lip
07

Kontynuacja odcinka 160
link

URL Trackback

Trackback - notka

Komentarzy: 3

 • slawomirus

  „Uchylone zostały pierwsza i druga decyzja Polskiego Związku Szachowego.Sprawa teraz wraca – pod nadzorem PKOl. – do pierwszej instancji. Ten wyznaczy, kto i w jaki sposób poprowadzi tę sprawę.Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu przy Polskim Komitecie Olimpijskim nie mógł uniewinnić szachistki, ale tak naprawdę od zakończenia sprawy w tym sądzie, a zatem od 5 lipca, jest ona niewinna, a sprawa wraca do pierwszej instancji”.
  Zaciekli i przemądrzali ludzie z grupy rządzącej w PZSzach dostali pstryczek, zobaczymy co dalej. Przedłużają sprawę i okres niepewności, narażają związek na koszty i ewentualne odszkodowanie w imię ekspozycji nadętego ego. Co szkodziło po pierwszej rozprawie cofnąć się i przeprowadzić procedurę zgodnie z zasadami skoro część Zarządu, niektórzy sedziowie,publicyści, obserwatorzy wskazywali na uchybienia w przeprowadzeniu sprawy.No ale trzeba było postawić na swoim, pokazać kto rządzi. Tak samo było z Komisją Rewizyjną, ekipa rzadząca w PZszach nie potrafi rozmawiać i współpracować z osobami, które mają inne zdanie. Najlepiej siłowo przeprowadzić pewne rzeczy, ewentualnie ośmieszyć czy odebrać godność do prowadzenia sprawy. Musi przyjść nadzór z zewnątrz żeby przywrócić związkowi równowagę. Zobaczymy czy niektórzy członkowie zarządu są zdolni do refleksji, samokrytyki. Bo patrząc na ich postawę i działania można mieć wątpliwości czy nie zatrzymali się mentalnie w awanturniczych, młodzieńczych czasach.

 • slawomirus

  https://www.onet.pl/sport/onetsport/sprawa-patrycji-waszczuk-moze-juz-nigdy-nie-zagrac-na-turnieju/v6c5xxv,d87b6cc4

  Tomasz Makowski, redaktor czasopisma szachowego „Mat”
  „Niedozwolony doping w sporcie nie jest zjawiskiem nowym. Nowością natomiast jest jego forma – doping elektroniczny. Nie mówię tu o środkach farmakologicznych, przetaczaniu krwi czy chociażby wbudowanym silniczku w rowerze kolarza, tylko o wsparciu możliwości intelektualnych poprzez wykorzystanie urządzenia komputerowego z odpowiednim programem. Na taką formę uzyskania przewagi nad konkurentkami w turnieju szachowym zdecydowała się pani Patrycja Waszczuk.Tak więc musimy jeszcze poczekać na prawne rozstrzygnięcie sprawy tak przez PKOl, jak i przez Komisję Dyscypliny FIDE. Można nawet wyobrazić sobie, że ze względów proceduralnych zapadnie korzystny dla pani Patrycji Waszczuk wyrok. Nie zmieni to jednak faktu, że prawdopodobnie nigdy już nie zagra w żadnym turnieju. Świat szachowy jest bezlitosny dla osób, które oszukują.Moralne wątpliwości wzbudza we mnie upublicznienie w mediach sprawy z wyraźnym wskazaniem konkretnej osoby, która jest przecież jeszcze dzieckiem i to przed ogłoszeniem wyroku. Publiczny ostracyzm, w tym wypadku, budzi we mnie pewien niesmak. Jednak mleko już się rozlało.”
  Ciąg dalszy urabiania opinii publicznej i linczu na zawodniczce.Pan Makowski nie widzi nic niestosownego w swoich działaniach i w tym , że wykorzystuje swoją pozycję i swoje umocowanie w nierównej walce. Przypomnimy, że MAT to oficjalne pismo PZSZAch. Nawet jak zawodniczka okaże się niewinna to i tak wg redaktora już nie zagra.A tak ogólnie to jest on przekonany, że oszukiwała. Już wcześniej niektórzy zawodnicy i pracownicy Pzszach bawili się w ferowanie wyroku i organizowanie nagonki na zawodniczkę. Panu Makowskiemu trzeba chyba przypomnieć , że zawodniczka ma być sprawiedliwie i transparentnie osądzona i ewentualnie ukarana a nie zlinczowana i zhejtowana. I nie na miejscu jest takie wypowiadanie się , szczególnie przez osoby związane z PZszach, który popełnił szereg błędów i wypaczeń w procedowaniu sprawy, ośmieszając się niejednokrotnie.

 • Hetman

  Ten red. nacz. mata – drukowanej forpoczty pzszach – jest ignorantem bo nie udowodniono jej winy czyli jest niewinna a nie jak on pisze ze jest winna. A pozniej zapowiada ze nawet jesli bedzie niewinna to jest winna czyli nie zagra. Niech jej prawnik wyciagnie z nich kase na drodze cywilnej to zaczna myslec głową.
  Powszechna Deklaracja Praw Człowieka stanowi, że: Każdy człowiek
  oskarżony o popełnienie przestępstwa ma prawo, aby uznawano go za
  niewinnego dopóty, dopóki jego wina nie zostanie mu udowodniona
  zgodnie z prawem podczas publicznego procesu, w którym miał wszystkie gwarancje konieczne dla swojej obrony; art. 14 ust. Domniemanie niewinności – zasada, według której każda oskarżona osoba jest niewinna wobec przedstawianych jej zarzutów, dopóki wina nie zostanie jej udowodniona i stwierdzona prawomocnym wyrokiem Sądu. Zasada domniemania niewinności sięga swymi korzeniami prawa rzymskiego.

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

 • Szukaj:
 • Nadchodzące wydarzenia

  wrz
  21
  czw.
  2023
  całodniowy Mistrzostwa Świata do lat 20
  Mistrzostwa Świata do lat 20
  wrz 21 – paź 1 całodniowy
  Mistrzostwa Świata Juniorów i juniorek odbędą się w dniach 21 września – 1 października w hotelu del Prado w Meksyku-City. Więcej informacji na ChessBase News. Strona mistrzostw
  wrz
  30
  sob.
  2023
  całodniowy Klubowy Puchar Europy
  Klubowy Puchar Europy
  wrz 30 – paź 7 całodniowy
  Klubowy Puchar Europy odbędzie się w dniach 30 września – 7 października w ośrodku wypoczynkowym w Durres (Albania) bez udziału polskiej drużyny. Pierwsza runda zostanie rozegrana w niedzielę 1 października o godzinie 15:00. Więcej informacji[...]
  kw.
  5
  pt.
  2024
  całodniowy Turniej kandydatów
  Turniej kandydatów
  kw. 5 – kw. 23 całodniowy
  Turniej odbędzie się w Toronto.
 • Odnośniki

 • Skąd przychodzą

  Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
 • Ranking FIDE na żywo

 • Codzienne zadania

  Play Computer
 • Zaprenumeruj ten blog

  Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

  Dołącz do 156 pozostałych subskrybentów

%d bloggers like this: