gru
21

Kontynuacja odcinka 138

Ostatnie wydarzenia w kraju zmuszają mnie do chwilowej zmiany tematu, który będę kontynuować w odpowiednim czasie.

Zadzwonił do mnie kolega z pytaniem: „Obserwujesz co dzieje się w Polsce, chodzi o walkę o wolne media. Podsyłam ci aktualny tekst”.

///////////////////////////////////////////

Onet 20.12.2023

„Wiadomości” TVP. Zaczęło się od oświadczenia

O godz. 19:30 na antenie TVP i TVP Info wyemitowano oświadczenie, które odczytał Marek Czyż. – Jak państwo z pewnością zauważyli zaszły pewne zmiany. Więc mają państwo prawo oczekiwać wyjaśnień – zaczął.

– Żaden polski obywatel, który finansuje działanie telewizji publicznej, nie ma żadnego obowiązku wsłuchiwać się w propagandę; czyjąkolwiek. Każdy polski obywatel, który finansuje media publiczne, ma prawo żądać od nich rzetelnej, profesjonalnej i uczciwej informacji – kontynuował Marek Czyż.

///////////////////////////////////////////

Zadaniem dziennikarzy (także szachowych) jest przekazywanie rzetelnych i bezstronnych informacji! 

Gdy w 2007 roku zakładałem portal i następnie tego bloga, to zapowiedziałem, że będziemy podawać tutaj wiadomości pomyślne lub nie, ale zawsze prawdziwe!

Naszym celem będzie pokazywanie też różnych poglądów, idei i opinii w kwestii dynamicznego rozwoju szachów turniejowych w Polsce. Zachęcaliśmy do kulturalnych dyskusji w celu wyrobienia nawyku tolerancji dla odmiennych poglądów i wypracowywania optymalnych rozwiązań szkoleniowych.

Szachiści w kraju nie zawsze znajdują odpowiednich informacji na stronie Polskiego Związku Szachowego i czasopiśmie Mat. Naszym celem jest zatem omawianie różnych aspektów dotyczących królewskiej gry.

Taką politykę informacyjną prowadzimy konsekwentnie od początku naszego istnienia, co spotkało się z pozytywnym odbiorem większości Internautów. Wspierano nas: Wreszcie znalazł się ktoś, kto odważnie przedstawia problemy naszej dyscypliny! O popularności bloga świadczy dalej statystyka.

Oczywiście nie wszyscy zaakceptowali nasze wzmagania o prawdę i swobodę wypowiedzi. Było do przewidzenia, że spotkamy się z negatywnym przyjęciem władz Polskiego Związku Szachowego i ich sprzymierzeńców.

Ale nas to nie zniechęca do dalszego działania! Jesteśmy wolnymi obywatelami, niezależnymi od jakiś opiekunów, doradców czy partii politycznych. Piszemy prawdę i mamy w tym szerokie wsparcie w szeregach naszych sympatyków!

Arcymistrzowski ruch premiera Donalda Tuska: wolne media od propagandy jednej partii i koniec manipulowania faktami. 

cdn

 

 

URL Trackback

Trackback - notka

Komentarzy: 7

 • Editor

  Pan Jerzy Konikowski jest redaktorem naczelnym bloga. To człowiek ogromnej wiedzy szachowej ale i kultury osobistej. Jako współpracownik cenię z nim rzetelność dziennikarską i też to, że NIGDY nie wpływał na treść moich wpisów. Mam pełną swobodę i niezależność. Na blogu pokazujemy fakty a ich ocena należy do czytelników; każdy może się wypowiedzieć.
  Jak powiedział redaktor Czyż: „krytykujcie nas; będziemy słuchać i naprawiać”.

 • slawomirus

  „Arcymistrzowski ruch premiera Donalda Tuska: wolne media od propagandy jednej partii i koniec manipulowania faktami”.Panie Editor, przestań pan pisać głupoty i tępą propagandę na blogu szachowym.Takie przemyślenia umieszczaj sobie Pan na Wieści 24 u Pińskiego i Wiejskiego, nie potrzeba tych głupot i konfabulacji rozsiewać gdzie indziej. Redaktor Czyż, specjalista od 8 gwiazdek, jest też wybitnie „rzetelny” i „niezależny”.Każdy kto stoi z boku i nie podnieca się nadmiernie wojenką polsko-polską śmieje się z takich głupków, tępych propagandzistów i karierowiczów, którzy uważają ,że są lepsi od innych głupków i karierowiczów. Sam Pan napisał „krytykujcie nas; będziemy słuchać i naprawiać”.Więc piszę, nie rozsiewaj Pan propagandy drugiej partii i nie manipuluj faktami. Szachiści mają swój rozum powyżej średniej w społeczeństwie i każdy sam sobie odnajdzie swoje sympatie polityczne zgodnie ze swoim sumieniem i poglądami.

 • Editor

  @slawomirus Proszę Pana, to jest wpis Pana Jerzego Konikowskiego. Mój komentarz dotyczył Pana Jerzego Konikowskiego, którego cenie i szanuje. Przytoczyłem tylko słowa Redaktora Czyża; ocene zostawiam Panu. Dziękuję Panu za Pana komentarz.

 • slawomirus

  Dziękuję za czas spędzony z szachy w moim życiu. Blog szachowy nie powinien uczestniczyć w polaryzacji społeczeństwa i afirmacji takiego czy innego ugrupowania politycznego. Co innego w sprawach szachowych, tutaj krytyka, nawet czasami nadmierna ma prawo bytu. Nie podobało mi się tu wiele rzeczy, jak chociażby wyśmiewanie żony Łukasza Schreibera, ale milczałem. Natomiast taka propaganda polityczna rodem z Wieści 24 jest dla mnie do przyjęcia. To nie jest mój blog, nie będę mówił panu Konikowskiemu co ma, a co nie ma robić. Dlatego muszę podziekować. Żegnam mój ulubiony blog szachowy.

 • Editor

  To blog sensu stricte szachowy. Nikogo nie wyśmiewamy. Podajemy fakty, nie oceniamy. Ma Pan uwagi to prosimy o konkrety. Pozdrawiamy Pana oraz Panią Schreiber.

 • Tę problematykę, tak jak planowałem, będę kontynuował w kolejnych odcinkach.

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

 • Szukaj:
 • Nadchodzące wydarzenia

  maj
  21
  wt.
  2024
  całodniowy Mistrzostwa Polski
  Mistrzostwa Polski
  maj 21 – maj 31 całodniowy
  W dniach 21-31.05.2024 roku w Rzeszowie odbywają się mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn. Więcej informacji na stronie Polskiego Zwiazku Szachowego: link.
  maj
  27
  pon.
  2024
  całodniowy Norway Chess
  Norway Chess
  maj 27 – cze 7 całodniowy
  Uczestnicy: Carlsen, Caruana, Nakamura, Ding Liren, Firouzja, Praggnanandhaa Strona turnieju
  lis
  20
  śr.
  2024
  całodniowy FIDE World Championship 2024
  FIDE World Championship 2024
  lis 20 – gru 15 całodniowy
  Mecz o  mistrzostwo świata: Ding Liren – Gukesh D
 • Odnośniki

 • Skąd przychodzą

  Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
 • Ranking FIDE na żywo

 • Codzienne zadania

  Play Computer
 • Zaprenumeruj ten blog przez e-mail

  Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

%d bloggers like this: