam po zakończeniu pracy zawodowej. Do tego tematu jeszcze wrócę, gdyż wreszcie mam czas na zajęcie się takimi idiotyzmami, jak szachowy warkoczyk Waldemara Świcia”; „Już kilka lat temu, w okresie „dobrosąsiedzkich stosunków”, długie dyskusje z Jerzym Konikowskim na temat sytuacji w polskim środowisku szachowym zmuszały mnie do częstego przerywania tych dyskusji w celu puszczenia pawia”.

 • Mat

  Cyt. Hetman: Pani Gala pisze dalej, że „wyjaśniam tu, że na blogu Zbyszka piszą osoby fizyczne”. Oj, dobrze że fizyczne a nie psychiczne.

  ————————-
  U Zibiego z Hameryki piszą osoby fizyczne i psychiczne, co potwierdzają te wszystkie chamskie oszczerstwa, manipulacje, kłamstwa bez zero czyli żadnych dowodów.

 • Mat

  Jesteś tutaj: Strona główna Opinie, kontrowersje Mateusz Bartel Mateusz Bartel – nowy guru polskich szachów?!?
  Niezdecydowany rzecznik obory


  Ocena użytkowników: / 3
  Słaby Świetny
  Kategoria: Mateusz Bartel
  Opublikowano: poniedziałek, 14, listopad 2011 23:16
  Zbigniew Nagrocki
  Odsłony: 2408
  Jak już wspomniałem, oficjalny, zastępujący swojego tatusia (co z konfliktem interesów?), rzecznik Polskiego Związku szachowy zaczyna mieć problemy z podejmowaniem decyzji – najpierw zamieścił post, pomyślał trochę i go usunął. O co tu chodzi? I tak niepowołani go przeczytali i wyciągnęli odpowiednie wnioski:
  Mateusz Bartel na swoim blogu poinformował (tekst z dnia 31.10.2011 r.), że ograniczył czytanie „niektórych” stron, aby się nie denerwować. Prawda boli (?). Po ograniczeniu lektury stron „na indeksie”, naszemu arcymistrzowi zrobiło się spokojniej i przyjemniej, jak sam napisał. Domyślam się, że czytanie niewygodnych treści może być dla Niego denerwujące, ale lepiej aby było inspirujące i popychające do przemyśleń nad stanem naszych krajowych szachów. Pozostawanie w samozadowoleniu niczego nie zmieni, „a będzie nadal tak jak jest”, jak to kiedyś śpiewano. Albo będzie gorzej, bo czołówka światowa nie będzie czekała na maruderów z Polski.
  Krzysztof Kledzik na http://www.blog.konikowski.net
  Kiedyś napisałem „redaktorkowi” czasopisma Szachy Szachy, że nic tak nie plami jak atrament. Jak widać, „redaktorek” czasopisma Mat nie uczy się na cudzych błędach. Wniosek nasuwa się natychmiast: Mateusz Bartel jest właściwym człowiekiem na niewłaściwym miejscu. Powinien zajmować się promocją, gdyż w Szkole Głównej Planowania Wiejskiego przypuszczalnie nauczył się promowania sprzedaży krów lub trzody chlewnej.
  Takich ludzi jak Mateusz Bartel jest w Polskim Związku Szachowym więcej. Na przykład, Michał Bartel i Joanna Majdan-Gajewska zajmują się rozpieszczaniem przyszłych trenerów – członków Wojtaszek Comarch Team.
  Czy Prezes Sielicki uważa, że polscy dziennikarze kupią każdy kit, jak np. przypisywanie świeżo upieczonym instruktorom szachowym umiejętności trenerskich lub nazywanie normy mistrza międzynarodowego normą arcymistrzowską:
  Świetnie grała Karina Szczepkowska-Horowska, która w ośmiu partiach uzyskała sześć punktów i wypełniła normę na tytuł męskiego arcymistrza – powiedział PAP prezes Polskiego Związku Szachowego Tomasz Sielicki

  To stwierdzenie można wytłumaczyć tylko jednym – zostało wypowiedziane w pijanym widzie, bo zawodnik o rankingu 2027 powinien rozróżnić kategorie szachowe.
  P.S. Przed chwilą (jest teraz 1:28, 15 listopada) zauważyłem, że wspomniany wpis Mateusza Bartla jest z powrotem. Czyżbym miał na to jakiś wpływ?

  ——————————————-
  Zibi z Hameryki pomówił prezesa PZSzach Tomasza Sielickiego, że był pijany kiedy udzielał wywiadu dla PAP. Niech wreszcie przedstawi te niezbite dowody, najlepiej wiarygodne będzie zaświadczenie o zawartości alkoholu we krwi Tomasza Sielickiego. W przeciwnym wypadku jest perfidnym kłamcą i oszczercą.

 • Hetman

  Celne cytaty, ale ZN na pewno by na to odpowiedział tak jak niedawno zrobił to znany trener, czyli stwierdził że to jest „ostro i niesłusznie”. Tak by ZN powiedział, ale nie zdążył, bo za oceanem dostał ataku szału. Albo udaje, tak jak Marian Paździoch z serialu „Świat według Kiepskich”, czyli przy każdej okazji powtarza znane „Helena, mam zawał!”. Oczywiście zawału nigdy nie było, lecz za to było zwykłe pajacowanie, co stwierdzała pani Helenka, „Marian nie pajacuj, i bez tego jesteś wystarczająco żałosny”. Ale o ile Paździoch był zabawny, to ZN już nie.

 • Skoczek2

  Seksizm zza oceanu „z twojego komentarza wynika, że nie myślisz głową, tylko czymś innym (chyba pamiętasz moje powiedzonko, czym kobiety myślą)”.

 • Hetman

  Myślę że najlepszą odpowiedź za ocean, ponownie ma do przekazania pani Helena Paździoch:
  „Zbigniew, nie pajacuj, i bez tego jesteś wystarczająco żałosny”.

 • Hetman

  No tak, za oceanem jest ciąg dalszy „komisji śledczej” w wykonaniu Zbigniewa Nagrockiego. Kilka osób (nie tylko pani Sylwia) wiedziało że Gala była administratorką blogu Jerzego Konikowskiego, przecież to nie była żadna tajemnica. Wśród tych osób był też Hetman. To że kilka osób wie co się dzieje na wspomnianym blogu nie oznacza, że one wszystkie są sklonowaną panią Sylwią. Powoli stają się nudne te majaczenia o tym, że większość użytkowników polskich blogów szachowych są Sylwią Konikowską, cudownie rozmnożoną.

 • Marcin

  Co takiego zrobił Delega, że tak ostro sie o nim wyraża Danajłow?

 • Skoczek2

  Każdy sam może wyrobić sobie ocenę.

 • Mat

  Uwaga! Tylko dla Zibiego z Hameryki:

  Świetnie grała Karina Szczepkowska-Horowska, która w ośmiu partiach uzyskała sześć punktów i wypełniła normę na tytuł męskiego arcymistrza – powiedział PAP prezes Polskiego Związku Szachowego Tomasz Sielicki
  To stwierdzenie można wytłumaczyć tylko jednym – zostało wypowiedziane w pijanym widzie, bo zawodnik o rankingu 2027 powinien rozróżnić kategorie szachowe.
  ————————————
  Gdyby Zibi przypadkiem chciał ten tekst znowu zmanipulować, to oświadczam, że jestem w posiadaniu wszystkich jego oryginałów. No i jeszcze jeden problem, ja też jestem pomówiony, że jestem panią Sylwią. Czekam więc na wiarygodne dowody Zibiego w tej sprawie. Póki co śmiem twierdzić, że Zibi z Hameryki ma już dłuższy nos od swojego kumpla Pinokia.

 • Hetman

  Cytat Gali z bloga ZN: Jurku, zarzuciłeś mi kłamstwo i dlatego nasza współpraca urwała się. Bo chyba nie wyobrażasz sobie wpółpracy z osobą, do której nie masz zaufania. Powiem więcej, podtrzymywałeś tę tezę kłamstwa, bo zamieściłam na Twoim blogu komentarz, który z Ciebie pokpiwał. I to jest właściwa przyczyna końca tej współpracy.
  ———————————————————————
  To jest dowód manipulacji Gali, która na blogu Jerzego Konikowskiego dopuszczała bez jego zgody chamskie komentarze anonimów. To chyba jest zrozumiałe, że w takim wypadku każdy by podziękował takiemu adminowi za współpracę.
  Zadaniem administratora jest publikowanie i pozytywnych i negatywnych komentarzy, ale mających jakieś cechy merytoryczne. Dodatkowo admin powinien pilnować aby na blogu nie pojawiały się wulgarne komentarze. I to miała robić Gala, ale zamiast tego dopuszczała do zaśmiecania bloga chamskimi wypowiedziami. Nie można było dopuścić do tego aby ten blog stał się wylęgarnią wulgaryzmów, jak to jest widoczne u Zbigniewa Nagrockiego.

 • Hetman

  Gala myśli że Mat jest inną osobą niż Mat. Owszem, Mat jest Matem, ale Matem, a nie Matem. To znaczy obecny Mat podszył się pod dawnego Mata aby znowu udawać Mata. Nie wiadomo co się stało z dawnym Matem. Krążą plotki że to nowy Mat wywalił z blogu starego Mata po to, aby wykorzystać jego nick. Dzięki temu Mat nie jest Matem, lecz jest NibyMatem. Mat zawsze kończy partię, w przeciwieństwie do NibyMata, który nie kończy, lecz gra dalej. To znaczy, tak właściwie to nie wiadomo czy gra, ale za to pisze dalej komentarze na blogu. Pewne Gala już rozpoznaje Sylwię Konikowską we wszystkich loginach używanych na blogach i forach szachowych, i krąg zdemaskowanych nicków rozszerza się szybko. Lustracja dotarła też za ocean, „demaskując” tajnych współpracowników JK. Cóż można powiedzieć, jedynie współczuć Gali że gryzą ją takie wewnętrzne problemy. Powinna wyjechać gdzieś, za miasto, pooddychać świeżym powietrzem. Może wtedy te koszmary miną. To da się wyleczyć.

 • Mat

  Po przyznaniu się Gali do manipulacji na blogu pana Jerzego wyjaśniło się dlaczego na blogu Zibiego z Hameryki rodzina Konikowskich jest chamsko pomawiana i obrzucana wulgarnymi obelgami. Gala mści się za to, że pan Konikowski zakończył z nią wspólną współpracę. Jakiś czas siedziała cicho, liczyła bowiem na to, że blog bez jej pomocy padnie, ale niestety się przeliczyła. Jak widać po ilości odwiedzających blog ten ma się dobrze. Bardzo dobrze, że pan Jerzy podziękował Gali za współpracę, bo prawdopodobnie gdyby tego nie uczynił, to Gala pewnie doprowadziłaby jego blog do takiego niskiego stanu, jak zrobiła to z blogiem Zibiego, czyli do RYNSZTOKA.

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

 • Szukaj:
 • Nadchodzące wydarzenia

  Gru
  2
  pon
  2019
  całodniowy 2. Grand Prix kobiet
  2. Grand Prix kobiet
  Gru 2 – Gru 14 całodniowy
  W dniach 2-14 grudnia 2019 w Monako odbywa sie 2. Grand Prix kobiet w ramach kwalifikacji do turnieju kandydatek. Strona turnieju Informacja na ChessBase News Wyniki i partie na ChessBomb
  Gru
  3
  wt
  2019
  całodniowy Elllobregat Open Chess
  Elllobregat Open Chess
  Gru 3 – Gru 11 całodniowy
  W dniach 3-11 grudnia odbywa się otwarty turniej El 1er elllobregat Open Chess z udziałem Mateusza Bartla. Strona turnieju Wyniki  Partie i wyniki na ChessBomb  
  Gru
  5
  czw
  2019
  całodniowy Memoriał Krystyny Hołuj Radzikow...
  Memoriał Krystyny Hołuj Radzikow...
  Gru 5 – Gru 12 całodniowy
  W dniach 5-12 grudnia 2019 roku we Wrocławiu odbędzie się kolejny  Memoriał Krystyny Hołuj Radzikowskiej z udziałem: Polska Monika Soćko, Jolanta Zawadzka, Karina Cyfka, Joanna Majdan, Alicja Śliwicka oraz Julia Antolak. Drużyna reszty świata Anna Zatonskih (USA), Meri Arabidze (Gruzja), Irina Bulmaga (Rumunia), Olga[...]
  Gru
  10
  wt
  2019
  całodniowy 4th Grand Prix Series, Knockout
  4th Grand Prix Series, Knockout
  Gru 10 – Gru 24 całodniowy
  10 – 24.12.2019, Tel-Aviv Grają: Mamedyarov, Vachier-Lagrave, Giri, So, Aronian, Nepomniachtchi, Karjakin, Yu Yangyi, Radjabov, Topalov, Jakovenko, Navara, Wojtaszek, Wei Yi, Harikrishna and 1 more player Strona turnieju Partie i wyniki na ChessBomb
  Gru
  26
  czw
  2019
  całodniowy Mistrzostwa świata w Moskwie
  Mistrzostwa świata w Moskwie
  Gru 26 – Gru 30 całodniowy
  Mistrzostwa świata w szachach szybkich i błyskawicznych odbędą się w Moskwie w dniach 26-30 grudnia 2019. Strona turnieju
  Sty
  10
  pt
  2020
  całodniowy Tata Steel Chess Tournament 2020
  Tata Steel Chess Tournament 2020
  Sty 10 – Sty 26 całodniowy
  Renomowany turniej odbędzie się w dniach 10-26 stycznia 2020 z udziałem Magnus Carlsen Norwegen 2870 #1 Fabiano Caruana USA 2822 #2 Anish Giri Niederlande 2776 #5 Ian Nepomniachtchi Russland 2773 #6 Wesley So USA 2760 #12 Viswanathan[...]
  Mar
  15
  nie
  2020
  całodniowy Candidates Tournament 2020
  Candidates Tournament 2020
  Mar 15 – Kwi 5 całodniowy
  Turniej kandydatów odbędzie się w dniach 15 marca – 5 kwietnia w Jekaterinenburgu (Rosja). Rywalizować będą ze sobą 8 arcymistrzów. Zwycięzca zmierzy się z mistrzem świata Magnusem Carlsenem. Mecz ma odbyć się w listopadzie 2020[...]
 • Odnośniki

 • Skąd przychodzą

  Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
 • Ranking na żywo

  2700chess.com for more details and full list 2700chess.com for more details and full list
 • Codzienne zadania

  Play Computer
 • Zaprenumeruj ten blog

  Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

  Dołącz do 164 pozostałych subskrybentów

%d bloggers like this: