Maj
01


link


„14 września 2018. Polski Związek Szachowy z „opcją” na dwie istotne światowe imprezy w najbliższych latach! Zgodnie z decyzjami FIDE – World Chess Federation i European Chess Union nasz kraj ma wyłączność na organizację: – Drużynowych Mistrzostw Świata 2019; – Mistrzostw Europy w szachach szybkich i błyskawicznych 2020. Decyzje o tym czy Polska podejmie się organizacji ww. zawodów zapadną w trakcie lub po Kongresie FIDE i ECU, które odbędą się na przełomie września i października w Batumi (Gruzja)”. link
„Formalnie data ogłoszenia to 1 lutego 2019 roku, natomiast wcześniej dochodziły do mnie informacje, że turniej może odbyć się w terminie marcowym. Dlatego z Radkiem Wojtaszkiem zacząłem rozmowy na początku stycznia, niestety okazało się, że jest zdecydowanie za mało czasu. Zawodnicy mają zaplanowane występy na pół roku, a czasem na rok do przodu i nie mogą zerwać umów z organizatorami turniejów. (…) Powody (nieobecnośći na DMŚ – red.) były najróżniejsze: od narodzin dziecka, poprzez konieczność występu w innych zaplanowanych turniejach, zakup biletów lotniczych, aż po zobowiązania wobec klubów”. (Radosław Jedynak, prezes PZSzach, MAT 1/2019); „W wypadku dwóch pierwszych (Wojtaszek, Duda – red.) chodzi o niezwykle silny i prestiżowy turniej w Pradze, natomiast Kamil nie był w stanie przełożyć swoich egzaminów na uczelni i zaplanowanych startów w szachowej lidze uniwersyteckiej w USA. Jacek Tomczak dopiero co został ojcem. Kilku następnych zawodników z listy rankingowej również miało swoje sportowe zobowiązania”. (Artur Jakubiec, wiceprezes ds. sportu wyczynowego PZSzach, MAT 1/2019); „Trzech naszych zawodników nie może zagrać w DMŚ. Duda i Wojtaszek z uwagi na turniej w Pradze; Dragun z uwagi na studia w USA”. (Michał Bartel, szef wyszkolenia PZSzach, Polskie Radio).

link

link
link

„Po raz pierwszy w historii PZSzach została opracowana kompleksowa strategia rozwoju dyscypliny. Jest to związane z wytycznymi Ministerstwa w kwestii dobrego zarządzania polskimi związkami sportowymi. Dokument powstał w 2018 roku. Złożyliśmy go w ministerstwie i czekamy na akceptację władz. Stworzyliśmy go, aby nasze działania dobrze wkomponowywały się w politykę sportową naszego państwa. Jest to przejaw naszej troski, aby prawidłowo realizować „Kodeks Dobrego Zarządzania dla PZS”, bowiem od tego będą zależeć przyszłe dotacje”. (Radosław Jedynak, prezes PZSzach, MAT 1/2019)

URL Trackback

Trackback - notka

Jedna odpowiedź

 • Editor

  Skoro prezes PZSzach – jak sam mówi – już na początku stycznia kontaktował się w Wojtaszkiem, rozumiem że zrobił to samo w stosunku do innych członków kadry. Czy oni są na innych prawach? Chyba nie każdemu urodziło się dziecko czy też miał problemy z przełożeniem egzaminów. W Rosji wszystko zagrało na 100%. Każdy – łacznie z tuzami – miał wolny termin, a Artemiev – jak wspomniał w wywiadzie – rzucił wszystko aby tylko mieć szansę gry w sbornej.

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

 • Szukaj:
 • Nadchodzące wydarzenia

  Lip
  15
  śr
  2020
  całodniowy Dortmund Sparkassen
  Dortmund Sparkassen
  Lip 15 – Lip 19 całodniowy
  Strona Turniej został przełożony na przyszły rok. Informacja na ChessBase News: https://de.chessbase.com/post/dortmunder-schachtage-werden-verschoben
  Sie
  31
  pon
  2020
  całodniowy Sinquefield Cup
  Sinquefield Cup
  Sie 31 – Wrz 11 całodniowy
  Strona turnieju
 • Odnośniki

 • Skąd przychodzą

  Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
 • Ranking na żywo

  2700chess.com for more details and full list 2700chess.com for more details and full list
 • Codzienne zadania

  Play Computer
 • Zaprenumeruj ten blog

  Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

  Dołącz do 168 pozostałych subskrybentów

%d bloggers like this: