Lip
29

Kontynuacja odcinka 30

 

Nowa publikacja Damazego Sobieckiego jest kontynuacją książki autora „Fabiano Caruana GRACZ” i zawiera partie arcymistrza z lat 2012-2020, w tym ostatnie tegoroczne z przerwanego turnieju kandydatów w Jekaterynburgu.

Czytelnik może pogłębić swoją wiedzę o dokonaniach Caruany na bazie jego 34 pojedynków z czołówką świata oraz zakończeniu 6 partii z meczu o mistrzostwo świata z Carlsenem (Londyn 2018).

Autor korzystał z różnych źródeł oraz analiz arcymistrzów i dzięki temu poziom komentarzy jest na wysokim poziomie. Bohater książki jest znakomitym znawcą taktyki i strategii gry szachowej oraz wielkim bojownikiem na 64 polach! Rozegrał wiele świetnych partii, które wzbogacają teorię debiutów o nowe idee i przynoszą kibicom wielu wspaniałych przeżyć!

Sam miałem możliwość osobistego oglądania Caruany w akcji, gdyż trzy razy zwyciężał w renomowanym turnieju w Dortmundzie. Analizowałem i opublikowałem wiele jego partii w różnych pismach fachowych oraz książkach. Jestem też współautorem opracowania o meczu z mistrzostw świata w Londynie 2018 roku.

Wersja niemiecka

Wersja angielska

Zatem gorąco polecam przedstawioną publikację i zapoznanie się z twórczością Fabiano Caruany, która może być wzorcem dla młodzieży z ambicjami sportowymi!  

Wydawnictwo Penelopa

URL Trackback

Trackback - notka

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

 • Szukaj:
 • Nadchodzące wydarzenia

  Kwi
  19
  pon
  2021
  całodniowy Turniej kandydatów (II koło)
  Turniej kandydatów (II koło)
  Kwi 19 – Kwi 30 całodniowy
  Zakończenie turnieju kandydatów w Jekaterinburgu z udziałem Caruana, Ding Liren, Grischuk, Nepomniachtchi, Vachier-Lagrave, Giri, Wang Hao, Alekseenko. Breaking News: Der Weltschachverband FIDE kündigte soeben an, das Kandidatenturnier ab dem dem 19. April in Ekaterinenburg (Russland) fortzusetzen.[...]
  Lip
  10
  sob
  2021
  całodniowy Dortmunder Schachtage
  Dortmunder Schachtage
  Lip 10 2021 – Lip 18 2022 całodniowy
  Strona turnieju Informacja na ChessBase News  
 • Odnośniki

 • Skąd przychodzą

  Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
 • Ranking na żywo

  2700chess.com for more details and full list 2700chess.com for more details and full list
 • Codzienne zadania

  Play Computer
 • Zaprenumeruj ten blog

  Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

  Dołącz do 173 pozostałych subskrybentów

%d bloggers like this: