lip
05

Kontynuacja odcinka 28
link
link

URL Trackback

Trackback - notka

Jedna odpowiedź

 • slawomirus

  Turniej pretendentów nie był tak ciekawy jakim wydawał się przed rozpoczęciem. Nepo przewyższał pozostałych zawodników o klasę albo i o dwie. Grał swoje, nie robił większych błędów, znakomicie wykorzystywał błędy i awanturniczą grę innych. Jedynym zawodnikiem, który mógł mu zagrozić był Ding,ale słabo zaczął i później już nie dało się nadrobić dystansu.Radjabov w swoim stylu, gra na remis, a jak ktoś się wychyli to w łeb. Pozytywnie zaskoczył Nakamura, wydawało się, że po długim okresie streamowania i grania szybkich szachów będzie słaby w klasykach, a tu niespodzianka. Caruana strasznie nierówny i rozkojarzony, nie był w najwyższej formie. Zawiodły młode wilczki Firo, Duda i Rapport. Alirezę co niektórzy już widzieli jako mistrza świata. Ten turniej pokazał, że dużo mu jeszcze brakuje, a znakomicie obrazuje to druga partia z Nepo, w której rosyjski zawodnik pokazał mu co sądzi o tak awanturniczej i naiwnej grze. Oryginalność i kreatywność Rapporta też zderzyła się z lepszym zrozumieniem i precyzją oponentów. Nasz Janek nie był w najwyższej formie i potracił niepotrzebnie co najmniej z 2 punkty. Przygotowanie debiutowe, które nieraz szwankowało, tym razem było na wysokim poziomie. Może czasami Janek za długo myślał, można się ewentualnie doczepić , czy były to pozycje debiutowe do gry na wygraną. Ale generalnie w tej materii zawodnik i jego sztab stanęli na wysokości zadania. Niestety w grze środkowej nasz zawodnik często wydawał się jakiś rozkojarzony , bez energii, robił proste błędy, które przeciwnicy skwapliwie wykorzystywali. W dobrej formie Janek z pewnością zrealizowałby wygraną partię z Firouzją. Również druga partia z Nakamurą świadczy o nie najwyższej formie. W dobrej pozycji z pionkiem więcej nie widzi prostego, taktycznego ruchu gońcem, po którym zmienia się charakter pozycji i trzeba przejść do obrony, a później bardzo słabo się broni. W II partii z Raportem również wykonuje agresywne posunięcie h5 jakby nie zaważając , ze przeciwnik ma tam więcej figur i łatwo mu się będzie przestawić. W powstałej pozycji to już Janek musi grać bardzo dokładnie i odważnie, co niestety mu się nie udaje. W dobrej formie Janek z pewnością wyciągnąłby coś być może z I partii z Rapportem, czy z przegranych partii z Nepo i Dingiem. Oczywiście turniejów pretendentów to nie koncert życzeń, jest silna presja i ultramocni rywale, jednak chyba jest takie wewnętrzne przekonanie, że Duda w formie z Pucharu Świata walczyłby o II miejsce. Pierwsze koty za płoty, trzeba wyciągnąć wnioski i odzyskać świeżość, bo w tym turnieju nasz zawodnik wydawał się jakoś dziwnie przytłamszony. Być może za dużo obowiązków turniejowych i marketingowych spowodowało przemęczenie zawodnika i spadek poziomu gry.

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

 • Szukaj:
 • Nadchodzące wydarzenia

  sie
  15
  pon.
  2022
  całodniowy FTX Crypto Cup
  FTX Crypto Cup
  sie 15 – sie 22 całodniowy
  Mistrz świata Magnus Carlsen wraz z Alirezą Firouzja, Levonem Aronjanem, Anishem Giri, Janem-Krzysztofem Dudą, Liem Le, Hansem Niemannem i Praggnanandhaa, zmierzą się w FTX Crypto Cup, który odbędzie się od 15 do 21 sierpnia w[...]
  sie
  26
  pt.
  2022
  całodniowy Grand Chess Tour (rapid)
  Grand Chess Tour (rapid)
  sie 26 – sie 28 całodniowy
  Uczestnicy: Nakamura, Rapport, Nepomniachtchi, Caruana, Vachier-Lagrave, Aronian, Dominguez, Firouzja, Mamedyarov, Shankland Strona Turnieju
  sie
  29
  pon.
  2022
  całodniowy Grand Chess Tour (blitz)
  Grand Chess Tour (blitz)
  sie 29 – sie 30 całodniowy
  Uczestnicy: Aronian, Nakamura, Caruana, Vachier-Lagrave, Firouzja, Nepomniachtchi, Mamedyarov, Dominguez, Rapport, Shankland Strona turnieju
  wrz
  2
  pt.
  2022
  całodniowy Sinquefield Cup
  Sinquefield Cup
  wrz 2 – wrz 11 całodniowy
  Uczestnicy: Carlsen, Nepomniachtchi, Firouzja, So, Aronian, Caruana, Mamedyarov, Vachier-Lagrave, Rapport, Dominguez Perez Strona turnieju
 • Odnośniki

 • Skąd przychodzą

  Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
 • Ranking na żywo

  2700chess.com for more details and full list 2700chess.com for more details and full list
 • Codzienne zadania

  Play Computer
 • Zaprenumeruj ten blog

  Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

  Dołącz do 155 pozostałych subskrybentów

%d bloggers like this: