sie
29

Kontynuacja odcinka 24

W tekście opisałem historię powstania książki „Mein erstes Schachbuch” (Moja pierwsza książka szachowa). Pierwsza jej recenzja w piśmie „Schach” była negatywna. Komentator skrytkował publikację, gdyż nie zrozumiał idei jej wydania.

Tymczasem jest to rzecz przeznaczona dla osób, które zamierzają w starszym wieku zapoznać się z zasadami szachów lub grały w przeszłości i chcą przypomnieć sobie sens królewskiej gry.

W tym miesiącu dwa pisma szachowe „Fernschachpost” (ze starą okładką) oraz „Rochade Europa” (9/2019) zamieściły opis książki. Komentator Gerd Schowalter zwrócił uwagę na to, że dzięki mojemu opracowaniu ta klasyka niemieckiej literatury szachowej nie ulegnie zapomnieniu oraz jest to świetny materiał szkoleniowy dla trenerów.

URL Trackback

Trackback - notka

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

  • Szukaj:
  • Nadchodzące wydarzenia

    maj
    24
    niedz.
    2026
    całodniowy IMEK Batumi
    IMEK Batumi
    maj 24 – cze 6 całodniowy
    W dniach 24.05-06.06.2026 w Batumi (Gruzja) odbędą się Indywidualne Mistrzostwa Europy Kobiet. strona zawodów komunikat
    całodniowy Norway Chess
    Norway Chess
    maj 24 – cze 6 całodniowy
    Carlsen, Keymer, Firouzja, Gukesh, So, Praggnanandhaa
  • Zwiastun

  • Odnośniki

  • Skąd przychodzą

    Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
  • Ranking FIDE na żywo

  • Codzienne zadania

    Play Computer
  • Zaprenumeruj ten blog

    Wprowadź swój adres email, by prenumerować ten blog i mieć informację o nowych wpisach przez email.

%d bloggers like this: