cze
10

W dniach 29.05-11.06.2017 r. w stolicy Białorusi Mińsku odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Europy.

Kolejność medalistów:

1.Matlakow (Rosja) 8.5 pkt.
2.Jobava (Gruzja) 8.5 pkt.
3.Fiedosejew (Rosja) 8.5 pkt.

Najlepszy z Polaków Jan Krzysztof Duda został ostatecznie sklasyfikowany na 7 miejscu z 8 pkt. Nasz arcymistrz zakwalifikował się tym samym do Pucharu Świata. Gratulacje!

Dla przypomnienia wcześniej udział w tym turnieju zapewnili sobie Radosław Wojtaszek oraz Kacper Piorun.

Pozostali polscy zawodnicy zajęli dalekie pozycje. Zawiódł zdecydowanie wielokrotny mistrz Polski i olimpijczyk Mateusz Bartel, który znalazł się na 126 miejscu z 6.5 pkt. 138-ty z 6 punktami był Daniel Sadzikowski, który uzyskał tytuł arcymistrza. Gratulacje!

Strona turnieju

Wyniki

Informacja na ChessBase News

URL Trackback

Trackback - notka

Komentarzy: 36

 • Skoczek2

  Polacy grają w prestiżowej imprezie ME tymczasem trener Kadry Narodowej gra w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

 • Skoczek2

  Sędzią głównym ME jest Tomasz Delega.

 • Skoczek2

  Świat się kręci. Prestiżowe mistrzostwa z przepustami do PŚ a trener kadry narodowej zadomowił się w Emiratach. W kwietniu też tam grał w turnieju. A podczas ubiegłorocznych ME – z licznym udziałem Polaków i kadry narodowej, pojechał na Limburg Open. Podczas wyboru na funkcje trenera, szef wyszkolenia mówił że Soćko jest nieaktywnym zawodnikiem. Polak potrafi. http://www.blog.konikowski.net/2017/05/30/petroszachy/

 • Mat

  Kibicuję Jasiowi Dudzie i Bartkowi Maciei. Może Bartek zrobi kibicom niespodziankę i tak, jak w 2002 roku w Batumi również i w Mińsku zostanie mistrzem Europy.

 • Skoczek2

  „Włodzimierz Schmidt (wiceprezes PZSzach d/s sportowych) na moje pytanie o nieobecność Bartosza Soćki stwierdził, że turniej jest drogi, zawodnicy doświadczeni a Jasiek Duda pojechał z Kamilem Mitoniem!!” http://szacharnia.blogspot.com/2016/05/niepotrzebny-trener-kadry-bpb-limburg.html

 • Obi

  Mam pytanie. Bartosz Soćko otrzymuje pensję za pracę trenera kadry, czy to jest funkcja honorowa?

 • Skoczek2

  „Bartosz spełnił się już jako zawodnik, nie ma wielkich aspiracji, a za to olbrzymie predyspozycje do roli trenera – przekonuje szef wyszkolenia PZSzach Piotr Murdzia. – W zasadzie nie mieliśmy wyjścia, brakuje u nas dobrych szkoleniowców. Długo namawialiśmy Soćkę do podjęcia się tego zadania, bo nie był jeszcze pewien, czy to właściwy moment. Między zawodnikami i Michałem Krasenkowem nie było chemii. Bartosz od razu złapał z nimi wspólny język, jest przez nich bardzo szanowany i skonsolidował zespół – zapewnia Murdzia” http://www.przegladsportowy.pl/bartosz-socko-trenerem-kadry-na-druzynowe-mistrzostwa-europy,artykul,620537,1,12941.html

 • Mat

  Niestety moi faworyci dzisiaj przegrali. Za to miłą niespodzianką jest wygrana Anny Kantane ze świeźo upieczonym arcymistrzem Marcelem Kanarkiem.

 • Skoczek2

  @Obi – Nie wiem czy dostaje pensje natomiast wiem że dostał Hetmana a to najbardziej prestiżowa nagroda przyznawana przez PZSzach. Trener Roku brzmi kategoria.

 • Skoczek2

  Fragment komentarza z chessbrains – „gra Świercz, ale on ponoć odmówił Soćce, nie chcąc reprezentować barw Polski z powodów finansowych”.

 • Skoczek2

  „O Mistrzostwach Europy w szachach mówił w audycji Magazyn Sportowy Piotr Murdzia, szef szkolenia w Polskim Związku Szachowym. – Z naszych czołowych zawodników startują Jan Krzysztof Duda, Dariusz Świercz, Mateusz Bartel oraz kilku innych arcymistrzów. Mamy 11 rund, więc jesteśmy bardzo spokojni. To bardzo wymagające zawody. O miejsca medalowe będzie bardzo trudno, chociaż po cichu liczymy na dobry występ Dudy czy Bartla – powiedział gość Polskiego Radia 24. W zawodach bierze udział łącznie 397 zawodników z 38 federacji. 171 startujących zawodników posiada tytuł arcymistrza. 22 pierwszych zawodników uzyskuje awans z tego turnieju do kolejnej edycji Pucharu Świata. Jak podkreślał szef szkolenia PZSzach, konkurencja jest bardzo wyrównana. – Jeśli się nie trafi z formą, to można spaść na odległe miejsca, nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Najważniejsze jest znalezienie się w czołowej 22, która daje awans do Pucharu Świata – mówił Murdzia”.

 • Krzysztof Kledzik

  „Fragment komentarza z chessbrains – „gra Świercz, ale on ponoć odmówił Soćce, nie chcąc reprezentować barw Polski z powodów finansowych”.”
  ______________________

  Czy można prosić o linka, bo nie mogę odnaleźć w sieci tego komentarza.

 • Skoczek2

  Skoro to takie prestiżowe zawody – tak mówił w Polskim Radiu szef wyszkolenia, z przepustkami do walki do MŚ, to dlaczego Polacy pełnią rolę turystów? Nagle wszyscy jak jeden mąż są bez formy, a o formie najwięcej mówił rzeczony szkoleniowiec.

 • Skoczek2

  Sadzikowski „Dzisiejsza partia wygląda jak szybki remis, ale taki urok partii włoskiej. W krytycznej pozycji, gdzie trzeba było obrać prawidłowy plan gry, puściłem całe napięcie na skrzydle hetmańskim ruchem 15.a5. Przeciwnik zaoferował remis i z uwagi na gorszy czas i brak konkretnego planu przyjąłem propozycję”.

 • Mat

  Dzisiaj Jasiek Duda i Bartek Macieja – moi faworyci wygrali. Brawo i tak trzymać!

 • sceptyk

  Sadzikowski przyznał, że nie znał debiutu i nie wiedział, jaki jest plan gry. Musiał sam główkować i stracił dużo czasu. A powinien analizować debiut przed partią. Wtedy by znał plan gry i nie miał niedoczasu. W turnieju tej rangi nie da się przeskoczyć debiutu i wygrać po kłasu. „Kłas” to też znajomość debiutów!

 • Skoczek2

  Komentarz z bloga Shrek1953 „Oglądam transmisję partii na Mistrzostwach Europy w Mińsku i śmiem twierdzić, że główną przyczyną porażek są niedoczasy, a nie jakieś debiuty. Nie rozumiem o co chodzi panu Konikowskiemu, który dla nikogo nie jest żadnym autorytetem. Może dlatego pisze jakieś dyrdymały nie tylko o wyższości debiutów”.

 • szachista

  Shrek 1953 nie rozumie przyczyn niedoczasów. Przecież one wynikają z nieznajomości debiutów. Dlatego zawodnik traci dużo czasu na znalezienie tej dobrej drogi i w końcu popełnia w niedoczasie błędy i przegrywa. To widać na ME w Mińsku. Zawodnik znający debiuty ma ułatwione zadanie na początku partii i może poświęcić więcej czasu na grę środkową i końcówkę. Waldemar Świć jest trenerem akademii i powinien o tym wiedzieć. To czego on uczy na tej akademii?

 • Skoczek2

  Shrek to z pewnością wie. To jest anonimowy komentarz z bloga Shreka.

 • Mat

  ” To jest anonimowy komentarz z bloga Shreka.”

  ——————————————————-

  Czyli jeden z wielu klonów Pinokia.

 • Skoczek2

  Sadzikowski „Dzisiaj moim katem był GM Emil Sutovsky (2646), z którym zagrałem po prostu słabą partię. Lepiej przygotowany debiutowo przeciwnik od razu na start otrzymał przewagę, którą przy pomocy moich błędów łatwo zrealizował. Dobra lekcja, ale jeszcze 5 rund, więc walczymy dalej!”.

 • sceptyk

  Znowu gra po kłasu bez znajomości debiutów zakończyła się fiaskiem. Nasi reprezentanci nie powinni jechać na ME po lekcje, tylko po wynik. Lekcji powinien udzielać im trener kadry.

 • Skoczek2

  Idą dołem licząc na fart na finiszu.

 • Piotr

  Już nie raz w przeszłości ta strategia się sprawdziła. Może i tym razem będzie skuteczna i nasi zawodnicy zajmą wysokie miejsca w tych IME.

 • Skoczek2

  No ale ile można jechać na farcie kultywując radość wygrywania? „Występ zawodników Kadry Narodowej wspiera marka LOTTO – Partner Strategiczny Kadry Narodowej w Szachach. W zawodach bierze udział łącznie 397 zawodników z 38 federacji. 171 zawodników posiada tytuł GM. Pierwszych 22 zawodników uzyskuje z tego turnieju awans do kolejnej edycji Pucharu Świata. Sędzią głównym Mistrzostw Europy jest Tomasz Delega, Prezes Polskiego Związku Szachowego” (PZSzach)

 • Skoczek2

  „W moim przypadku, gdy jestem bez formy, nawet grając ulubione schematy, mam tendencje do samobójczych poczynań i dzisiaj było podobnie. To już drugi raz z Mińsku, kiedy obrona holenderska przynosi mi gładką porażkę” (Bartel)

 • Mat

  Mój pierwszy faworyt Janek Duda zakwalifikował się do PŚ-gratulacje! Natomiast Bartek Macieja niestety mnie zawiódł.

 • Krzysztof Kledzik

  Czasy B.Maciei już dawno minęły.

 • Skoczek2

  Macieja 15 lat temu miał cieplarniane warunki do rozwoju i szanse zaistnienia w świecie, ale „zamieszkał” na forum szachowym wdając się w niekończące się dyskusje o niczym. Teraz jest emerytem szachowym. Założył rodzinę.

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

 • Szukaj:
 • Nadchodzące wydarzenia

  sty
  13
  pt.
  2023
  całodniowy Tata Steel Masters
  Tata Steel Masters
  sty 13 – sty 29 całodniowy
  Tata Steel Masters
  Silny turniej z udziałem m.in. Carlsen, Ding Liren, Caruana, Giri, So, Rapport, Aronian, Duda itd.   Partie i wyniki na Chess24 Strona turnieju Wiadomość z ostatniej chwili: nasz arcymistrz Jan-Krzysztof Duda jednak nie zagra w Tata Steel[...]
  lut
  1
  śr.
  2023
  całodniowy Grand Prix kobiet
  Grand Prix kobiet
  lut 1 – lut 14 całodniowy
  1 lutego oficjalnie rozpoczyna się drugi turniej Grand Prix kobiet z cyklu 2022-23. Miejsce rozgrywek Monachium. Dwanaście zawodniczek walczą o nagrody główne i udział w kolejnym Turnieju Kandydatów. Polskę reprezentuje Alina Kaszlińska. Strona turnieju
  lut
  15
  śr.
  2023
  całodniowy Dusseldorf WRChessMasters
  Dusseldorf WRChessMasters
  lut 15 – lut 26 całodniowy
  Strona turnieju Uczestnicy: Nepomniachtchi, Giri, So, Aronian, Duda, Gukesh D, Abdusattorov.
  kw.
  7
  pt.
  2023
  całodniowy World Championship Match
  World Championship Match
  kw. 7 – kw. 30 całodniowy
  Mecz o mistrzostwo świata pomiędzy Niepomniaszczyjem (Rosja) i Dingiem (Chiny) odbędzie się w dniach 7 – 30  kwietnia w Astanie (Kazachstan). Strona turnieju
 • Odnośniki

 • Skąd przychodzą

  Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
 • Ranking na żywo

  2700chess.com for more details and full list 2700chess.com for more details and full list
 • Codzienne zadania

  Play Computer
 • Zaprenumeruj ten blog

  Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

  Dołącz do 156 pozostałych subskrybentów

%d bloggers like this: