Maj
11

URL Trackback

Trackback - notka

Komentarzy: 10

 • Krzysztof Kledzik

  Co za dress code specjalnie przygotowany na ceremonię zakończenia! John Nunn swoim nieskazitelnym strojem potwierdza powiedzenie Radka Wojtaszka, że szachy to gra salonowa.

 • mkrysz

  Szachy są sportem, więc Nunn grał w stroju sportowym. Nikt nie potępia Michaela Phelpsa za to, że przychodził do pracy w samych gaciach zamiast pływać w garniturze. Zakończenie turnieju jest zwykle niedługo po ostatniej partii, więc nie ma czasu na przebieranie się. Na Olimpiadzie w Rio sportowcy odbierali medale ubrani w dresy i nikogo to nie dziwiło.

 • Skoczek2

  Ceremonia zamknięcia DMŚ! Btw. Dobrze, że Wojtaszek nie odbierał medalu „w samych gaciach”. Wszak to gra salonowa 🙂

 • mkrysz

  Z tego co wiem w turniejach pokerowych żaden dress code nie obowiązuje. Granie w stroju wizytowym jest mało wygodne, szczególnie w blitza lub w niedoczasie. Ubiór arcymistrza Nunna uważam za optymalny. Poza tym dlaczego szachy mają być „salonowe”?

 • Skoczek2

  Królewska gra skoro nie jest salonowa, może być świetlicowa, oby tylko nie zeszła do podziemia 🙂

 • mkrysz

  Szachy nie muszą być ani salonowe ani świetlicowe (cokolwiek to znaczy). Najlepiej żeby były masowe. A jeśli chodzi o dress code to właśnie z tego powodu niektóre szachistki zbojkotowały mistrzostwa w Iranie.

 • Krzysztof Kledzik

  „Poza tym dlaczego szachy mają być „salonowe”?” ostatnio to R.Wojtaszek mówił że szachy to gra salonowa. Poza tym jak się popatrzy na mecze o MŚ, to faktycznie czuć powiew salonowości. A przynajmniej na ceremonię zamknięcia mistrzostw, Nunn mógł się ubrać inaczej niż na plażę. Skoro Short mógł, to dlaczego nie Nunn. Zresztą nasz PZSzach też chyba wydał jakieś ustalenia w sprawie dress-code, z tym że i tak tego nikt nie przestrzega. Albo inaczej – nikt nie egzekwuje tego. Gdyby odmówiono Radkowi przypięcia odznaczenia do jego dresu czy polaru, to szachiści może by się zreflektowali, że w pewnych okolicznościach nie mogą wyglądać jakby wyskoczyli do kiosku po gazetę.

 • Skoczek2

  „Odznakę orderu lub odznaczenia przypina się na lewej stronie piersi. Osoby dekorowane powinny do aktu dekoracji wystąpić w odpowiednim stroju – mężczyźni garnitur lub marynarka, kobiety – żakiet, sukienka lub bluzka bez dekoltu” – ustawa z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach ( Dz.U. z 1992 r. Nr 90 poz. 450 z późn. zm.)

 • Krzysztof Kledzik

  Pamiętam jak na początku lat 90-tych, na egzaminy na uczelni musieliśmy przychodzić w garniturach, bo była to forma wyrażenia szacunku dla egzaminatora i samej instytucji egzaminu. Jak ktoś nie miał na sobie przynajmniej marynarki z krawatem, to wylatywał z egzaminu zanim jeszcze zdążył się przedstawić. Obecnie na uczelniach wśród studentów panuje całkowita dowolność ubraniowa. Od lat nie widziałem aby ktoś przychodził na egzaminy w marynarce, bo o garniturze to już nie wspomnę. Na sesję letnią studenci często przychodzą ubrani tak jak J.Nunn.

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

 • Szukaj:
 • Nadchodzące wydarzenia

  Lip
  13
  czw
  2017
  całodniowy Pardubice
  Pardubice
  Lip 13 – Lip 30 całodniowy
  W dniach 13-30 lipca 2017 roku w Pardubicach odbywa się festiwal szachowy z udziałem ekipy z Polski, m.in. IM Kacper Drozdowski, IM Grzegorz Nasuta, WGM Klaudia Kulon itd. Strona festiwalu
  Lip
  21
  pt
  2017
  całodniowy DMP juniorów
  DMP juniorów
  Lip 21 – Lip 30 całodniowy
  W dniach 21-30.07.2017 w Szczyrku odbywają się rozgrywki trzech lig juniorskich: Ekstraligi, I Ligi oraz II Ligi. Strona rozgrywek Wyniki Ekstraligi Wyniki I ligi Wyniki II ligi Transmisje
  Lip
  23
  nie
  2017
  całodniowy Turniej w Bielu
  Turniej w Bielu
  Lip 23 – Sie 2 całodniowy
  W dniach od 23 lipca do 2 sierpnia 2017 roku w Biel (Bienne) odbywa się tradycyjny festiwal szachowy. Skład turnieju głównego Turniej otwarty Wyniki turnieju otwartego Strona turnieju  
  Lip
  26
  śr
  2017
  całodniowy Liga turecka
  Liga turecka
  Lip 26 – Sie 6 całodniowy
  W dniach 26.07-06.08.2017 w Izmirze odbywają się rozgrywki ligi tureckiej z udziałem 13 drużyn. Graja Polacy: Dariusz Świercz, Michał Krasenkow oraz Bartłomiej Heberla. Strona ligi
 • Odnośniki

 • Skąd przychodzą

  Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
 • Ranking na żywo

  2700chess.com for more details and full list 2700chess.com for more details and full list
 • Codzienne zadania

  Play Computer
 • Zaprenumeruj ten blog

  Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

  Dołącz do 99 pozostałych subskrybentów

%d bloggers like this: