lip
29

Kontynuacja odcinka 30

 

Nowa publikacja Damazego Sobieckiego jest kontynuacją książki autora „Fabiano Caruana GRACZ” i zawiera partie arcymistrza z lat 2012-2020, w tym ostatnie tegoroczne z przerwanego turnieju kandydatów w Jekaterynburgu.

Czytelnik może pogłębić swoją wiedzę o dokonaniach Caruany na bazie jego 34 pojedynków z czołówką świata oraz zakończeniu 6 partii z meczu o mistrzostwo świata z Carlsenem (Londyn 2018).

Autor korzystał z różnych źródeł oraz analiz arcymistrzów i dzięki temu poziom komentarzy jest na wysokim poziomie. Bohater książki jest znakomitym znawcą taktyki i strategii gry szachowej oraz wielkim bojownikiem na 64 polach! Rozegrał wiele świetnych partii, które wzbogacają teorię debiutów o nowe idee i przynoszą kibicom wielu wspaniałych przeżyć!

Sam miałem możliwość osobistego oglądania Caruany w akcji, gdyż trzy razy zwyciężał w renomowanym turnieju w Dortmundzie. Analizowałem i opublikowałem wiele jego partii w różnych pismach fachowych oraz książkach. Jestem też współautorem opracowania o meczu z mistrzostw świata w Londynie 2018 roku.

Wersja niemiecka

Wersja angielska

Zatem gorąco polecam przedstawioną publikację i zapoznanie się z twórczością Fabiano Caruany, która może być wzorcem dla młodzieży z ambicjami sportowymi!  

Wydawnictwo Penelopa

URL Trackback

Trackback - notka

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

 • Szukaj:
 • Nadchodzące wydarzenia

 • Odnośniki

 • Skąd przychodzą

  Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
 • Ranking FIDE na żywo

 • Codzienne zadania

  Play Computer
 • Zaprenumeruj ten blog przez e-mail

  Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

%d bloggers like this: