Maj
03

piorun

Polish GM Kasper Piorun has done more than win 24 Elo in the last month, making him the biggest gainer this month. He has gained no less than 90 Elo over the last eight months, breaking 2600 for the first time in October 2015, and now closing in on 2700 with 2681. His number one source of success has been the 2015/2016 Bundesliga, where he has scored no less than 11.5/13.

////////////////////////////////////////////////

Powyższy tekst pochodzi ze strony ChessBase News: Link.

Nasz arcymistrz zarobił w ciągu miesiąca 24 punkty rankingowe i tym wynikiem zapewnił sobie start w drużynie olimpijskiej. Niedawno pisaliśmy tutaj o kandydatach na olimpiadę w Batumi: Link. Lub wcześniej: Link.

Mnie szczególnie cieszy to, że Kacper Piorun zrozumiał wreszcie znaczenie fazy debiutowej we współczesnych szachach. Przypominam co już dawno pisałem na blogu:

„Kilka lat temu zwrócono mi uwagę na juniora Kacpra Pioruna, którego wtedy oceniano na miarę talentu Wasyla Iwańczuka. Przejrzałem wiele jego partii i stwierdziłem, że jego najsłabszą stroną są właśnie debiuty. Wniosek był jasny: był niedostatecznie szkolony i dlatego ten utalentowany zawodnik  stanął w pewnym momencie w swym twórczym rozwoju…”.

Wcześniej pisałem: Link

Dla przypomnienia: Link.

Pocieszające jest to, że wreszcie nasze kadry pojęły, że bez dobrego repertuaru debiutowego nie ma co liczyć na większe sukcesy turniejowe. To też zrozumiał wreszcie Kacper Piorun, który w wywiadzie w piśmie „MAT” (6-2015) powiedział „..podreperowałem się trochę w debiutach, bo wcześniej miałem problemy z uzyskaniem przewagi, albo chociaż pozycji  do gry. Debiutowo czuję się teraz pewniej…”.

Kacper Piorun był „bohaterem” wielu wpisów na tym blogu. Wystarczy wpisać jego nazwisko w wyszukiwarce i otrzymujemy ogromną porcję informacji!

URL Trackback

Trackback - notka

Komentarzy: 2

 • Skoczek2

  Kacper zrobił ostatnio fenomenalny postęp. Fantastyczna sytuacja, że mamy Jasia i Kacpra. To jest pozytywna konkurencja dla Wojtaszka.

 • amator

  Jaś i Kacper nie marnują czasu na sekundowanie Anandowi i ciężko trenują. Dlatego czynią szybkie postępy.

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

 • Szukaj:
 • Nadchodzące wydarzenia

  Lip
  15
  śr
  2020
  całodniowy Dortmund Sparkassen
  Dortmund Sparkassen
  Lip 15 – Lip 19 całodniowy
  Strona Turniej został przełożony na przyszły rok. Informacja na ChessBase News: https://de.chessbase.com/post/dortmunder-schachtage-werden-verschoben
 • Odnośniki

 • Skąd przychodzą

  Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
 • Ranking na żywo

  2700chess.com for more details and full list 2700chess.com for more details and full list
 • Codzienne zadania

  Play Computer
 • Zaprenumeruj ten blog

  Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

  Dołącz do 168 pozostałych subskrybentów

%d bloggers like this: