Maj
26


zr. FB

URL Trackback

Trackback - notka

Komentarzy: 17

 • Skoczek2

  Szach i mat.

 • Hetman

  Kolejny przejaw hipokryzji znanych osób, które są na bakier z moralnością i etyką sportową. Mentalność Kalego. Innych można bezpodstawnie i chamsko niszczyć za to że pracują na rzecz polskich szachów, ale przyjąć słusznej krytyki do siebie to już nie łaska, bo to jest „ostre i niesłuszne”.

 • Skoczek2

  Jedni piszą, inni przepisują i się podpisują.

 • Hetman

  Czy już „wyznaczono” osoby „winne”, które mają przeprosić znanego trenera MASz?

 • Skoczek2

  A co na to czasopismo MAT?

 • Skoczek2

  „Coraz częściej spotkać się można z procederem kradzieży własności intelektualnej, także w środowisko szachowym. Mocne słowa, ale może wtedy dotrze to do osób, które po macoszemu traktują ciężką pracę i własność intelektualną innych ludzi. Zżynane są całe karty książek czy artykułów bez jakiejkolwiek odpowiedzialności. Czy to dobry przykład dla młodzieży?” http://www.blog.konikowski.net/2016/09/09/problemy-polskich-szachow-51/

 • Dominik

  Redaktor Paweł Dudziński napisał w numerze 3-2016 „Panu Marcinowi Maciądze gratulujemy szachowej erudycji i wiedzy, a także dziękujemy za ważny głos w kwestii poszanowania cudzej własności intelektualnej, natomiast co do drugiego aspektu sprawy, pozostaje nam tylko wystosować apel do wszystkich wysyłających nam teksty miłośników szachów o podawanie źródeł i korzystanie z większej różnorodności materiałów przy tworzeniu swych artykułów”.

 • Skoczek2

  To tak jak z pamiętnym komentowaniem meczu o MŚ – „Wszystkie partie meczu będą komentowane przez trenera Młodzieżowej Akademii Szachowej Waldemara Świcia. Skomentowane partie będą się ukazywały tutaj (blog Nagrockiego, przyp. skoczek2) i na blogu Waldemara Świcia. Mistrz Waldemar Świć jest odpowiedzialny za merytoryczną stronę meczu” (Nagrocki). Sił i cierpliwości trenerowi MASz wystarczyło na 5 rund; później merytorycznie „zastąpiła” go Susan Polgar, bo rzeczony trener bez cienia wstydu, metodą „kopiuj-wklej”, 1 do 1 ładował na bloga jej komentarze. Przypomnę, że pan Konikowski skomentował na swoim blogu cały mecz (12 rund+dogrywki), a co istotne – na bazie tych komentarzy wydał książkę (w dwóch językach) z dokładnym opisem tego meczu! http://www.blog.konikowski.net/2017/01/02/carlsenkarjakin-17/

 • Skoczek2

  Natomiast w kwestii http://zielonizielonka.info/index.php?option=com_content&view=article&id=7:zasady-pracy-szkoleniowej-nad-debiutami&catid=10:technika-gry przypomnę, że nadal ta treść bez zgody autora wisi na stronie klubowej! Nikt z panem Konikowskim nie kontaktował się aby choć zapytać czy można umieścić rzeczony artykuł a do tego w takiej formie; taka formuła wyraźnie sugeruje, że dedykowanie napisał publikację autor. Nie użyto też formy cytatu! Gdyby taki kontakt nastąpił to pan Konikowski – jak wielokrotnie to czynił dla dobra polskich szachów – z pewnością udzieliłby zgody na powielenie wybranych artykułów tudzież fragmentów z bogatej skądinąd pracy publicystycznej i szkoleniowej.

 • Obi

  Znany trener Masz nie ma czasu na pisanie oryginalnych artykułów w Macie, gdyż swoją energię traci na tworzenie absurdalnych paszkwili na swoim blogu. Oj wstydź się Waldku.

 • Skoczek2

  Serdeczne życzenia z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 🙂

 • Skoczek2

  „Pinokio potrzebowal 26 godzin i 52 minut, żeby odpowiedzieć Krzysztofowi Kledzikowi. Jest to trochę mniej niż „dwa, może trzy dni temu”. Pinokio z uporem maniaka moją prostolinijność i troskę o zdrowie fizyczne i psychiczne. Waldemara Świcia, nazywane przez niego „chamstwem”, przypisuje Krzysztofowi Kledzikowi. Nie chce zauważyć, że blog Jerzego Konikowskiego jest prowadzony w kulturalny sposób i nie ma na nim miejsca na rzeczywiście chamskie wypowiedzi widziane na blogu Waldemara Świcia i Krzysztofa Jopka. Zresztą, każdy to widzi, motorem tych chamskich wypowiedzi jest właśnie Waldemar Świć. Będąc w Polsce, zainteresowałem się stanem zdrowia Waldemara Świcia, bo chciałem zrozumieć przyczyny jego postępowania i jakoś je wytłumaczyć. Problemy ze wzrokiem całkowicie tego nie usprawiedliwiają, przyczyny tkwią głębiej. O tym pisałem juz tutaj, dalszy rozwój wypadków tylko to potwierdza. Mam nadzieję, że Waldemar Świć potraktuje mnie jako oponenta z wyższym szachowym statusem. Nie może mnie wyzwać od szachowych dyletantów, bo, mimo bardzo krótkiego okresu szachowego zawodnika, osiągnąłem trochę więcej, niż Waldemar Świć. Moje mistrzostwo Polski juniorów zdobyłem po pokonaniu przyszłych olimpijczyków, a Waldemar Świć nie może poszczycić się żadnym tytułem mistrza Polski w szachach klasycznych”. No comment.
  http://www.blog.konikowski.net/2016/11/02/z-mojego-archiwum-33/comment-page-1/#comment-300568

 • Skoczek2

  Świć „Dajcie spokój! Przecież na blogu Jerzego to jest dziecinada. Multinikowanie, cenzura i recycling”. Miszcz recyklingu i zżynki. Najgorsze jest to że taka osoba pracuje w masz, uczy i wychowuje młodzież. Daje super przykład swoim językiem i postępowaniem.

 • Krzysztof Kledzik

  Cytat ten ma dalszy ciąg, który mnie bardzo zdziwił, czyli:
  _______________________________
  „I ten mentorski ton jak dla mnie nie do zaakceptowania.Piorun robi źle, Świercz robi źle, Wojtaszek także idzie zła drogą. A skąd takie przekonanie i kto dał prawo Konikowskiemu czy Kledzikowi do rozstrzygania co jest w życiu innych ludzi dobre a co złe?
  _______________________________
  A w takim razie kto dał prawo Waldemarowi Świciowi czy Krzysztofowi Jopkowi wypowiadania się na podobne tematy na blogu szachowazaplatanka czy psychologiaiszachy? Dlaczego ci dwaj panowie mogą dyskutować na tematy sukcesów czy porażek naszych zawodników, a my nie możemy? Nie wolno nam podyskutować sobie, i zastanowić się wspólnie nad kondycją naszych szachów? Akurat na tym blogu nie wolno, ale na tamtym wolno? Dziwne.

 • Dominik

  Z tej wymiany zdań widać, ile agresji tkwi w znanym trenerze, któro często obraża w sieci osoby, które mają inną opinię o szkoleniu od niego. Także w temacie „Plagiat” trzeba akceptować jego linię obronną. Zrobił zżynkę i powinien się do tego przyznać. Tymczasem tłumaczy się jak dzieciak. A mógłby przecież podać źródło. Liczył widocznie, że nikt nie zna książki Mauricio Riosy. I takiego szkoleniowca angażuje do pracy Polski Związek Szachowy. Groteska.

 • Mat

  Zibi z Hameryki udowodnił tutaj, że K. Jopek też zżyna i popełnia plagiaty:

  —————————————————————

  • SKOCZ DO GŁÓWNEJ TREŚCI STRONY
  • SKOCZ DO MENU NAWIGACYJNEGO I LOGOWANIA
  Nawigacja i wyszukiwanie
  Nawigacja
  • STRONA GŁÓWNA
  • DEGENERADO
  • LINKI
  • OPINIE, KONTROWERSJE
  • ANTYSZACHY
  • KALENDARZ
  • SZACHY
  • POLITYKA

  Powered by Google Übersetzer
  Rozmiar tekstu
  Zwiększ.Wyzeruj.Zmniejsz

  Szukaj

  Jesteś tutaj: Strona główna Opinie, kontrowersje Krzysztof Jopek Nowa gwiazda grafomańskiej twórczości szachowej Krzysztof Jopek
  Okazja czyni złodzieja


  Ocena użytkowników: / 1
  Słaby Świetny
  Kategoria: Krzysztof Jopek
  Opublikowano: piątek, 02, maj 2014 21:58
  Zbigniew Nagrocki
  Odsłony: 1571
  Przeglądając polskie blogi w czasie mojej korespondencyjnej dyskusji z Waldemarem Świciem, zwanym Joginem albo Pinokio, trafiłem na jego przyjaciela Krzysztofa Jopka, który, podobnie jak Waldemar Świć, poza maniakalnymi komentarzami Waldemara Świcia podpiera się też anonimowymi komentarzami. Nieuzbrojonym okiem, jak mawia redaktor czasopisma Szachy Szachy, można zauważyć, że na blogu Krzysztofa Jopka dość widoczny jest plagiat. Krzysztof Jopek tłumaczy z języka rosyjskiego komentarze szachowe rosyjskich komentatorów, nie podając źródła. Przy czym dosłownie tłumaczy idiomy, więc ten jego język polski jest dość dziwny. Trudno przypuszczać, że po przeprowadzeniu wywiadu z Bartłomiejem Macieją (to ten, o którym Waldemar Świć twierdzi, że jest największą miernotą polskich szachów) – punkt zwrotny w karierze bloggera Krzysztofa Jopka – został szachowym ekspertem i znawcą szachów. Michał Krasenkow tylko zaciska zęby, żeby nie palnąć czegoś o szachistach pokroju Krzysztofa Jopka. Jak dotąd, trzyma się nieźle.
  Będąc w Polsce, widziałem Krzysztofa Jopka, który nie wyróżniał się niczym szczególnym. Po powrocie z Polski przeczytałem jego wpis Spotkania z Odessą. Czytałem go z pewnym zainteresowaniem, aż dotarłem do poniższego fragmentu:
  W porcie spotkała mnie kolejna niespodzianka (Nie ostatnia!). Otóż, wchodząc przez główne drzwi, zauważyłem leżące na chodniku dwa banknoty, które szybko podniosłem. Okazało się, że znalazłem 150 hrywien, które w tym czasie było kwotą znaczną. W samym porcie przysiadłem na ławce z wrażenia. Taka niespodziewana regeneracja sakiewki wiele zmieniała. Za znalezisko kupiłem sobie nową koszulę i buty, stare zaś wyrzuciłem (Generalnie w czasie podróży jestem maniakiem redukowania ciężaru plecaka poprzez wyrzucanie rzeczy zbędnych), kupiłem bilet do Muzeum Archeologicznego, zjadłem obiad oraz nabyłem bilet na nocny pociąg do Lwowa…
  Krzysztof Jopek włada językiem rosyjskim, więc odpowiem po rosyjsku.
  Нет проблемы, возможность делает вора. Но почему ты так глупой, что ты пишешь об этом? Мои украинские друзья считают, что ты обычный вор, который влияет на польских шахматистов. Только идиот может похвалиться и высмеивать свою страну.
  Inne „fakty” Krzysztofa Jopka też wzbudzają moje wątpliwości, ale o tym później.
  • nast. »
  Dodaj komentarz
  Imię (obowiązkowe)
  E-Mail (obowiązkowe)
  Strona internetowa

  Zostało: 20000 znaków/symboli
  Zawiadom mnie o nowych komentarzach

  Odśwież

  Wyślij

  JComments
  Opinie, kontrowersje
  • I tu się farosz ciulnął (49)
  • I tu się farosz ciulnął (48)
  • I tu się farosz ciulnął (47)
  • I tu się farosz ciulnął (46)
  • I tu się farosz ciulnął (45)
  • I tu się farosz ciulnął (44)
  • I tu się farosz ciulnął (43)
  • I tu się farosz ciulnął (42)
  • I tu się farosz ciulnął (41)
  • Trendy w kobiecej modzie
  Ameryka jest wielka!
  • Wczorajsza konferencja prasowa Donalda Trumpa
  • Czy jest szansa na zniesienie wiz?
  • Opinie o polityce nowego prezydenta USA warszawskich liberałów i globalistów
  • Trump już tworzy miejsca pracy!
  • Lech Wałęsa juz się spotkał z PDT
  • Mariusz Kolonko mówi jak jest
  • Donald J. Trump 45. prezydentem USA
  • First we take Manhattan, then we take Berlin
  • Wybory 2016: Seks, kłamstwa i taśmy wideo
  • Dlaczego NIE WOLNO głosować na Hillary Clinton
  Polska też nie ułomek!
  • Do moich przyjaciół liberałków z Warszawki
  • Wojna Trumpa z mediami
  • The Russian Connection – Rosja uprowadziła wybory w US? – Max Kolonko Mówię Jak Jest
  • Szambo dziennikarskie
  • Max Kolonko: Niech Bóg blogosławi Polskę i Jej Naród
  • Janusz Korwin-Mikke: Pisowcy to komuniści z krzyżem w zębach
  • Perfekcyjny widok z okna
  • Korwin mówi jak jest: Macierewicz uciekł z domu wariatów
  • Facebook or FaceCrook? – Max Kolonko Mówi Jak Jest MaxTV
  • Farosz Junior (5)
  Szachy
  • Dwa nowe rekordy
  • Poza szachownicą
  • MŚ 2016, Dogrywki, 30/11/2016
  • MŚ 2016, Runda XII, 28/11/2016
  • MŚ 2016, Runda XI, 26/11/2016
  • MŚ 2016, Runda X, 24/11/2016
  • MŚ 2016, Runda IX, 23/11/2016
  • MŚ 2016, Runda VIII, 21/11/2016
  • MŚ 2016, Runda VII, 20/11/2016
  • MŚ 2016, Runda VI, 17/11/2016
  Wiadomości szachowe
  • Mistrzostwa USA
  • Skandal w Gibraltarze
  • Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych
  • Poza szachownicą
  • MŚ 2016, Dogrywki, 30/11/2016
  • MŚ 2016, Runda XII, 28/11/2016
  • MŚ 2016, Runda XI, 26/11/2016
  • MŚ 2016, Runda X, 24/11/2016
  • MŚ 2016, Runda IX, 23/11/2016
  • MŚ 2016, Runda VIII, 21/11/2016
  Popularne
  • 100 niezamierzonych skutków ubezpieczenia zdrowotnego Obamacare
  • Obama’s Communist Mentor
  • Kto tak pięknie gra? To ja! To ja – GMBartek! (czyli Bartłomiej Macieja – guru polskich szachów)
  • Extreme Amazing Super-Chess takes the game to the next level
  • Degenerado
  • Piotr Kaczorowski a Wojtaszek Comarch Cracovia Team
  • Internet Explodes with Entertaining Reactions to Obama’s Syria Strike
  • Przyganiał kocioł garnkowi…
  • Redaktor Szachy Szachy raz jeszcze
  • Po pierwszym kole w New Delhi tylko 50% Wojtaszka
  • Mateusz Bartel – nowy guru polskich szachów?!?
  • Żenująca wypowiedź ustępującego Prezesa Polskiego Związku Szachowego, Tomasza Sielickiego
  • Dariusz Świercz a propaganda sukcesu
  • Piotr Kaczorowski uderza zza węgla
  • Zdobywanie sponsorów ciąg dalszy
  • Meksykańskie turnee Maciei
  • Druga kampania Magnusa Carlsena dla firmy G-Star
  • Sukces Polaków w Barcelonie
  • Indywidualne Mistrzostwa Polski 2012
  • Amerykańskie turnee pupilka Fundacji Szachowej im. Kazimierza Sosnkowskiego

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

 • Szukaj:
 • Nadchodzące wydarzenia

  Lis
  12
  nie
  2017
  całodniowy MŚ do lat 20
  MŚ do lat 20
  Lis 12 – Lis 26 całodniowy
  W dniach 12-26.11.2017 roku w Tarvisio (Włochy) odbędą się Mistrzostwa Świata do lat 20. Polskę reprezentuje trójka zawodników: w grupie Open IM Łukasz Jarmuła (KSz Hetman Katowice) oraz Łukasz Nowak (KSz Polonia Warszawa), w grupie Dziewcząt Oliwia Kiołbasa (MUKS Stoczek 45[...]
  Lis
  16
  czw
  2017
  całodniowy Grand Prix-Turniej
  Grand Prix-Turniej
  Lis 16 – Lis 25 całodniowy
  W dniach 16-25 listopada odbywa się w Palma de Mallorca ostatni turniej z cyklu Grand Prix-Turniej, który wyłoni ostatnich finalistów turnieju kandydatów. Dokładne informacje na ChessBase News: link. Transmisja na stronie organizatora: link.
  Lis
  24
  pt
  2017
  całodniowy Ekstraliga w Katowicach
  Ekstraliga w Katowicach
  Lis 24 – Lis 26 całodniowy
  W ostatni weekend listopada w Bibliotece Uczelni Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach (ul. Mikołowska 72A) odbędzie się ostatnia, trzecia sesja Ekstraligi Szachowej. Transmisja na oficjalnej stronie www.ekstraliga.pzszach.pl Źródło  
  Lis
  28
  wt
  2017
  całodniowy Turniej Kobiet im. Krystyny Hołu...
  Turniej Kobiet im. Krystyny Hołu...
  Lis 28 – Gru 6 całodniowy
  W dniach 28.11-06.12.2017 roku w Hotelu HP Park Plaza we Wrocławiu odbędzie się VII edycja Arcymistrzowskiego Turnieju Kobiet im. Krystyny Hołuj-Radzikowskiej. Strona Turnieju Źródło
  Gru
  26
  wt
  2017
  całodniowy Mistrzostwa Świata w Szachach Sz...
  Mistrzostwa Świata w Szachach Sz...
  Gru 26 – Gru 30 całodniowy
  W dniach 26-30.12.2017 odbędą się w Rijadzie (Arabia Saudyjska) Mistrzostwa Świata w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Komunikat Organizacyjny Źródło
  Gru
  27
  śr
  2017
  całodniowy Memoriał Ludwika Zamenhofa
  Memoriał Ludwika Zamenhofa
  Gru 27 – Gru 31 całodniowy
  W dniach 27-31 grudnia 2017 w Białymstoku odbędzie się 36. Międzynarodowy Memoriał Szachowy Ludwika Zamenhofa. Dokładne dane: 2017 Zamenhof – komunikat organizacyjny wersja_9
 • Odnośniki

 • Skąd przychodzą

  Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
 • Ranking na żywo

  2700chess.com for more details and full list 2700chess.com for more details and full list
 • Codzienne zadania

  Play Computer
 • Zaprenumeruj ten blog

  Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

  Dołącz do 105 pozostałych subskrybentów

%d bloggers like this: