Maj
11

URL Trackback

Trackback - notka

Komentarzy: 10

 • Krzysztof Kledzik

  Co za dress code specjalnie przygotowany na ceremonię zakończenia! John Nunn swoim nieskazitelnym strojem potwierdza powiedzenie Radka Wojtaszka, że szachy to gra salonowa.

 • mkrysz

  Szachy są sportem, więc Nunn grał w stroju sportowym. Nikt nie potępia Michaela Phelpsa za to, że przychodził do pracy w samych gaciach zamiast pływać w garniturze. Zakończenie turnieju jest zwykle niedługo po ostatniej partii, więc nie ma czasu na przebieranie się. Na Olimpiadzie w Rio sportowcy odbierali medale ubrani w dresy i nikogo to nie dziwiło.

 • Skoczek2

  Ceremonia zamknięcia DMŚ! Btw. Dobrze, że Wojtaszek nie odbierał medalu „w samych gaciach”. Wszak to gra salonowa 🙂

 • mkrysz

  Z tego co wiem w turniejach pokerowych żaden dress code nie obowiązuje. Granie w stroju wizytowym jest mało wygodne, szczególnie w blitza lub w niedoczasie. Ubiór arcymistrza Nunna uważam za optymalny. Poza tym dlaczego szachy mają być „salonowe”?

 • Skoczek2

  Królewska gra skoro nie jest salonowa, może być świetlicowa, oby tylko nie zeszła do podziemia 🙂

 • mkrysz

  Szachy nie muszą być ani salonowe ani świetlicowe (cokolwiek to znaczy). Najlepiej żeby były masowe. A jeśli chodzi o dress code to właśnie z tego powodu niektóre szachistki zbojkotowały mistrzostwa w Iranie.

 • Krzysztof Kledzik

  „Poza tym dlaczego szachy mają być „salonowe”?” ostatnio to R.Wojtaszek mówił że szachy to gra salonowa. Poza tym jak się popatrzy na mecze o MŚ, to faktycznie czuć powiew salonowości. A przynajmniej na ceremonię zamknięcia mistrzostw, Nunn mógł się ubrać inaczej niż na plażę. Skoro Short mógł, to dlaczego nie Nunn. Zresztą nasz PZSzach też chyba wydał jakieś ustalenia w sprawie dress-code, z tym że i tak tego nikt nie przestrzega. Albo inaczej – nikt nie egzekwuje tego. Gdyby odmówiono Radkowi przypięcia odznaczenia do jego dresu czy polaru, to szachiści może by się zreflektowali, że w pewnych okolicznościach nie mogą wyglądać jakby wyskoczyli do kiosku po gazetę.

 • Skoczek2

  „Odznakę orderu lub odznaczenia przypina się na lewej stronie piersi. Osoby dekorowane powinny do aktu dekoracji wystąpić w odpowiednim stroju – mężczyźni garnitur lub marynarka, kobiety – żakiet, sukienka lub bluzka bez dekoltu” – ustawa z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach ( Dz.U. z 1992 r. Nr 90 poz. 450 z późn. zm.)

 • Krzysztof Kledzik

  Pamiętam jak na początku lat 90-tych, na egzaminy na uczelni musieliśmy przychodzić w garniturach, bo była to forma wyrażenia szacunku dla egzaminatora i samej instytucji egzaminu. Jak ktoś nie miał na sobie przynajmniej marynarki z krawatem, to wylatywał z egzaminu zanim jeszcze zdążył się przedstawić. Obecnie na uczelniach wśród studentów panuje całkowita dowolność ubraniowa. Od lat nie widziałem aby ktoś przychodził na egzaminy w marynarce, bo o garniturze to już nie wspomnę. Na sesję letnią studenci często przychodzą ubrani tak jak J.Nunn.

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

 • Szukaj:
 • Nadchodzące wydarzenia

  Kwi
  7
  sob
  2018
  całodniowy ME Kobiet
  ME Kobiet
  Kwi 7 – Kwi 20 całodniowy
  Indywidualne Mistrzostwa Europy Kobiet odbędą się w dniach 7-20 kwietnia 2018 w Wysokich Tatrach (Słowacja). Termin zgłoszeń – 1 marca. Komunikat organizacyjny Źródło Transmisja na ChessBomb Wyniki Polek
  Kwi
  13
  pt
  2018
  całodniowy DME Seniorów
  DME Seniorów
  Kwi 13 – Kwi 23 całodniowy
  W dniach 13-23 kwietnia 2018 roku w Wałbrzychu odbywają się Drużynowe Mistrzostwa Europy Seniorów. Strona turnieju serwis turniejowy sekcja 65+ serwis turniejowy sekcja 50+ Źródło
  Kwi
  18
  śr
  2018
  całodniowy Memoriał Gaszimowa
  Memoriał Gaszimowa
  Kwi 18 – Kwi 28 całodniowy
  W dniach 18 – 28 kwietnia odbędzie się w Shamkir (Azerbejdżan) odbędzie się super turniej z udziałem: Carlsen, Mamedyarov, Giri, Ding Liren, Karjakin, Topalov, Radjabov, Navara, Wojtaszek i Mamedov R Strona turnieju Transmisja na ChessBomb: https://www.chessbomb.com/arena/2018-shamkir-chess  
  Maj
  27
  nie
  2018
  całodniowy Norway Chess
  Norway Chess
  Maj 27 – Cze 8 całodniowy
  W dniach 27.05. – 08.06. odbędzie się w Stavanger superturniej z udziałem: Carlsen, Mamedyarov, So, Aronian, Vachier-Lagrave, Nakamura, Caruana, Anand, Ding Liren, Karjakin. Strona turnieju
  Lis
  9
  pt
  2018
  całodniowy Mecz o Mistrzostwo Świata
  Mecz o Mistrzostwo Świata
  Lis 9 – Lis 28 całodniowy
  Fabiano Caruana kontra Magnus Carlsen. Strona meczu
 • Odnośniki

 • Skąd przychodzą

  Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
 • Ranking na żywo

  2700chess.com for more details and full list 2700chess.com for more details and full list
 • Codzienne zadania

  Play Computer
 • Zaprenumeruj ten blog

  Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

  Dołącz do 110 pozostałych subskrybentów

%d bloggers like this: