paź
08

Trener szachowy Waldemar Świć zamieścił na swoim blogu wpis, w którym m.in. napisał:

01

Ten wpis na FB poparło wiele osób, m.in.:

01

oraz rzeczony wpis skomentował p.Robert Krasiewicz – instruktor szachowy, sędzia szachowy, prezes klubu Zieloni Zielonka:

02

W kwestii skandalicznego w/w komentarza p.Roberta Krasiewicza warto przypomnieć – choć sędzia szachowy, wychowawca młodzieży i osoba ciesząca się zaufaniem publicznym winna być zaznajomiona z aspektami etycznymi i prawnymi życia społecznego – iż przepis art. 255. KK mówi:

§ 1. Kto publicznie nawołuje do popełnienia występku lub przestępstwa skarbowego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Kto publicznie nawołuje do popełnienia zbrodni, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 3. Kto publicznie pochwala popełnienie przestępstwa, podlega grzywnie do 180 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Dz.U.2016.0.1137 t.j. – Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny; Art. 255. Publiczne nawoływanie i pochwalanie przestępstwa

 

Dla przypomnienia klub Zieloni Zielonka – którego prezesem jest p.Robert Krasiewicz – bezprawnie umieścił na stronie internetowej artykuł:

03

(…)

04

Pisaliśmy o tym tutaj

Dla przypomnienia – „Wszelkie prawa zastrzeżone” to klauzula oznaczająca, że prawa autorskie należą do podmiotu o tym informującego; zabrania ona zmieniać, kopiować i w jakikolwiek sposób wykorzystywać utwór bez zgody autora.

Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83; Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych

 

 

 

 

 

 

URL Trackback

Trackback - notka

Komentarzy: 17

 • Adamek

  Dotychczas różne numery odchodziły w polskim środowisko szachowym, ale po raz pierwszy osoba publiczna, prezes klubu szachowego, publicznie wzywa do zabójstwa innych osób. Ciekawe czy na to jakoś zareaguje prezes PZSzach-u?
  Proponuję zrobić zrzuty ekranu jako dowód dołączony do zawiadomienia do prokuratury o zachęcaniu do popełnienia przestępstwa pozbawienia życia.

 • Hetman

  Były czołowy trener MASz znowu zaczął zamieszczać złośliwe i prymitywne wpisy. Chyba liczy na statuetkę Hetmana, bo za taką chamską postawę na pewno ją dostanie. A podobno szachy to gra salonowa. Szachy to gra, ale środowisko nie jest salonowe lecz rynsztokowe. Widać że jeżeli chce się aby własne dzieci zdemoralizowały się, to trzeba je oddać pod opiekę niektórych trenerów szachowych.

 • Mat

  Do chamstwa niektórych szachistów, działaczy oraz trenerów szachowych już dawno się przyzwyczaiłem, natomiast zaskoczyło mnie poparcie paszkwilu Waldemara Świcia na FB przez byłego prezesa PZSZach Tomasza Sielickiego. ŻENADA!

 • Obi

  Tutaj są podane zasługi wzorcowego prezesa i wychowawcy młodzieży.
  http://www.szachypolskie.pl/robert-krasiewicz/

 • Skoczek2

  Trener I klasy szachowy MASZ i wychowawca młodzieży pisze na swoim blogu: „Na „pewnym blogu” ukazał się kuriozalny tekst mogący wraz z komentarzem rozweselić każdego w ten jesienny, słotny czas. (…) Ale jaja! ale jaja!”. Człowiek lży z faktu łamania prawa zamiast zdjąć ze swojego FB ten haniebny komentarz p.Roberta Krasiewicza. Jest gospodarzem swojego profilu na FB. Bawi go sytuacja, że ktoś komuś grozi śmiercią i kradnie własność intelektualną (!). Super wizytówka, gratulacje, trener pierwsza klasa! Natomiast rzeczony prezes klubu Zieloni Zielonka, nie dość że nawołuje do łamania prawa to do tego już prawo złamał – poprzez naruszenie praw autorskich (!), i do tej pory udaje że nic się nie stało. Dwie zacne wizytówki polskich szachów i przykład dla młodzieży aby mieć prawo w d…. Otóż droga młodzieży – nie idźcie tą drogą! Prof. Władysław Bartoszewski: „Warto być przyzwoitym i uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieprzyzwoitym i nieuczciwym, ale nie warto”.

 • Arek

  Prezes Tomasz Sielicki popierał chamskie zachowanie trenera I klasy Masz, a prezes Tomasz Delega go odznaczył.

  http://www.blog.konikowski.net/2016/07/06/z-zycia-pzszach-32/

  To się nazywa klasa!

 • Wszystkim Internautom, którzy chcą poznać bliżej osobowość znanego trenera Młodzieżowej Akademii Szachowej PZSzach Waldemara Świcia polecam wpisać w wyszukiwarce dwa hasła

  Waldemar Świć

  lub

  Shrek1953

  Natomiast jeśli chodzi o Roberta Krasiewicza to jego postępowanie jest dobitnym przykładem zdemoralizowania środowiska szachowego w Polsce!

 • Skoczek2

  „Książki szachowe , szczególnie takie jak autorstwa Kasparowa są coraz to rzadziej czytane i po prostu nie opłaca się ich wydawać.Co miałby w tej sprawie zrobić PZSzach?” – Waldemar Świć

 • Hetman

  Nie przejmował bym się tymi wypowiedziami o książkach szachowych. One zostały wypowiedziane w chorobie, bo ich autor na blogu psychologa szachów, skarży się na jakieś bóle z powodu nagród Hetmana oraz ciągle wzdycha do pani Sylwii Konikowskiej.

 • Obi

  Jeśli „Kasparow” się rzadko sprzedaje, to najlepiej wydawać książki Dworeckiego.

 • Skoczek2

  To tak jak z pamiętnym komentowaniem – „Wszystkie partie meczu będą komentowane przez trenera Młodzieżowej Akademii Szachowej Waldemara Świcia. Skomentowane partie będą się ukazywały tutaj i na blogu Waldemara Świcia (www.szachowazaplatanka.blogspot.com). Mistrz Waldemar Świć jest odpowiedzialny za merytoryczną stronę meczu”. Sił i cierpliwości trenerowi MASz wystarczyło na 5 rund; później „zastąpiła” go S.Polgar. Natomiast pan Konikowski skomentował cały mecz (12 rund+dogrywki), a co istotne – wydał książkę (w dwóch językach) z dokładnym opisem tego meczu! http://www.blog.konikowski.net/2017/01/02/carlsenkarjakin-17/

 • Dominik

  Przypominam sobie informację Pawła Dudzińskiego w macie o plagiacie dokonanym przez Waldemara Świcia. Chodziło o skopiowaniu tekstu z jakieś angielskiej książki bez podania źródła.

 • Mat

  Hetman: Nie przejmował bym się tymi wypowiedziami o książkach szachowych. One zostały wypowiedziane w chorobie, bo ich autor na blogu psychologa szachów, skarży się na jakieś bóle z powodu nagród Hetmana oraz ciągle wzdycha do pani Sylwii Konikowskiej.

  ——————————————–
  Te wzdychania to terapia na jego nieuleczalną chorobę, prawdopodobnie zalecona przez jego kumpli (psychologicznego i spółki)

 • Mat

  Skoczek2: To tak jak z pamiętnym komentowaniem – „Wszystkie partie meczu będą komentowane przez trenera Młodzieżowej Akademii Szachowej Waldemara Świcia. Skomentowane partie będą się ukazywały tutaj i na blogu Waldemara Świcia (www.szachowazaplatanka.blogspot.com). Mistrz Waldemar Świć jest odpowiedzialny za merytoryczną stronę meczu”. Sił i cierpliwości trenerowi MASz wystarczyło na 5 rund; później „zastąpiła” go S.Polgar. Natomiast pan Konikowski skomentował cały mecz (12 rund+dogrywki), a co istotne – wydał książkę (w dwóch językach) z dokładnym opisem tego meczu! http://www.blog.konikowski.net/2017/01/02/carlsenkarjakin-17/

  ——————————————–
  „Powiedziały jaskółki, że niedobre są spółki”, czyli rzecz o tym jak wybierać wspólników.

 • Skoczek2

  Waldemar Świć jest bardzo płodnym autorem książek stąd jego emocjonalna wypowiedz.

 • Dominik

  Pan Waldemar napisał dwie książki:
  Gambit królewski
  Gramy obronę Czigorina.

  Mam gambit królewski.

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

 • Szukaj:
 • Nadchodzące wydarzenia

  lis
  18
  pt.
  2022
  całodniowy IMPKobiet
  IMPKobiet
  lis 18 – lis 27 całodniowy
  W dniach 18-27 listopada odbywają się w Karpaczu Indywidualne Mistrzostwa Kobiet do lat 20. Wyniki i partie na stronie
  lis
  26
  sob.
  2022
  całodniowy Liga niemiecka
  Liga niemiecka
  lis 26 – lis 27 całodniowy
  W weekend odbędą się 3-4 rundy ligi niemieckiej z udziałem Polaków. Więcej informacji na ChessBase News. 
 • Odnośniki

 • Skąd przychodzą

  Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
 • Ranking na żywo

  2700chess.com for more details and full list 2700chess.com for more details and full list
 • Codzienne zadania

  Play Computer
 • Zaprenumeruj ten blog

  Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

  Dołącz do 156 pozostałych subskrybentów

%d bloggers like this: